Smíchejte půl hrnku soli, hrnek hladké mouky, dvě lžíce oleje a půl hrnku vody. Řádně promíchejte a prohněťte. Plastelínu zabalte do potravinářské fólie, aby nevysychala.Do mísy nasypeme hrnek hladké mouky, přisypeme půl hrnku soli, a dobře promícháme. Postupně přiléváme vlažnou vodu. Na těstě si dáme záležet a hněteme ho tak 15 minut. Pak těsto zabalíme do igelitového sáčku, aby nám neoschlo, a necháme ho odležet 15 minut na chladném místě.Pomocí plastelíny mohou vyrobit panence copánky, duhu na nebe nebo strom plný dětských přání, mohou ozdobit nakreslený hrnek nebo vlastnoručně vyrobenou krabičku.
Čím obarvit Modelínu : Barvit se dá i št'ávou z mrkve nebo prášku kurkumy s vodou (žlutá barva), št'ávou z mladého ječmenu, špenátu nebo libovolné sušené listové zeleniny (zelená), pro fialovou barvu použijte borůvky nebo šťávu z červeného zelí, do červena modelovácí hmotu obarví šťáva z řepy nebo malin atd.
Co je Mamolina
Mamolína je jedlá modelína, je tedy uvařená z jedlých surovin (obsahuje lepek), takže když ji děti ochutnají, nic se jim nestane. Vedle klasických jednobarevných mamolín, vytváříme i vícebarevné a tematické modelíny. Ty děti ještě více zabaví, práce s miniaturami rozvíjí jejich jemnou motoriku a slovní zásobu.
Co udělat z modelovací hmoty : Vytvořit můžete různé nástěnné dekorace, mističky, tácky, svícínky, ale také květináče, vázičky nebo figurky. Z jednoho balení hmoty toho vytvoříte opravdu mnoho. Je to tedy skvělá technika, kterou můžete vyrobit drobné dárky k Vánocům pro své přátele, ale třeba i pro svatební hosty.
2 díly sody + 1 díl kukuřičného škrobu + 1 díl vody – jedná se o objem, takže odměřit (nevážit) například hrníčkem. Na nepřilnavé pánvi míchat na mírném ohni do zhoustnutí. Vytvořit kouli a poté vyválet raději silnější plát a libovolně vykrajovat nebo tvarovat a nechat zaschnout. Poté můžeme ještě libovolně dobarvit.
Do hrnce, nejlépe s nepřilnavým povrchem nalejte hrnek vody, stejné množství jedlé sody a kukuřičného škrobu. Na mírném žáru míchejte zhruba pět minut, než začne hmota houstnout. Trochu snižte teplotu a pokračujte asi minutu.
Co rozvíjí modelování
Podle odborníků je modelování jedna z aktivit, která rozvíjí jemnou motoriku, a tím pádem i grafomotoriku. Děti trénují svaly ruky a prstů, což se následně projeví na činnostech, jakými jsou psaní, zavazování tkaniček, zapínání knoflíků apod.Z moosgummi lze vyrobit třeba razítka, náramky, veselé čelenky pro děti a nebo třeba obrázky do vany. Pěnovka krásně saje vodu a sama se přilepí na vanu. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o svoje výrobky ❤️.DELI pěnová vyschla, výrobce ale doporučuje modelínu namočit vodou, aby získala zpět svou podobu.
Z moduritu můžete vymodelovat šperky, korále, postivičky, dekorační hrnky, stojánky na tužky, ozdoby k zavěšení, plastiky. Modurit doporučujeme vytvrzovat pečením v troubě při teplotě 120°C po dobu 30 minut.
Jak se píše máma : máma [maːma] -y ž hovor.
Jak doma vyrobit Samotvrdnoucí hmotu : Výroba je jednoduchá a pracuje se s ní velmi dobře. Recept na hmotu: Potřebujeme 2 díly sody, 1 díl kukuřičného škrobu, 1 díl vody. My jsme na zkoušku dělali menší množství (vyšli z toho 4 ptáčci), měli jsme 60 g sody, 30 g škrobu, 30 g vody. Všechny přísady smícháme na pánvi a mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit.
Jak vyrobit modelovací hmotu na dort
Cukr, sušené mléko, bílek, med, vysypeme do misky a přidáme vlažný rozpuštěný tuk a vše smícháme dohromady a postupně přidáváme vodu po kapkách, postupně se to bude zdát moc pracné, můžete to propracovávat po částech, na konci spojíte celou hmotu, musí být polotuhá, aby šla krásně vyvalovat.
Výroba je jednoduchá a pracuje se s ní velmi dobře. Recept na hmotu: Potřebujeme 2 díly sody, 1 díl kukuřičného škrobu, 1 díl vody. My jsme na zkoušku dělali menší množství (vyšli z toho 4 ptáčci), měli jsme 60 g sody, 30 g škrobu, 30 g vody. Všechny přísady smícháme na pánvi a mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit.Plastelína, modelína
Nebarví a zachovávají tvarovou stálost. Plastelína je konkrétní obchodní značka. Modelína označuje stejnou hmotu.
Co vyrobit z novin : Papírový věnec
Lehký a střapatý je věnec z novinového papíru. Při jeho výrobě jinou surovinu ani nepotřebujete – tedy až na tavnou pistoli. Základ věnce lze buď koupit, ale klidně i vyrobit z papíru – stačí noviny poskládat nebo smotat do pruhu, který stočíte do tvaru kruhu a slepíte.