Jak vyrobit pamlsky pro psy?
Postup: Parmazán si nastrouháme a smícháme s vejci. Parmazánové pamlsky bez mouky pak pečeme zhruba 25 minut v troubě na 180°C. Jen pozor, tyto psí pamlsky budou chutnat i vám, tak jen abyste je všechny z psího pamlskovníku nesnědli pak vy.Osvědčené jsou sušené plátky masa, stačí k tomu kuřecí, krůtí, hovězí či jakákoli jiná svalovina bez kosti. Nakrájejte ji na plátky a sušte v horkovzdušné sušičce nebo v troubě při teplotě asi 75 °C přibližně 20 minut, poté snižte teplotu na 60 °C a nechte sušit dalších osm až deset hodin.Při přípravě vařené stravy pro psy se doporučuje používat kvalitní ingredience, jako jsou kuřecí nebo hovězí maso (svalovina, srdce, jazyk), vnitřnosti (ledviny, játra, žaludky), kořenová zelenina (mrkev, celer, petržel), rýže, quinoa, kuskus, jáhly, pohanka, ovesné vločky, těstoviny, vejce, sýr a další.

Jak upéct piškoty pro psy : Ovoníme špetkou skořice. Až je těšto tak akorát husté (spíše ale řidší), opatrně zapracujeme sníh z bílků. Na plech vyložený pečícím papírem tvoříme lžičkou hromádky dostatečně od sebe vzdálené, hromádky se běhěm pečení nafouknou a spadnou . Pečeme ve vyhřáté troubě na 170º C do zezlátnutí, asi 10 minut.

Po čem pes přibere

Do jídelníčku vašeho psa zařazujte častěji tučné ryby (makrela, losos aj.), vepřové maso, hovězí vemeno, tučné vnitřnosti (játra, slezina). Pokud je pes dobře snáší, můžete je zařazovat častěji, ideálně v tučnějších variantách (tučný tvaroh, pribináček aj.)

Proč si pes olizuje tlapky : Je to zkrátka začarovaný kruh. Váš pes si dobře pamatuje, že olizování tlapek snižuje svědění. A právě to pak uvolňuje v psím mozku pozitivní látky – endorfiny. Z dlouhodobého hlediska tak může samotné olizování – i bez svědění – vyvolat u psa téměř pocity štěstí.

Ideální je ho občas prohrábnout nebo přemístit horní plata dospod a podobně. Nemáte-li sušičku, lze použít i horkovzdušnou troubu zapnutou na nízký stupeň. Při teplém počasí a vhodných podmínkách lze sušit i maso zavěšené na vzduchu. Při jakémkoliv sušení masa se každopádně připravte na zápach, který může obtěžovat.

Sušení jerky v TROUBĚ:

  1. Nastavte teplotu na 75-80 °C.
  2. Maso rozložte na mřížku, tak aby se nepřekrývalo.
  3. Prvních 45-60 minut sušte při teplotě 75-80 °C.
  4. Poté teplotu snižte na 50-55 °C a nechejte sušit dalších zhruba 8 hodin. Během sušení
  5. Po zhruba 8-9 hodinách by mělo být maso vysušené.

Proč nesmí pes vepřové maso

Vepřové maso, játra, bílky

Podávejte jedině vařené! Ze syrového vepřového masa, případně zvěřiny se pes může nakazit Aujeszkyho chorobou (infekce postihující nervový a dýchací systém, která se podobá vzteklině a v první fázi se projevuje svěděním).Obecně platí, že k zakázané zelenině patří avokádo, pórek, lilek, česnek, cibule, syrové brambory, luštěniny či ředkev. Velmi sporná jsou rajčata, která podle mnohých do psího jídelníčku nepatří, avšak existují také názory, že pejskovi rajče v malém množství neuškodí.Jak na to

  1. Žloutky oddělíme od bílků.
  2. Do mixéru vložíme žloutky, med a vodu. Vymixujeme do pěny.
  3. Přelejeme do misky a přidáme mouku.
  4. Z bílků vypracujeme tuhý sníh a zapracujeme do těsta.
  5. Na plech dáme papír na pečení.
  6. Takto připravené piškoty vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme cca 8-10 minut.


Drcení piškotů

Piškoty dejte do igelitového sáčku nebo zabalte do mikroténové fólie a několikrát přejeďte kuchyňským válečkem. Můžete také využít jemnou část ručního mlýnku na pečivo nebo mlýnek na mák – z něj budete mít opravdu jemnou surovinu. Piškoty se dobře rozdrtí i v ručním elektrickém universálním mlýnku.

Co si pamatuje pes : Kromě zvuku si psi dokážou paměť zaktivizovat i díky extrémně vyvinutým pachovým vjemům. Podle pachu si prý pes pamatuje nejen lidi, které má rád, ale i ty, kteří mu někdy v minulosti ublížili, a to dokonce po dobu několika let.

Jak na to aby pes tahal na postroji : Psovi na postroj připněte pružné vodítko (s amortizérem) a na jeho konec řetěz. Praktičtější je mít několik kratších řetězů okolo 1 kg, které můžete přidávat nebo ubírat podle potřeby. Vy se pomocí dalšího, ještě delšího vodítka také připněte za psa. Je to ale jen pojistka, která vám psa udrží pod kontrolou.

Proč si pes okusuje nohy

Pes se chce zbavit svědění, které způsobuje například alergie, parazitární onemocnění nebo třeba zánět nehtového lůžka. Velmi často se však jedná o obsedantně-kompulzivní chování. Psi si ohryzávají a olizují tlapky také proto, že tato činnost vyvolává zvýšenou produkci endorfinů, které vyvolávají pocit slasti.

Fenka je obvykle klidnější a zároveň žravější. Také se začne připravovat na blížící se „porod“. Je neklidná, kňučí, hrabe si „hnízdo“ pro štěňata, nateče jí mléčná žláza, někdy se dokonce spustí mléko. Pokud má možnost, začne si do pelechu odnášet hračky („štěňata“).Nastavte troubu na 80ºC, na plech dejte pečící papír a přes něj grilovací mřížku. Maso se tak bude krásně sušit i ze spodu. Maso osušte od přebytečné marinády a rozprostřete rovnoměrně na mřížku. Sušte maso dokud nění suché – zhruba 3 – 4 hodiny.

Jak dlouho vydrží domácí sušené maso : Tomu předejdete tak, že maso předvaříte. Sušené maso můžete také různě marinovat. Domácí sušené maso vydrží 1-2 měsíce. Tady si lépe vede to kupované, které můžete skladovat až 1 rok.