Jak poznat obnažené zubní krčky
- zvýšená citlivost zubů na studené a teplé nápoje nebo jídla, či kyselé potraviny.
- záněty a krvácení dásn.
Odhalené zubní krčky často vedou k tomu, že pacient o zub nebo více zubů přichází. Ani v takovém případě však netřeba zoufat, neboť existuje řada možností, jak pacientovi dokážeme pomoci. Nejúčinnější náhradou ztraceného zubu je zubní implantát. Jedná se o efektivní, jednoduché a estetické řešení.Účinným řešením je používat měkký zubní kartáček a zubní pastu na obnažené krčky. Pasta na odhalené zubní krčky obsahuje látky, které uzavírají dentinové kanálky, a tím snižují citlivost zubů na teplé a studené. Zároveň je potřeba osvojit si správnou techniku čištění zubů a používat mezizubní kartáčky.
Co zpusobuje odhalené Krcky : Hlavní příčinou vzniku je: špatná technika čištění zubů, příliš tvrdý zubní kartáček, dlouho používaný zubní kartáček, doporučená obměna zubního kartáčku je 1x za dva měsíce.
Jakou pastu na Obnazene Krcky
Zákazníci si oblíbili značky Meridol®, Parodontax a Biorepair. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Herbadent ORIGINAL Bylinná zubní pasta 100 g.
Jak osetrit odhalené Krcky : Co na odhalené zubní krčky Pomůže vhodný kartáček a speciální pasty
- přirozeně nácvik správné techniky čištění zubu. používání kartáčku s měkkými štětinkami. správné masírování dásní (dle rad lékaře nebo hygienika)
- chirurgické speciální výplně na odhalený zubní krček. plastika dásně, respektive provedení štěpu.
Pokud vás zajímá, jak ustupovánídásní zastavit, nejlepšími kroky jsou pravidelné zubní prohlídky a pravidelné a správné čištění zubů dvakrát denně, používání zubní nitě a přípravků doporučených zubním lékařem, jako jsou antibakteriální ústní voda a antibakteriální zubní pasta, například s fluoridem cínatým.
Zásadními ukazateli zánětu jsou:
- krvácení dásní při čištění zubů,
- citlivost, zarudnutí a otok dásní,
- ustupující dásně v oblasti zubních krčků,
- neustálý zápach z úst (halitóza),
- a usazování zubního kamene.
Jak opravit ustupující dásně
Běžnou léčbou ustupujících dásní je hloubkové čištění (odstraňování zubního kamene a vyhlazeníkořenů). Toto hloubkové čištění tkání funguje tak, že se odstraňují bakterie a zubní kámen, které se mohly usadit pod dásněmi, zejména mezi zuby. Toto ošetření může provést dentální hygienista, zubní lékař nebo parodontolog.Pravidelné používání ústní vody pomáhá dásně zpevnit, omezuje jejich krvácivost i kazivost zubů. Kromě toho také subjektivně osvěží a určitě budete mít příjemnější dech. Ústní voda zároveň pomáhá od chronické bolesti citlivých zubů.Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.
Hojení extrakční rány trvá přibližně 4 až 6 týdnů. Během tohoto období se nejprve zacelí dáseň, později následuje hojení kosti.
Jak léčit zánět dásní doma : Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.
Jak vypadá AFT na dásní : Afty (odborně aftózní stomatitida) jsou bílé nebo nažloutlé oděrky velké od několika milimetrů až po jeden centimetr. V jejich okolí bývá rudý lem. Nejčastěji potrápí afta na sliznicích dutiny ústní a na jazyku, méně často ji najdete v krku nebo na měkkém patře.
Co pomáhá na obnovu dásní
Pokud vás zajímá, jak ustupovánídásní zastavit, nejlepšími kroky jsou pravidelné zubní prohlídky a pravidelné a správné čištění zubů dvakrát denně, používání zubní nitě a přípravků doporučených zubním lékařem, jako jsou antibakteriální ústní voda a antibakteriální zubní pasta, například s fluoridem cínatým.
Bohužel ztrátu skloviny již plnohodnotně nahradit nelze. Pro domácí péči lze v lékárně pořídit přípravek Elmex Gelee, který díky zvýšenému obsahu fluoridů povrch zubu remineralizuje a zároveň pomáhá snížit citlivost. Tento přípravek je na doporučení zubnho lékaře.Běžnou léčbou ustupujících dásní je hloubkové čištění (odstraňování zubního kamene a vyhlazeníkořenů). Toto hloubkové čištění tkání funguje tak, že se odstraňují bakterie a zubní kámen, které se mohly usadit pod dásněmi, zejména mezi zuby. Toto ošetření může provést dentální hygienista, zubní lékař nebo parodontolog.
Jak uklidnit bolavé dásně : Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.