Jak vyrobit tinkturu z hřebíčku?
Rozdrťe hřebíčky a následně spařte vroucí vodou. Stačí 3-4 minuty louhovat. Následně výluh přecedíte.Podobně jako vonné byliny i hřebíček obsahuje mnoho léčivých silic. Tyto silice působí proti zánětům a plísním, dezinfikují ústní dutinu a pomáhají od bolesti nervů, zubů i hlavy. Hřebíček neodmyslitelně patří k péči o ústní dutinu, proto bývá jednou z hlavních složek léčivých zubních past a ústních vod.Hřebíček má dezinfekční, antibakteriální a antimykotické účinky, které pomohou při bolesti zubů a zánětu dásní.

Jak vyluhovat hřebíček : 20 g hřebíčku lehce podrťte v hmoždíři, nebo například válečkem a nasypte do 0,5 litru vodky, protřepte a nechte louhovat.

Jak zklidnit nervy v zubů

Studené obklady znecitliví problém, alespoň na chvíli budete mít od boleti pokoj, zmírní taky otoky. Na bolavý chrup a podrážděné nervy vám může pomoci citron. Nakájejte celý citrus na plátky a obkládejte jimi postižené místo. Šťáva z čerstvého citronu působí nejlépe na dásňové problémy.

Jak se léčí zánět v zubů : Zánět zubu léčí zubní lékař, a to buď chirurgickým odstraněním celého zubu a nebo odstraněním zubní dřeně. Záleží na tom, zda dotčený zub již odumřel nebo ne. Při odstranění zubní dřeně se provádí tzv endodontické ošetření, při kterém jsou ošetřeny zubní kanálky a zbytek zubu zůstává neporušen.

Studené obklady, hřebíčkový olej, výplachy slanou vodou a volně prodejné léky – to vše může spolupracovat na dočasném boji proti bolesti a zánětu způsobené bolestí zubů.

Antibakteriální účinek mají i výplach ze šalvěje či heřmánkového čaje, nebo v alkoholu namočený tampon, který přidržte několik minut při bolestivém zubu. Přikládání studených obkladů na líc může snížit bolest zubou. Chlad způsobuje zúžení krevních cév, to znamená: při menším krevním oběhu budete mít menší bolesti zubů.

Co vytáhne zánět ze zubu

Studené obklady, hřebíčkový olej, výplachy slanou vodou a volně prodejné léky – to vše může spolupracovat na dočasném boji proti bolesti a zánětu způsobené bolestí zubů.Studené obklady znecitliví problém, alespoň na chvíli budete mít od boleti pokoj, zmírní taky otoky. Na bolavý chrup a podrážděné nervy vám může pomoci citron. Nakájejte celý citrus na plátky a obkládejte jimi postižené místo. Šťáva z čerstvého citronu působí nejlépe na dásňové problémy.Zánět zubu léčí zubní lékař, a to buď chirurgickým odstraněním celého zubu a nebo odstraněním zubní dřeně. Záleží na tom, zda dotčený zub již odumřel nebo ne. Při odstranění zubní dřeně se provádí tzv endodontické ošetření, při kterém jsou ošetřeny zubní kanálky a zbytek zubu zůstává neporušen.

Je potřeba co nejdříve navštívit zubního hygienistu a provádět správné čištění zubů. Vhodné je používat sonický kartáček a výplach ústní vodou. Vhodné je taky používat jednosvazkové a mezizubní kartáčky. Pro léčbu zánětu dásní jsou určeny speciální zubní pasty.

Jak obnovit sklovinu na zubech : Bohužel ztrátu skloviny již plnohodnotně nahradit nelze. Pro domácí péči lze v lékárně pořídit přípravek Elmex Gelee, který díky zvýšenému obsahu fluoridů povrch zubu remineralizuje a zároveň pomáhá snížit citlivost. Tento přípravek je na doporučení zubnho lékaře.

Jak zmirnit tlak v zubu : Antibakteriální účinek mají i výplach ze šalvěje či heřmánkového čaje, nebo v alkoholu namočený tampon, který přidržte několik minut při bolestivém zubu. Přikládání studených obkladů na líc může snížit bolest zubou. Chlad způsobuje zúžení krevních cév, to znamená: při menším krevním oběhu budete mít menší bolesti zubů.

Co vytahuje zánět

Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.

Ichtoxyl je mast pro zevní použití na kůži k léčbě infekčních a hnisavých kožních onemocnění, při drobných infikovaných poraněních a plísňových onemocněních, u omrzlin, proleženin, u počínajícího nežitu a při trudovině (akné). Ichtoxyl mast obsahuje jako hlavní účinnou látku léčebný dehet ichthamol.Zubní sklovinu, a obecně zuby, ovlivňuje strava. Velice škodlivé je působení cukru,protože cukr je vlastně lepkavý sacharid. Z tohoto důvodu zubům škodí umělé slazené nápoje. Nejhorší jsou nápoje typu cola, energetické nápoje a ovocné šťávy.

Co na špatnou sklovinu : pro zpevnění skloviny můžete sáhnout po přípravku Elmex gelée s vysokým obsahem fluoridů, které remineralizují dekalcifikovanou zubní sklovinu. Přípravek užívejte jednou týdně. Tento úkon nenahrazuje pravidelné čištění zubů. Při přetrvávajících potížích kontaktujte zubního lékaře.