Jak vyčistit láhev s brčkem?
Jedlou sodu nebo sůl (3–4 polévkové lžíce) nasypejte do prázdné lahve a zalijte teplou vodou téměř po okraj (ale ne úplně). Utěsněte víčkem a protřepejte. Nechte odstát přes noc, v případě lahví z nerezové oceli však ne déle. Potom vše vylijte a lahev ještě několikrát vypláchněte.Zápach bývá jednou z nejčastějších příčin, které zkracují životnost znovu použitelných lahví. Řešení je přitom jednoduché – v poměru 1 : 1 smíchejte jedlou sodu nebo bílý ocet s teplou vodou. Nalijte do lahve i do jejího uzávěru a nechte působit celou noc. Druhý den opláchněte teplou vodou a nechte vysušit.Do prázdné termosky nebo lahve nalijte asi jednu lžičku běžného přípravku na mytí nádobí (např. Jar) a zalijte horkou vodou (do lahví, které nesnesou horkou vodu, nalijte pouze teplou). Nechejte chvíli působit. Poté láhev uzavřete nebo zakryjte hrdlo lahve dlaní a důkladně protřepejte.

Čím čistit láhev : Čištění jedlou sodou

Nasypte do lahve 3 polévkové lžíce jedlé sody, zalijte horkou vodou a důkladně protřepejte. 2. Při silném znečištění použijte k vnitřnímu čištění kartáč na lahve.

Čím vyčistit usazeniny

K odstranění vodního kamene z baterie nepotřebujete oba přípravky, stačit vám bude jen jeden. Pokud se rozhodnete pro octový roztok, je nejlepší smíchat ocet s vodou v poměru 1:1. V případě odolných skvrn můžete použít i silnější směs s větším množstvím octa.

Jak vyčistit úzkou láhev : Octová metoda je dalším účinným způsobem, jak vyčistit láhev s úzkým hrdlem. Nejprve do láhve nalijte teplou vodu a přidejte lžíci octa. Poté láhev jemně protřepejte, aby se ocet rozpustil ve vodě. Nechte láhev stát po dobu 15 minut, aby se ocet mohl dostat do všech zákoutí láhve.

Základním nepřítelem svěžího dechu je bakteriální plak (povlak), který se usazuje na povrchu zubů a v jejich okolí. Bakterie zubního plaku rozkládají zbytky jídla a při tom vzniká zápach, který nepříjemně vnímá okolí postiženého. Pokud není plak důkladně odstraňován, začíná vápenatět a mění se v zubní kámen.

Stačí litr teplé vody a čtyři lžíce jedlé sody. Rozmíchaný roztok nalijte do krabičky a nechte působit asi půl hodiny. Zkontrolujte, zda ještě něco cítíte. Pak krabičku vymyjte čistou vodou a osušte.

Jak vyčistit skvrny od čaje

Na skvrny od čaje skvěle zabírá klasický citrón. Potřete skvrnu rozkrojeným citrónem nebo na skvrnu rovnou šťávu z citrónu nakapejte a následně promněte látku jemně v rukách. Pokud skvrna zcela nepustila, namočte ji ještě na několik hodin do vlažné vody s pracím prostředkem a následně vyperte v pračce.Zdravé lahve lze opakovaně mýt v myčce. Pouze Zdravé lahve jsou díky výborné kvalitě použitého materiálu vhodné i pro vyvařování ve vodě o teplotě 100°C (podobně jako kojenecké lahve). Dosáhnete tak nejvyššího stupně ochrany a péče o lahev a zbavíte se všech případných nečistot.Vápenaté usazeniny tak zůstanou na minimu a vy tím ušetříte čas při dalším domácím úklidu.

  1. 1: Naneste ocet na odličovací tampon. Namočte odličovací tampon do octového roztoku, dokud nebude zcela nasáklý.
  2. 2: Přitiskněte odličovací tampon na baterii.
  3. 3: Nechte ocet působit.
  4. 4: Propláchněte kohoutek.


Jak odstranit vodní kámen – ocet a citron

  1. Nalijte trochu vody do konvice a přidejte kyselinu citrónovou (nebo klidně i šťávu z citronu)
  2. Vodu v konvici protřepejte a nechte hodinu působit.
  3. Vypláchněte a podle potřeby opakujte.

Jak vyčistit sklenenou lahev : Do lahve nasypte sůl a přidejte 3 lžíce octa. Lahev zašroubujte nebo ucpěte dlaní a důkladně jí třepte. Směs octa a soli ze stěn lahve odstraní jakékoli nečistoty: ocet je uvolní a sůl odstraní. Lahev pak stačí důkladně propláchnout.

Jak vyčistit zašlou vazů : Do úzké vázy nalijte trochu vody a přisypte trochu rýže. Hrdlo vázy utěsněte a pak s ní chvilku třepte. Usazeniny a špína by se měly uvolnit. Pokud to stoprocentně nezabere, rozpusťte navíc ještě lžíci jedlé sody nebo octa.

Proč mi po ránu smrdí z pusy

Během dne pomáhají sliny zbavit ústa bakterií. Když ale spíte, produkce slin klesá, takže se vaše ústa stávají živnou půdou pro bakterie. Toto se nazývá také jako xerostomie, suchem v ústech se projevuje snížená produkce slin. Dýchání ústy nebo chrápání také zvyšuje sucho v ústech, což přispívá k nepříjemnému zápachu.

Zápach nohou způsobují přemnožené bakterie a plísně. K přemnožení mikroorganismů přispívá zvýšená vlhkost a teplota, ke které dochází zejména v létě. Pokud trpíte na zápach nohou, věnujte zvýšenou pozornost jejich hygieně. Vedle teplé vody a mýdla vám pomůže také lázeň s octem, černým čajem nebo kuchyňskou solí.Pachy pohlcuje nejen jedlá soda, ale také sůl. Další z prověřených metod je rozmístění mističek se solí po místnosti, případně po bytě – buď samotnou, nebo rozmíchanou v trošce vody. Trochu soli můžete nasypat i na kuchyňský stůl nebo linku. Doporučuje se nechat působit několik hodin.

Jak odstranit zápach : Mezi další účinné pohlcovače pachu patří i ocet, mletá káva, kuchyňská sůl a jedlá soda. K absorbovaní nepříjemného zápachu dobře slouží i aktivní uhlí, které navíc účinně zbavuje úložné prostory plísní.