Jak vyrobit domácí želatinu?
Připravíte si ji smícháním obsahu sáčku se 4 polévkovými lžícemi vody a necháte asi 10 minut „nabobtnat“. Za stálého míchání mírně zahřívejte, dokud se želatina nerozpustí. Pozor, nesmí se vařit! Aby želatina správně fungovala, nesmí přejít varem.Agar se používá ve stejných poměrech jako želatina. Můžete si ji koupit ve formě prášku, granulí, stuh nebo vloček. Agarové želé se nerozpouštějí při vysokých teplotách, takže jsou odolnější než želatina.Návod k přípravě: Obsah sáčku vsypte do vhodné nádoby a zalijte 0,5 litrem horké vody (cca 80˚C). Míchejte do úplného rozpuštění. Upozornění: Nevařte: var rosol poškozuje. Použití na sladko: roztok želatiny oslaďte nebo místo vody použijte ovocnou šťávu.

Jak udělat želatinu z plátků : Do menšího hrnce nalijeme 4-5 polévkových lžic vody, přidáme plátky želatiny a necháme asi 10 minut nabobtnat. Za stálého míchání zahřejeme (nevaříme) až do úplného rozpuštění želatiny. Okamžitě přidáme 2 polévkové lžíce krému / ovocné šťávy / směsi na tlačenku a metličkou nebo vařečkou zamícháme.

Jak si doma vyrobit želé

Pokud nemáte po ruce čerstvé ovoce, stačí mít 100 g cukru, 30 ml ovocného sirupu, 20 ml citronové šťávy, 20 g práškové želatiny a 50 ml vody. Ingredience promíchejte, nechte 10 minut bobtnat, přiveďte za stálého míchání k varu a ihned odstavte. Směsi vlijte do formiček a po 12hodinách tuhnutí v lednici máte hotovo.

Jak udělat želatinu z agaru : Vyrobit z agaru želatinu zvládne ostřílená hospodyňka stejně jako začátečník. Může si tak připravit želatinu pro různé zákusky, dorty, aspiky apod. Do 1 litru šťávy popřípadě vývaru stačí přidat 6 čajových lžiček agaru a nechat 5 minut povařit.

Šťávu z jakéhokoliv kompotu dáme vařit spolu s cukrem. Pudink rozmícháme ve vodě a postupně ho vléváme do vařící se šťávy. Vaříme až do zhoustnutí. Sundáme ho z plotýnky a mícháme až do vlažna.

Nejsnadnějším způsobem je použít hotový ztužovač šlehačky. Jde o směs glukózy a škrobu. Můžeme si vyrobit vlastní ztužovač a to smícháním 1 lžíce moučkového cukru a 1 lžíce bramborového škrobu. Vmícháme do smetany a ušleháme.

Kolik želatiny denně

Vysoce kvalitní granulovaná želatina je získávána z pečlivě vybraného kolagenu: potraviny, která se velmi snadno tráví. Doporučuje se užít 1 plnou lžičku (3 g) 1-3x denně alespoň půl hodiny před jídlem a zapít ji studeným nápojem. Nikdy nezapíjejte želatinu teplým nápojem.Pokud nemáte po ruce čerstvé ovoce, stačí mít 100 g cukru, 30 ml ovocného sirupu, 20 ml citronové šťávy, 20 g práškové želatiny a 50 ml vody. Ingredience promíchejte, nechte 10 minut bobtnat, přiveďte za stálého míchání k varu a ihned odstavte. Směsi vlijte do formiček a po 12hodinách tuhnutí v lednici máte hotovo.S agarem můžete také vyrábět džem – potřebujete 500 g ovoce, 5 lžic sirupu, 1 tyčinku nebo 2 lžíce vloček agar-agaru a trochu vody na namočení.

Vezměte asi 200ml vody a do ní rozmáčkněte pár kousků ovoce, přidejte trochu cukru a rozmíchejte želatinu. Misku nebo rendlík vložte do vodní lázně a vše zahřejte. Nakonec vmíchejte ostatní čerstvé ovoce a hned nalijte do misek, pohárů nebo tvořítek. Vše nechte ztuhnout v lednici.

Jaký je rozdíl mezi agarem a želatinou : Agar bez problémů nahradí živočišnou želatinu, je přitom čistě rostlinný. Vyrábí se z mořských řas a v Asii jde už po staletí o nejběžnější želírovací prostředek. Vzniká povařením červené mořské řasy tengusa, vzniklý vývar má po zchladnutí gelovitou konzistenci a nakonec zcela ztuhne.

Co delat kdyz nemám ztužovač šlehačky : Pokud máme doma smetanový sýr mascarpone, přidáme ho ke šlehačce a ušleháme do pevné pěny. Také sníh z bílků, našlehaný do hladkých špiček a pomalu stěrkou přimíchaný do šlehačky, směs zachrání. Kousek povoleného másla, vešlehaný do smetany, dokáže směs krásně spojit a šlehačka se po vychlazení ani nehne.

Co použít místo šlehačky

Jedním z nejsnadnějších způsobů, čím nahradit smetanu v omáčce a polévce je kombinace mléka a másla. Máslo dodá mléku extra tuk, a tak se vzniklá konzistence podobá smetaně. Na 200 ml mléka budete potřebovat 50 až 80 g másla. Máslo můžete rozpustit, vlít do vlažného mléka a míchat, dokud se směs nespojí.

Pro klouby a pohybový aparát je však nejvýznamnějším kolagen typu II. Tento typ kolagenu je přítomen především v kloubech a chrupavkách a hraje klíčovou roli v udržování funkčnosti kloubních struktur.Jak dlouho kolagen užívat, než uvidíte výsledky

Jednoduchými počty dojdeme k závěru, že ideální doba pro kolagenovou kúru jsou asi 3 měsíce (což je potvrzuje i klinická studie).

Jak se dělá želé : Příprava cukrárenského želé je opět velmi jednoduchá a rychlá, stačí jen smíchat obsah sáčku s 500 ml tekutiny (vodou nebo se šťávou z kompotu), 1 minutu povařit, nechat za stálého míchání trochu vychladnout a nalít na ovoce na dortu. Z jednoho balení uděláte 500 ml želé, to vystačí na jeden dort.