V úplně nejjednodušší verzi postačí pro výrobu kouzelného skřítka jen stará pletená ponožka, kousek tělové látky na nos, vatelín jako výplň do nosíku, zbytek umělé kožešiny nebo rozčesané vlny na vousy, nůžky, jehla, nit a tavná pistole. Vzhled i barva vánoční postavičky je čistě na vás.Postup: Vemte si nějaký květináč nebo kýbl a nasypejte do něj písek, hlínu nebo štěrk. Do prostřed zapíchněte tyčku nebo větev. . Poté od spodu přidrátujte větve chvojí. Čepice je z thuji, taky postupně od spodu pridelavano drátem vršek čepice, aby byla převislá je cca 6 větviček svázaných k sobě.Skřítek by měl mít dlouhé a huňaté vousy. Máte-li chlupatou bambuli, stačí z ní kousek odstřihnout. Vousy však můžete vyrobit i z rozčesané vlny. Tu uprostřed svažte provázkem a pak vousy přilepte na tělo.
Jak vyrobit skřítka z vlny : 1. Kousek vlny na hlavičku jemně uhladíme a položíme na podložku. Přes něj položíme napříč vlnu na vlásky tak, aby na jedné straně zůstala delší část – vlasy a na druhé kratší – vousy (u víly se později zapraví do tělíčka). Nakonec uchopíme konce přírodní vlny na hlavičku a uvážeme jednoduchý uzel.
Co dělá vánoční skřítek
Skřítek je malý pomocník Ježíška a stará se o to, aby bylo čekání na Vánoce zábavné. V noci se vykrade ven ze dveří a pustí se do lumpáren. Samozřejmě, že je vždy kreativní a okouzlující. · Dveře skřítka by neměly jít otvírat, protože to, co se za nimi skrývá, může vidět jen skřítek.
Co si vyrobit na Vánoce : Za tím účelem si můžete sami vyrobit řadu dekoračních prvků, jako jsou adventní věnce a věnce na dveře, ozdoby na vánoční stromeček nebo svíčky. Zčásti můžete dokonce pracovat s vlastnoručně posbíranými přírodními materiály, například větvemi nebo jedlovými šiškami, můžete je i nabarvit nebo ozdobit.
Jehličí má svou specifickou chuť, dokáže dodat jídlu kořenitost a pikantnost. Některé jehličnany mají citrónovou příchuť. Přidat je můžete do salátů, do těsta na sušenky či do koláčů a chlebů. Lze je nakládat a také fermentovat, z jehličí připravíte chutný čaj, sirup či aromatickou sůl.
Pro zelenou varintu stromečku využijte jehličnaté větvičky a jemné chvojí. Větve k sobě přivažte provázkem a obraťte vzhůru nohama. Porovnejte větvičky tak, aby vytvářely špici nahoře a široký základ dole. Na vrchol stromečku ze chvojí připevněte vánoční hvězdu a zbytek ozdobte světýlky, mašličkami a baňkami.
Co se dá udělat z vlny
Z většiny cheviotů a hladkých vln se vyrábí mykaná příze, původně na tvíd a podobné hrubší svrchní ošacení. V posledních letech se tato vlákna, stejně jako vlny od nížinných ovcí, používají hlavně na výrobu kobercových přízí a také na výplň prošívaných přikrývek a polštářů.Santa každý rok začátkem prosince posílá za dětmi své elfy, elf během dne na dítě dohlíží, jestli se dobře chová a jestli si zaslouží dárky, a každou noc pak letí na severní pól Santovi hlásit případné prohřešky. Ráno je elf zpátky, ale tentokrát na jiném novém místě v domě. Takhle to funguje celý prosinec až do Vánoc.Skřítek se jmenuje Rampenisse, obvykle nosí vánoční čepičkou podobnou té, co nosí Santa Klaus.
Pokud máte možnost, je nejlepší stromek seštěpkovat pro zátop nebo k mulčování dřevin a záhonů na zahradě. Jinak jej můžete odložit vedle veřejně přístupných nádob či kontejnerů na směsný nebo tříděný odpad.
Co se dělá z výhonků smrku : Kromě sirupů můžeme výhonky nakládat do medu nebo je použít k přípravě nálevu a popíjet formou čaje či kloktat. Nebojte se je ochutnat, dříve si je lidé přidávali na syrovo do jídel, a jsou také pěknou netradiční ozdobou dezertů. Dezinfekční a uvolňující účinky smrkových silic se dále doporučují k inhalacím a koupelím.
Jak se dělá med z výhonků smrku : Postup je naprosto jednoduchý. Výhonky opláchneme pod tekoucí vodou, vložíme do hrnce a spaříme 1 litrem vroucí vody. Přidáme šťávu z citrónu, zakryjeme a necháme dva dny odležet. Potom scedíme, do výluhu z výhonků přidáme cukr a vaříme 1 – 1,5 hodiny, podle toho, jak chceme mít med hustý.
Co místo Vanocniho stromků
Zdobení Vánočního stromečku se totiž v Řecku stalo zvykem až v polovině 19. století. Původním symbolem, který najdete v Řecku během Vánoc i dnes na hlavním náměstí a téměř v každém městě, je loďka ozdobená světelnými řetězy. V řeckých domácnostech loďky najdete všech velikostí a i v papírové podobě.
Z větviček či klacíků je možné vyrobit květinové dekorace, originální mísy (fotografii z výroby najdete v galerii), okrasná hnízda, netradiční svícny, rámy na obrazy, nebo dokonce obrazy samotné! Nevšední a nápadité jsou doplňky pro bydlení, např.Drobné vlnky
Jemnější vlny zajistí žehlička nebo kulma. Dobře vysušené vlasy pročešte, sepněte jejich horní část na temeni a začněte pramínky natáčet na kulmu od středu ke konečkům. Díky tomu bude vzhled vlasů přirozený. Čím tenčí pramínky budete natáčet, tím výraznější vlnky na nich vzniknou.
Jak si udělat vlny bez tepla : Jak si navlnit vlasy bez použití tepla – DOMA
- Vlhké vlasy zapleťte do dvou postranních copů.
- Sežeňte si natáčky.
- Po umytí a ošetření vlasů kondicionérem je vysušte ručníkem.
- Vlasy pečlivě rozčešte, aby vám v nich nezůstaly knoty.
- Nechte natáčky na hlavě alespoň 3-4 hodiny.
- Drdol si nechte přes noc.