Jak vyjmout drahokam Sfgame?
Pokud chceš vyjmout drahokam, přetáhni předmět s tímto drahokamem na odpovídající místo u kováře, případně pokud daný předmět zrovna nepoužíváš, použij příslušnou kontextovou nabídku. Vynětí drahokamu stojí kov a tajemné střepiny. Nebo za to můžeš případně zaplatit i 10 houbiček.Legendární drahokamy můžeš nacházet v dolu na drahokamy v pevnosti, jakmile budeš mít v knihovně alespoň jeden obrázek legendárního předmětu. Se zvyšujícím se počtem legendárních předmětů se zvyšuje i tvoje šance na nalezení legendárního drahokamu v dolu na drahokamy.Černý drahokam se zpřístupní pouze, pokud má alespoň jeden člen v cechu vylepšenou síň rytířů na úrovni 15. Oranžový drahokam můžete získat, pokud máte alespoň jednu nálepku legendárního předmětu ve sběratelském albu. Čím více nálepek legendárních předmětů máte, tím vyšší je šance na nalezení oranžového drahokamu.

Jak poznat pravý drahokam : Když potřebujeme ocenění a posudek odborníka, je nejlepší se obrátit přímo na gemologickou laboratoř. (Gemolog je specialista na rozpoznávání minerálů, který má pokročilé znalosti a nástroje, které mu umožňují určit typ a hodnotu kamene). Gemologický posudek je bezesporu nejlepší způsob, jak poznat pravý drahý kámen.

Jak rozeznat drahokam od skla

peříčka, praskliny, mlhoviny, barevné duhy a další zajímavé jevy. Dalším poznávacím znamením pravého přírodního křišťálu je jeho tvrdost. Křišťál na Mohsonově stupnici tvrdosti dosahuje hodnoty čísla 7, což znamená, že přírodním křišťálem lze rýpat do skla.

Jak si vyrobit drahokam : Některé laboratorně vytvořené drahokamy jako například smaragd, rubín, safír, alexandrit a korund mohou být vyrobené pomocí procesu krystalizace z bezvodnatého roztoku. Roztok původně pevného skupenství poté, co byl roztaven, rozkládá jiné materiály, podobně jako voda rozkládá cukr.

Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.

Modré drahokamy

Modrá je barvou pravdy, míru a mládí. Protože modrá barva v nás vyvolává pocity pohody a klidu, můžou modré drahokamy svému nositeli pomoci s potížemi v komunikaci. Modré drahokamy: akvamarín, safír, topaz, tanzanit, opál, lapis lazuli, měsíční kámen a tyrkys.

Jaké jsou drahokamy

Za drahokamy se tradičně označují diamanty, rubíny, smaragdy a safíry. Nebo jinak řečeno „velká čtyřka“. Tyhle drahokamy jsou cenově velice vysoko a to především kvůli své vzácnosti, brilanci a hlavně barvě. Drahokamy si jistě zaslouží uznání a vysokou cenu, ale ne každý si může drahokamy dovolit.Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.Přírodní minerál má pevnější strukturu, je studenější a déle se zahřívá ať už v dlani, nebo na slunci. Pravá minerální kulička se v případě rozbití rozlomí na větší kousky. Napodobenina se promění v drť. Tvrdost lze také otestovat ťukáním kuliček o sebe, pokud zní jako ťukání na sklo, jedná se bohužel o napodobeninu.

Když potřebujeme ocenění a posudek odborníka, je nejlepší se obrátit přímo na gemologickou laboratoř. (Gemolog je specialista na rozpoznávání minerálů, který má pokročilé znalosti a nástroje, které mu umožňují určit typ a hodnotu kamene). Gemologický posudek je bezesporu nejlepší způsob, jak poznat pravý drahý kámen.

Co je to drahokam : Drahokam či drahý kámen (z latiny Lapis preciosus, angl. Precious stone) je minerál (nerost), ceněný pro své výjimečné fyzikální a estetické vlastnosti a používaný k ozdobným účelům, k reprezentaci anebo k tezauraci majetku.

Jak vzniká drahokam : Metaformované horniny vznikají z hornin vyvřelých, nebo sedimentárních, přičemž působením ohromných tlaků a teplot uvnitř Země dochází k jejich přeměně (metamorfóze) v jiné horniny, které pak mohou obsahovat i jiné minerály, než ty horniny původní, a tedy také jiné drahé kameny.

Jak se tezi drahokamy

Povrchová těžba se provádí kopáním krumpáčem (například pyropy), hloubková těžba probíhá v kopaných a pažením zpevněných šachtách nebo ve štolách. V sekundárních nalezištích (říční a mořské náplavy, pouštní písky, zvětralé horniny) se drahokamy získávají povrchovým sběrem, roztloukáním kladivem nebo plavením v sítech.

Mimořádně působivý odstín světle modré. Diamant nazývaný jako “Blue Moon” (Modrý měsíc) byl prodán za neuvěřitelnou sumu 48,4 milionu amerických dolarů, čímž se stal nejdražším diamantem na světě.Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.

Jaká barva diamantu je nejvzácnější : Bezbarvé (colorless)

Diamanty s barvou D jsou extrémně vzácné, velmi vyhledávané a vynikají ve srovnání s ostatními nejvyšší cenou. BARVA E – PRVOTŘÍDNĚ BÍLÝ (Exceptional white) Téměř dokonale bezbarvé diamanty.