Jak vyprat řasenku?
Nejlepší pomocník na všechny skvrny je žlučové mýdlo. Pokud jej doma ještě nemáte, určitě si ho kupte, protože zabírá na naprostou většinu skvrn. Namočte skvrnu od make-upu ve studené vodě, naneste žlučové mýdlo a v rukou či houbičkou vmasírujte do látky. Následně propláchněte opět studenou vodou.Dejte na jedlou sodu. Nastříkejte na vlhkou skvrnu a poté vyperte. Pro odstraňování skvrn platí tři základní pravidla – nejdůležitější je nevtírat rtěnku nebo podklad do vlákna látky. K odstranění skvrn nikdy nepoužívejte vodu – zejména horkou – a nenechte skvrnu zaschnout.Čmáranice od pastelek můžete vygumovat obyčejnou gumou, nesmí se na ni ale tlačit, aby se zeď neodřela. Jako schopný pomocník se osvědčila i jedlá soda: houbičkou lehce namočenou do roztoku jedlé sody malůvky jemně přejíždějte tak dlouho, dokud nezmizí.

Jak nejlepe odstranit skvrny : Nejvíc ale pomáhá ocet, technický líh a žlučové mýdlo. Jakýkoliv z těchto přípravků nechte chvíli působit, oblečení na hodinu nechte máčet ve vodě s pracím práškem a poté vyperte v pračce. Pryskyřici z oblečení dostanete odlakovačem na nehty nebo lihem. Stačí jednoduše třít jemně hadříkem.

Jak umýt řasenku z oblečení

Pokud používáte voděodolnou rtěnku, řasenku nebo oční linku, skvrnu od nich nejprve polijte odličovačem voděodolného make-upu a ještě před praním na pár minut posypte troškou sody (pozor, v případě, že je oblečení výrazně barevné a barevně nestálé, sodu vynechte).

Jak vyprat mastnou skvrnu : Prášek na pečení nebo soda. Sodu dejte do misky a smíchejte s trochou vody. Vzniklou pastu naneste na mastnou skvrnu na oblečení a nechte chvíli působit. Poté opláchněte pod tekoucí vodou a vyperte běžným způsobem v pračce.

Řasenku byste měla vyhodit nejpozději po cca 6 měsících. Obecně se doporučuje ji vyměnit po 3 měsících, nebo pokud jste prodělala zánět oka, ječné zrno apod.

Pokud používáte voděodolnou rtěnku, řasenku nebo oční linku, skvrnu od nich nejprve polijte odličovačem voděodolného make-upu a ještě před praním na pár minut posypte troškou sody (pozor, v případě, že je oblečení výrazně barevné a barevně nestálé, sodu vynechte).

Jak vycistit skvrny jedlou sodou

Možnou variantou je smíchání vlažné vody a prášku sody (2:1) v hustou kaši, kterou potřete skvrnu a necháte působit 20 minut. Následné odstranění sody z tkaniny je nutností. Zbytky prášku vysajte nebo setřete jemným hadříkem. Látku nedrhněte silou nebo hrubým kartáčem.Skvrnu namočte ve vodě s octem nebo citronovou šťávou a nechte působit asi 30 minut. Poté oblečení vyperte v pračce s běžným pracím práškem. Pokud skvrna přetrvává, použijte speciální odstraňovač skvrn, který zakoupíte v drogerii.Řasy pročesávejte kartáčkem na řasy. DOPORUČUJI odličovat se přípravkem na bázi VODY NEBO GELU. Oči a oční NEODLIČUJTE odličovadlem na bázi mléka, olejů, krémů. Váš šampon NESMÍ obsahovat glykol.

Většinu řasenky zvládnete bez problému odlíčit vodou, ale většinou z řas nedostanete úplně všechny zbytky produktu. Po odlíčení vodou proto použijte šetrný odličovač, jako je například odličovací mléko, a odstraňte zbytky řasenky. Postupujte ale opatrně, abyste za řasy zbytečně netahala a nepoškodila je.

Co rozpouští mastnotu : Univerzálním čisticím prostředkem je i kypřicí prášek. Odstraní mastnotu podobně jako pasta ze sody, navíc ho s trochou vody můžete přisypat i do připálených hrnců. Směs povařte, připáleninu by měla uvolnit. Mastnotu z kachliček na kuchyňské zástěně odstraní neředěný ocet.

Co na zažranou mastnotu : Na olej znovu olej. Na zažranou mastnotu pak platí jeden fígl, který se možná bude někomu zdát podivný, ale skutečně funguje. Stačí zaneřáděné místo přetřít čistým hadříkem namočeným v oleji. Lze použít minerální, ale i jakýkoli jiný běžný kuchyňský olej.

Jak si správně odlíčit řasenku

Zbytky řasenky ještě dočistěte vatovou tyčinkou, napuštěnou v odličovacím přípravku, kterou přejíždějte řasy shora dolů, dokud nejsou řasy naprosto odlíčené. Oči neodličujte pohyby sem tam od vnitřního koutku k vnějšímu a zpět, ani víčka nevytahujte směrem ke spánku.

Ne: Různé kosmetické potřeby, jako třeba řasenka, jsou sice z plastu, ale bývají znečištěny barvami, proto je vhazujte do směsného odpadu.Proč se řasy lámou a vypadávají Padání řas často způsobuje jejich nadměrné přetěžování, jako třeba neustálé umělé prodlužování, aplikace většího množství nekvalitní kosmetiky, nedostatečné odličování nebo časté natáčení. Může však ukazovat i na vážnější nemoci, psychologické poruchy, alergie či nadměrný stres.

Co se stane kdyz Smicham ocet a jedlou sodu : Reakcí sody s octem získáme oxid uhličitý, který ze saponátu vytvoří bohatou pěnu.