Jak Vylecit zanet prostaty?
Zánět prostaty neboli prostatitida může být chronický nebo akutní: Chronická prostatitida je nejčastější formou zánětu prostaty, a obvykle není způsobena infekcí. Chronická prostatitida se vyznačuje bolestí v oblasti pánve, která přetrvává déle než tři měsíce, ačkoli u muže se předtím nevyskytla infekce močových cest.Akutní stádia s alterací celkového stavu léčíme za hospitalizace parenterálním podáváním baktericidních antibiotik, která pronikají do prostatické tkáně (kombinace aminoglykosidů, širokospektrých penicilinů nebo cefalosporinů II. –III. generace či fluorochinolonů III.Mezi příznaky akutního zánětu prostaty patří:

neschopnost vyprázdnit močový měchýř, horečka a zimnice, bolesti v podbřišku a spodní části zad.

Jak ulevit prostatě : Důležité je dodržovat režimová opatření, která mají zabránit překrvení prostaty. Doporučuje se zejména pravidelně vyprazdňovat močový měchýř, omezit kořeněná jídla a alkohol, zejména větší množství piva. Dále se doporučuje mít pravidelnou stolici a předcházet zácpě a případně zánětu hemoroidů.

Co zpusobuje zánět prostaty

Příčinou zánětu prostaty je zpravidla rozšíření infekce z močové trubice, (např. při kapavce). V rozvoji chronického zánětu se může uplatnit také prochladnutí, vzdálené infekční nemoci a sexuální excesy.

Jak se projevuje chronický zánět prostaty : rychlé až překotné nutkání k vyprázdnění, bolesti v tříslech, bolesti varlat, bolesti na hrázi, pocity tlaku v konečníku, současně s projevy v sexuální oblasti, slabé libido (chuť na sex), slabá nebo žádná erekce – souvisí s disharmonií v oblasti pánevního a lumbálního vegetativního systému.

Akutní zánět prostaty je méně častý a provázejí ho výraznější příznaky – může se ohlásit častějším nutkáním na močení, bolestí při močení, výtokem z močové trubice. Pacient má horečku, někdy zimnici, objevuje se také tupá bolest v rozkroku a bolest v tříslech nebo podbříšku při stolici a při pohlavním styku.

Pokud je potřeba léčba, jsou využívána šetrnější léčiva, působící především na zvětšenou prostatickou tkáň. Volbou jsou alfa-blokátory a inhibitory 5-alfa-reduktázy, případně jejich kombinace. Léky je možné užívat dlouhodobě a jsou velmi dobře snášeny.

Co nejíst při prostatě

Při potížích s prostatou se doporučuje vyhýbat se tabáku, alkoholickým nápojům, kofeinu, kořeněným a konzervovaným jídlům. Omezit byste měli také konzumaci masa, mléčných výrobků a cukru. Strava by měla být bohatá na čerstvou zeleninu a vlákninu, vitamín E, B, zinek, Omega 3 esenciální masté kyseliny a lněné semínko.Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.Na udržení normální funkce prostaty se užívají také čaje s obsahem vrbovky malokvěté a potravinové doplňky z naší široké nabídky. Uživatelé hodnotí nejlépe značky Prostamol a Prostakan. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Prostamol Uno 320mg 90 měkkých tobolek.

Chronický zánět se projevuje symptomy, které si vůbec nedáme do souvislosti se zánětem. Jsou to únava, bolest v krku, ucpaný nos, častá nachlazení, zažívací potíže- ať už to je nadýmání, průjem či zácpa, dále bolesti kloubů a svalů, psychické obtíže – úzkosti a deprese.

Co zhoršuje prostatu : S rostoucím věkem se však velikost prostaty může měnit a zvětšovat. Kromě věku tu sehrává roli i mužský pohlavní hormon – testosteron, který se na zvětšování prostaty také podílí. Vlivem hormonálních změn a přirozeného stárnutí tak může docházet k tomu, že se zmnožují žlázové buňky a také svalová a vazivová vlákna.

Jaký je nejlepší lék na prostatu : Uživatelé hodnotí nejlépe značky Prostamol. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Prostamol Uno 320mg 90 měkkých tobolek. Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Co neprospívá prostatě

Prostata a úprava životosprávy

Při potížích s prostatou se doporučuje vyhýbat se tabáku, alkoholickým nápojům, kofeinu, kořeněným a konzervovaným jídlům. Omezit byste měli také konzumaci masa, mléčných výrobků a cukru.

Druhy podle délky trvání zánětu: akutní – trvá nejdéle dva týdny, odezní bez následků, výborná regenerace; chronický – trvá déle než šest týdnů, dochází k poškození tkáně a jejímu nahrazení vazivem.Protizánětlivé léky se používají k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu. Ve volně prodejných přípravcích z této skupiny jsou obsženy tyto látky: ibuprofen, diklofenak, flurbiprofen a naproxen.

Jak trénovat prostatu : Věnujte se chůzi, joggingu, hrajte tenis nebo skákejte přes švihadlo. To jsou totiž ty nejúčinnější pohybové aktivity, které mají na prostatu vliv. Ideální je, když tyto aerobní sporty zkombinujete s tzv. odporovým cvičením, jako je plavání nebo fitness cviky typu sedy lehy, kliky či zvedání činek a závaží.