Jak vypustit fóliový balónek?
Pokud vám přežijí zacházení na party, je možné je jednoduše vyfouknout a uschovat na příště. Uvnitř je takzvaný zpětný ventil. Stačí tímto ventilem prostrčit brčko, tyčku nebo dutou slámku, zhruba 15 cm hluboko a vzduch či helium z balonku vypustit. Podobným způsobem lze pak balonky zpátky nafouknout.Balónek obsahuje bezpečnostní pojistku, doporučujeme nafukovat hustilkou. Pokud chcete balónek vyfouknout, doporučujeme použít jakoukoliv tenkou tyčinku, kterou uvolníte pojistku. Jde o stejný systém, který se používá u nafukovacích kruhů.Při nafukování balónků vzduchem můžete použít ruční pumpičku či profi elektrickou pumpičku, která obsahuje speciální ventil na fóliové balónky, nebo obyčejné brčko, které opatrně vsunete do nafukovacího ventilu a foukáte. Balónky nafouknuté vzduchem nelétají!

Jak vyfouknout Heliovy balónek : Jedinou cestou, jak vyfouknout foliový balónek je obyčejné brčko. Brčko zavedeme do balónku přes samouzavíratelný ventil a začneme vyvíjet tlak na balónek, dokud jej nevyfoukneme úplně.

Jak propíchnout balónek aby nepraskl

Propichování balónku

  1. Připravíme si pomůcky.
  2. Poprosíme dospělou osobu, aby nám ořezala pomocí nože špejli do špičky. Pokud provádíme pokus sami, špejli zaostříme pomocí ořezávátka na tužky.
  3. Nafoukneme balónek a konec zavážeme na uzel.
  4. Zkusíme balónek propíchnout špejlí tak, aby nepraskl.

Jak nafouknout dlouhý balónek : Balónek nafoukněte 110cm dlouhý. Z nafouknutého balónku nesmí vejít vzduch, musí balónek zůstat tvrdý (pevný). Odtáhněte bublinu od přiléhající bubliny. Mírně ohněte uprostřed a zakruťte, tvořící se ucho.

NÁVOD K NAFOUKNUTÍ BALÓNKU:

  1. vybalte balónek a plastové brčko z obalu.
  2. zasuňte brčko do otvoru k nafukování, který je umístěný na spodní straně balónku.
  3. foukáním přes brčko nafoukněte balónek.
  4. opatrně vytáhněte brčko z balónku ven (systém je navržen tak, že nemusíte ústí balónku zavazovat)


Nafouknutí je jednoduché, buď použijete heliovou bombu, které má přímo plnící hubici nebo lze takovýto balónek nafouknout pomocí ruční pumpičky, či pomocí brčka – s brčkem ale musíte zacházet velmi opatrně, aby se fólie neprotrhla.

Kolik stojí nafouknutí balónků

Ceník nafukování fóliových balónků:

Velikost Cena
S 60 Kč
M 90 Kč
L 120 Kč
XL 150 Kč

Nafukovat můžete dvoucestnou pumpou nebo elektrickým kompresorem. Ten si můžete zakoupit v našem eshopu, nebo si ho od nás pouze vypůjčit. Naopak balónky nikdy nenafukujte průmyslovým kompresorem. Obsahuje olejové částice, které latex narušují a způsobují praskání balonků.Helium je přírodní plyn, který se vyskytuje vzácně a tomu odpovídá i jeho cena. Využívá se v průmyslu, ve zdravotnictví a je hlavně známý jako plyn, pomocí kterého balónky létají. Helium je totiž lehčí než vzduch a díky tomu balónky plněné heliem létají.

Pokud chcete, aby vaše balónky létaly, naplňte je heliem, nebo přesněji, balónkovým plynem, který je tvořen z 98 % heliem a ze 2 % vzduchem. Helium je lehčí než vzduch. Takže pokud naplníte balónek heliem, bude lehčí než vzduch okolo něj a balónek bude stoupat nahoru.

Kolik stojí nafouknout balónek : Ceník nafukování fóliových balónků:

Velikost Cena
S 60 Kč
M 90 Kč
L 120 Kč
XL 150 Kč

Jak dlouho vydrží nafouknutý balónek : Balónky nafouklé héliem létají. Na zavazování se používají stuhy na balónky a závaží. Pro rychlejší uvazování se ale používají taky rychlovazače. Hélium ale prchá povrchem balónků mnohem rychleji, takže balónek vydrží létat cca 8–12 hodin – závisí na objemu balonků a okolní teplotě.

Jak nafouknout vodní balónky

Lahev přestřihneme těsně pod polovinou, na hrdlo láhve nevlékneme balónek a nádobu napustíme vodou. Lahev ponoříme do nádoby a budeme pozorovat balónek, který se nafoukne. Jelikož je vzduch lehčí než voda, tak voda vytlačuje vzduch vzhůru, který následně způsobí nafouknutí balónku.

Balónky nafouklé héliem létají. Na zavazování se používají stuhy na balónky a závaží. Pro rychlejší uvazování se ale používají taky rychlovazače. Hélium ale prchá povrchem balónků mnohem rychleji, takže balónek vydrží létat cca 8–12 hodin – závisí na objemu balonků a okolní teplotě.Doporučujeme pohodlné, sportovní oblečení a pevné boty. Není třeba oblékat se tepleji, než je venkovní teplota při zemi. Změna teploty s výškou je cca 0,7 °C na 100 m výšky. Jinak není třeba žádné speciální vybavení.

Jak létá balón : Pilot vybírá místo vzletu s ohledem na směr a rychlost větru. Vítr unášející balón často nefouká ve všech výškách stejným směrem, manévrováním v různých hladinách, kam pilot balónu lehce nastoupá nebo sklesá, tedy ovlivňuje směr letu. Zhruba po hodině letu vybere vhodné místo pro přistání, nad které sklesá a přistane.