Jak vypočítat va?
Objem válce je π r² v a jeho plocha se dá zjistit pomocí vzorce 2 π r v + 2 π r².Vzorce pro výpočet objemu válce

Plocha základny válce se spočítá z poloměru kružnice základny [r] jako: 3,14 (π) × r2. Celý vzorec pro výpočet objemu válce vypadá takto: [V] = π × r2 × v.Obsah pláště: S p l = 2 π r ⋅ v S_{pl}=2\pi r \cdot v Spl=2πr⋅v. Povrch válce: S = 2 π r ⋅ ( r + v ) S=2\pi r \cdot (r + v) S=2πr⋅(r+v)

Jak se počítá výměra obdélníku : Rozdělit místnost na obdélníky – v případě členitější místnosti je dobré si místnost rozdělit na několik částí, ideálně na obdélníky. Šířka a délka – změřte měřícím pásmem jednotlivé části a zaznamenejte si délku a šířku. Výpočet rozlohy – vynásobením délky a šířky jednotlivých částí se vypočítá rozloha v m2.

Jak vypočítat objem kvádru v litrech

Kvádr a krychle jsou speciální případy hranolu, jejich podstava je obdélník (čtverec) a výška je zbývající hrana. Objem kvádru je tedy součin délek jeho hran: V = a b c V = abc V=abc. Objem krychle vypočítáme stejným způsobem.

Jak se počítá objem u krychle : U krychle jsou všechny tři rozměry stejné (délka, šířka a i výška), proto všem rozměrům u tohoto tělesa obecně přiřazujeme jedno písmenko – „a“. Objem krychle vypočítáme tak, že spočteme obsah podstavy (čtverec – S=a.a), kterou dále vynásobíme výškou krychle (a). Výsledná hodnota je v objemových jednotkách.

Válec je v prostorové geometrii těleso, vymezené dvěma rovnoběžnými podstavami a pláštěm. Plášť je rozvinutelná plocha, všechny povrchové (tvořící) přímky pláště jsou rovnoběžné a pokud jsou k podstavám kolmé, hovoříme o kolmém válci. V opačném případě se jedná o válec kosý.

Vzorec pro výpočet objemu místnosti je tedy: V = a * b * c, kde a je délka, b je šířka a c je výška místnosti. Například, pokud má místnost délku 5 metrů, šířku 4 metry a výšku 3 metry, objem místnosti bude V = 5 * 4 * 3 = 60 metrů krychlových.

Jak se vypočítá obsah pláště

Obsah pláště se vypočítá jako součet obsahů všech jeho čtverců nebo obdélníků.Boční stěny hranolu tvoří plášť hranolu. Výškou hranolu je vzdálenost obou podstav. OBJEM hranolu vypočítáme jako součin obsahu podstavy (SP) a výšky hranolu (v). V = SP · v POVRCH hranolu je roven součtu obsahů obou podstav (SP) hranolu a obsahu pláště hranolu SPL (SPL = S1 + S2 + S3 + S4).Obvod: mix

Útvar Vlastnosti Obvod
čtverec strana a o = 4 a o = 4a o=4a
obdélník strany a , b a, b a,b o = 2 ( a + b ) o = 2(a+b) o=2(a+b)
rovnoběžník strany a , b a, b a,b o = 2 ( a + b ) o = 2(a+b) o=2(a+b)
obecný čtyřúhelník strany a , b , c , d a, b, c, d a,b,c,d o = a + b + c + d o = a+b+c+d o=a+b+c+d


Délka obdélníku je , jeho šířka je o kratší než délka.

Jak se vypočítává objem kvádru : U kvádru můžou být všechny tři rozměry různé (délka, šířka a výška), proto těmto rozměrům obecně přiřazujeme tři různá písmenka – „a, b, c“. Objem kvádru vypočítáme tak, že spočteme obsah podstavy (obdélník – S=a.b), kterou dále vynásobíme výškou kvádru (c). Výsledná hodnota je v objemových jednotkách.

Jak se vypočítá objem kvádru : Vzorce pro výpočet obsahu kvádru

Pro výpočet obsahu kvádru stačí znát délky tří jeho stran. Do kalkulačky tedy zadejte šířku kvádru a, délku kvádru b a výšku kvádru c. Obsah kvádru se počítá jako délka hrany [a] x délka hrany [b] x délka hrany [c].

V čem se počítá objem

Jednotkou objemu je krychlový metr (m3), . litr, mililitr.

Válec je v prostorové geometrii těleso, vymezené dvěma rovnoběžnými podstavami a pláštěm. Plášť je rozvinutelná plocha, všechny povrchové (tvořící) přímky pláště jsou rovnoběžné a pokud jsou k podstavám kolmé, hovoříme o kolmém válci. V opačném případě se jedná o válec kosý.U motorů, která mají víc než jednu řadu válců (tzn. vidlicové a ploché), se začíná počítat zleva, zepředu dozadu, a to při pohledu na volný konec klikové hřídele. Pro názornost: když stojíte „tváří v tvář“ dejme tomu k Corvette, číslo jedna má nejbližší válec po vaší levé ruce.

Jak vypočítat v : Určení objemu místnosti je velmi jednoduché. Nejprve změřte délku, šířku a výšku místnosti. Poté vynásobte tyto tři hodnoty dohromady a získáte objem místnosti. Vzorec pro výpočet objemu místnosti je tedy: V = a * b * c, kde a je délka, b je šířka a c je výška místnosti.