Dejte do sklenice dvě lžíce teplé vody a přisypte po dvou lžících od každého potravinářského barviva. Směs rozmíchejte a na závěr přidejte med, který vytvoří hutnější dojem. A je to! Umělou krev máte připravenou během pár minut.Oblečeme figurantovi oděv, který v místě zranění rozdělíme. Namočíme buničitou vatu do škrobové krve a buničinu potrháme. Na připravený amputát také umístíme a přilepíme buničitou vatu a druhou část oděvu, vše namočíme do škrobové krve. Před příchodem ošetřujících vytvoříme krevní stopu a zahájíme krvácení.Z náplasti vystřihněte obdélník, 2× ho uprostřed otočte a tím vytvoříte tvar mašličky. Před nalepením náplasti stáhněte obě hrany rány těsně k sobě (čím budou blíže u sebe, tím bude menší případná jizva), nalepte náplast na jednu stranu rány, napněte ji přes ránu a poté přilepte druhý konec mašličky.
Jak Namaskovat popáleniny : chceme-li namaskovat např. říznutí, připravíme si váleček dlouhý tak, jak chceme mít dlouhou ránu a jeho tloušťka může být tak 7 mm , ten potom přiložíme na místo, kde chceme maskovat a rozetřeme do stran. Tím nám uprostřed vznikne trochu zvýšený dlouhý "kopeček", který potom rozřízneme.
Jak se vyrábí umělá kůže
Jak se vyrábí polyuretanová kůže PU se vyrábí tak, že se potáhne podkladový materiál z textilní nebo syntetické tkaniny povrchovou vrstvou polyesteru s pružným polymerem, na kterém se vypracuje vzhled realistické imitace pravé zvířecí kůže, nejen na pohled, ale i na dotek.
Co je imitace kůže : Imitace kůže nebo-li koženka jsou materiály téměř vždy z polyamidových nebo polyesterových vláken s latexovou nebo jinou pogumovanou úpravou. Po čase se nátěr začne lámat nebo odlupovat. Imitace kůže se vyrábí I na úpletovém podkladu. Tyto materiály jsou pružné, používají se na výrobu legín nebo úzkých sukní či šatů.
Chceme-li namaskovat puchýře, pak potřebujeme vlasový gel (lze nahradit tekutým průhledným mýdlem či šampónem) a papírový kapesníček. Z toho uděláme co nejtenčí vrstvu – oddělíme jednotlivé vrstvy od sebe a použijeme jen jednu. V nouzi lze ale použít i některý toaleťák…
Tady pro vznik svícnu postačila prázdná sklenice ze spíže a trocha korálků navléknutých na drátku. Pokud rádi něco tvoříte, většinou se podobné drobnosti někde najdou. Stejným způsobem lze využít starodávné skleněné knoflíky s většími dírkami nebo s ouškem pro spodní šití.
Jak vyrobit domácí líh
Líh pro potravinářské účely se vyrábí třemi způsoby kvašení z škrobnatých látek jako bramborového škrobu, řepné melasy apod. Škroby se za pomocí enzymatických reakcí přeměňují v cukry a z těch kvašením vzniká ethanol. Ethanol od vody a pevných částí oddělíme destilací.Čím mazat popáleninu Správným způsobem je použít hojivé gely na popáleniny, následně oblast překrýt mastným tylem a poté sterilním obvazem. Další vhodnou alternativou jsou speciální náplasti na popáleniny. V obou případech podpoříte přirozené vlhké hojení rány a urychlíte regeneraci.Jak ošetřit spálenou kůži
Skvěle poslouží i klasická “kalciovka”. Pozitivní účinky mají také chlorofyl, aloe vera, měsíček a slézová mast. Skvělou službu udělá také krém na popáleniny s obsahem dexpanthenolu.
Přírodní useň je surová kůže zbavená srsti, tuku a nečistot. Ta je poté činěním zpracována na vyčiněnou useň. Jedná se tedy o přírodní materiál, který vyniká svojí originalitou a puncem exkluzivity. Kůže se používá na výrobu oděvů, bot, doplňků a rozličných předmětů již velice dlouhou dobu.
Jaký je rozdíl mezi eko kůži a koženkou : Nejprve je potřeba si uvědomit, že eko kůže nemá opravdu nic společného s koženkou. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že koženka se nejčastěji vyrábí z tkaninového základu, na který se nanáší PVC vrstva. Eko kůži pak tvoří rovněž dvě vrstvy materiálů, ovšem vnější vrstva je polyuretanová, podklad je pak vyrobený z bavlny.
Jaký je rozdíl mezi kůži a koženkou : Rozdíl mezi ekologickou kůží a koženkou
Koženka je vyrobena z PVC a ve srovnání s PU kůží je tvrdší, neprodyšná, rychleji se začne loupat, praskat a někdy může být cítit typickým zápachem umělých materiálů.
Co je to veganská kůže
Veganská kůže je alternativa klasické živočišné kůže, u které nejsou v rámci výroby použity žádné živočišné složky. Pokud se jedná o kvalitní veganskou kůži, koženým výrobkům se dokáže vyrovnat.
Drtivá většina odborníků radí puchýř nepropichovat, alespoň v případě, že jde o malý a neporušený puchýř. Tekutina, která se v puchýři shromáždila, totiž chrání postižené místo před dalším poškozením a udržuje na poraněné kůži sterilní prostředí.Pokud puchýř samovolně nebo násilně praskne, snadno se zanítí a potom se dlouho hojí. Ovšem ve většině případů je průběh nekomplikovaný, další léčba kromě dezinfekce není nutná, puchýř se zahojí sám. Puchýř necháme volně odkrytý, jen pokud je v místech, kde se o něj nic netře (obuv či oblečení).
Jak si vyrobit svícen : Na čajovou svíčku lze vyrobit svícen ze skleničky od paštiky, ale použít můžete i menší skleničku na alkohol. Stačí na ni jen nakapat roztavenou hmotu z tavné pistole a „omočit“ ji ve vrstvě korálků, dekoračních kamínků, barevného písku, ale i zrnkové kávy, nového koření, celého pepře nebo i sypaného čaje.