Proutěné srdce je vhodným kouskem pro doladění celého interiéru ve stylu Provance. Srdíčko má hnědo-bílou kostkovanou mašli, za kterou se dá zavěsit kam si jen vzpomenete. Ozdobit se dá opravdu cokoliv – zeď, klika u dveří, garnyž, úchytky u skříněk a mnoho dalších.
- Nastříhejte si proutky. Nezáleží na konkrétním druhu stromu, hlavně aby byly pruty pružné.
- Udělejte z delších prutů kruh a zvolte průměr podle toho, jak chcete mít velký věnec.
- Postupně přidávejte proutky a zaplétejte je.
- Po dopletení můžete, ale nemusíte odstranit pomocné provázky.
- Nezapomeňte si věnec ozdobit.
Jak na to:
- Z kartonu vystřihněte velké srdce a z obou stran ho obalte alobalem.
- Na srdce umístěte zavařovací sklenici, zkoušejte různé kompozice: líbí se vám na straně, nebo spíš uprostřed
- Korpus polepte mechovými chomáči pomocí tavné pistole.
Jak vyrobit Korpus na věnec z proutí : Nový proutek vždy zastrčíme do mezírky mezi již stočenými pruty a pokračujeme v omotávání. Stejným způsobem zastrčíme po omotání i druhý konec. Jakmile cítíte, že je věnec stabilní, můžete jej tvarovat do přesného kruhu. Proutěný korpus je větší a masivnější než jednoduchý základ, a proto je vhodnější pro větší věnce.
Jak ozdobit Prouteny věnec
Proutěné věnce můžete ozdobit různými dekorativními předměty, živými i umělými květy a vytvořit tak nepřeberné množství dechberoucích kombinací. Věnce z našeho sortimentu vás zaujmou svou vysokou kvalitou zpracování. Jsou zhotoveny z vysoce jakostního bílého proutí, v různých velikostech a tvarech.
Co z Vrbovych proutků : Z vrbových prutů lze vytvářet nejrůznější umělecká či stavební díla. Jedná se ekologický přírodní materiál, který se skvěle hodí pro přírodní zahrady, zahrady mateřských školek či škol, parků a dětských hřišť.
Jedná se o begónie voskovky, pelargónie, macešky, afrikány, hvozdíky, kopretiny a měsíčky, a mnoho dalších. Běžné a velmi oblíbené jsou i lilie nebo klasické růže. Jak se rok nachyluje k podzimu, fungují výborně chryzantémy (listopadky), nízké jiřiny nebo třeba astry.
Netkaná textilie je nepostradatelný pomocník i při péči o hrob. Je vhodná na hroby s vysázenými květinami či pod okrasné kamínky nebo mulčovací kůru. Zamezuje výparu vody z půdy, je UV stabilní a pohlcuje sluneční záření, díky tomu má dlouhou životnost a ochrání květiny před nepříznivými klimatickými vlivy.
Jak vyrobit zaklad věnce
Nejjednodušší způsob, jak si vyrobit základ na věnec, je z jednoho delšího šlahounu. Stačí ho stočit do kruhu a konce dokonale omotat a zajistit. Pokud je třeba, můžete konce prutů zajistit nebo celý základ omotat vázacím drátem, aby držel lépe. Tento základ je vhodný pro drobnější věnečky.Jemné zlaté, stříbrné nebo barevné třpytky dodají přírodnímu věnci slavnostní vzhled. Jakmile všechny vrstvy nástřiku zaschnou, připravte si tavnou pistoli. Větvičky dle potřeby zastřihněte a pomocí tavné pistole je připevněte na věnec. Přidejte třeba žaludy či šišky.Suché rostliny: sušené květiny, obilí, hortenzie, bodláky, plevele, štětka. Šišky, oříšky, bukvice, kaštany, větve, lišejníky. Ozdoby, zvonky, rolničky, stuhy. Polystyrenový základ můžete obalit jutou nebo zelenou látkou.
Pozední věnec se šaluje z OSB desek či dřevěných prken tl. 24 mm. Systémové řešení nabízí keramické či plynosilikátové věncovky dostupné v několika velikostních provedeních. Šalování věnce musí být dobře zajištěno proti posunu řádným provázáním, zapřením či ukotvením do stěny.
Jak uchovat vrbové proutí : Zelené proutí skladujte ve venkovních prostorách, proutí nevadí mráz, sníh, déšť. Je nevhodné stavět ho do vody a skladovat v teple. Proutí by začalo mízovat (pouštět listy). Stejně tak mu vadí pobyt pod střechou a na slunci.
Jak řezat vrbu : Vrbu je vhodné stříhat v období vegetačního klidu, tedy od pozdního podzimu do časného jara. Při řezu odstraňujeme zejména suché, poškozené a překrývající se větve. U všech pěstovaných druhů dbáme také na estetiku, korunu tedy udržujeme v pravidelném tvaru.
Co za kytky na hrob
Například již zmíněné netřesky, ale třeba i rozchodníky (resp. rozchodníkovce) a lomikameny. Vhodné jsou též jiné suchomilné rostliny a bylinky, třeba vřesy a vřesovce, symbolická mateřídouška, dobromysl, měsíček lékařský, šalvěje a levandule. Chybu neuděláme také s hvozdíky, zvonky a astrami.
Na vyzdobení dušičkových věnců či košů můžete použít také květiny, které jsou vhodné na pohřeb, a klasické plody podzimu. Krásně vypadají sušené pomeranče, citrony nebo limetky. Mezi typické podzimní dekorace pak patří také jeřabiny, šípky, mech, šišky anebo třeba makovice.Vynikající a krásně vypadající je levandule, dobromysl, aster hvězdice, zvonky, netřesky, vřesy. Skalničky pokvetou, pokryjí často celý hrob a vypadají dobře, přestože na hrob nejezdíme často. Rostlinné koberce také velmi rychle vytvoří oblíbená mateřídouška, trávnička nebo hvozdík.
Kolik stojí napiš na náhrobek : Nezapomeňte i na další výdaje
A také nezapomínejme na nápisy (pro ilustraci uvádíme ceny za písmo 40mm vysoké a síly 5 mm): sekané, stříbřené nebo barvené 67 Kč/ks. sekané, zlacené 90 Kč/ks.