Chcete-li se rychle zbavit skvrn od barviv nebo barvy na vašem oblečení:
- V závislosti na barvě tkaniny zvolte vhodný prací prostředek Persil.
- Odstraňte přebytečnou barvu či barvivo.
- Opláchněte postižené místo z druhé strany teplou vodou.
- Naneste na skvrnu prací prostředek Persil.
- Opláchněte a vyperte.
Odpověď: Pokud se jedná o klasickou malířskou barvu (ne latex a pod.) mělo by být odstranění možné umytím vlažnou vodou a mýdlem, případně nechat ""nátěr"" chvilku navlhčený až povolí. Odstraňovače starých nátěrů (na latexové a pod.Jak je nejlépe odstranit Skvrny od celulózových nátěrových hmot nejprve čistíme acetonem nebo acetonovým ředidlem. Syntetické látky ale acetonem čistit nemůžeme. Čerstvé skvrny od emulzních nátěrových hmot (například latex) čistíme co nejdříve kartáčem namočeným v horké vodě s přidáním pracího přípravku.
Jak se zbavit pouštění barvy z oblečení : Ocet: jako změkčovadlo působí i bílý ocet, stejně tak jako sůl napomůže k projasnění zašlých barev. Oblečení můžete namočit do bílého octu na 30 minut před praním, nebo přidat půl hrnku octa přímo do bubnu. Domácí barvení: pokud se toho nebojíte, zašlé oblečení můžete také nabarvit doma.
Jak odstranit barvu
K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.
Jak vymýt barvu : Vyzkoušejte jedlou sodu
Třeba právě při odstranění nežádoucí barvy na vlasy. Začněte tím, že malé množství kondicionéru nanesete na vlasy. Nechte ho 10-15 minut působit a poté vlasy umyjte rozjasňujícím šamponem. Po použití šamponu a kondicionéru vlasy důkladně opláchněte.
Nátěr CP Remover účinně rozpouští a odstraňuje vrstvy nátěrů, laků a grafitti na bázi silikátu, oleje, vosku, glyceroftalátu, olova a zinku (běloby), minia (suřík), barev a ochranných nátěrů na dřevo (Xyladecor, Xylophene). Je vodou ředitelný, při používání se neuvolňují škodlivé výpary (vhodný i do vnitřních prostor).
K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.
Co dělat když se barví prádlo
Tedy vodu a jedlou sodu nebo běžnou sůl. Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem.Silikátovou fasádní barvu odstrnit není možné, je formulována na bázi spec. vodního skla které je po zaschnutí nerozpustné. Silikonovou nebo akrylátovou fasádní barvu je sice možné částečně rozpustit, narušit např. ředidlem S6300, C6000 a postupně barvu "vymnout" a zbytky odstrnit vlažnou vodou a mýdlem.Dobrý den, můžete vyzkoušet navlhčit postižené místo na delší dobu překrytím mokrým hadříkem, houbičkou. Pokud se to nepodaří odstranit, vyzkoušejte opatrně silnější rozpouštědlo např. ředidlo BALTECH ŘEDIDLO C6000 nebo některý z čističů plastů, lina (dodává firma HG).
Pro šetrnější vymytí barvy z vlasů vyzkoušejte místo klasického šamponu šampon proti lupům. Ten má sám o sobě výraznější a silnější složení, takže nevhodnou barvu vymyje rychleji než klasický šampon. Výsledek můžete ještě podpořit přimícháním jedlé sody.
Jak dlouho se vymývá barva : Tyto barvy vydrží zhruba 20-25 mytí v závislosti na následné péči,“ podotýká Bára Doležalová. Semi-permanentní barva proniká do středních částí vlasů. Vymývá se cca po 15 umytích.
Jak odstranit starou barvu : K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.
Jak odstranit vodou ředitelnou barvu
Pro čištění je důležitý fakt, že jsou vodou ředitelné, a to i po zaschnutí. Proto je můžete vyčistit podobně jako vodovky: pod tekoucí vodou a pak šup s oblečením do pračky. Kdyby zůstaly stopy po výraznější barevné skvrně, použijte odstraňovač skvrn.
K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem. Pak to stačí nasypat do dávkovače pračky a nastavte praní na 40 ºC.
Jak vybělit prádlo bez chemie : Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.