Jak vyčistit filtr do vířivky?
Nejvíce času vám zabere vyčistit filtr do vířivky, pokud je však budete provádět důkladně a pravidelně, bohatě vám na ně postačí 15 minut jednou za 7 až 14 dní. Samozřejmě v případě kvalitních vířivek s kvalitním filtračním systémem.Použijte jemný mýdlový roztok (1 čajová lžička přípravku na nádobí do 7,5 litru vody) nebo kuchyňskou sodu, drhněte vinyl jemným krouživým pohybem velkou houbou. Pak okamžitě opláchněte zahradní hadicí. Opláchněte i vnitřní část krytu (nepoužívejte mýdlo) a otřete ji suchým hadrem.Na čištění potahu nafukovací vířivky je zakázáno používat agresivní chemické čistící prostředky. Používejte pouze hadr namočený v teplé vodě s trochou prostředku na mytí nádobí. Na potah nepoužívejte žádné kartáče, drátěnky a jiné hrubé čistící prostředky, hrozí poškození potahu.

Jak se zbavit pěny ve vířivce : Problém můžete vyřešit zakoupením odpěňovače, který pěnu ve vířivce během chvilky odstraní. Množství odpěňovače, které budete potřebovat, se značně liší podle množství a typu pěny. Z tohoto důvodu se doporučuje odpěňovač do vířivky přidávat postupně po malých dávkách, dokud pěnění nezmizí.

Kdy nechodit do vířivky

Do vířivky by neměli chodit lidé s křečovými žilami, kožními problémy, mokvavými skvrnami, vážným onemocněním srdce a s horečkou a dále ti, kterým hrozí možný kolaps, tedy například epileptici. Příliš se nedoporučuje ani během těhotenství, především pak v prvním trimestru, kdy by se těhotné měly vyhnout horké vodě.

Co když ve vířivce je pH nižší : Snížení nebo zvýšení pH vířivky

Základem kvalitní vody ve vířivce je správé pH. V této kategorii si můžete vybrat z chemie pro vířivky, která zajišťuje zvýšení nebo naopak snížení pH vody. Na výběr je chemie do vířivky jak tekutá, tak tabletová. Kategorie je poté doplněna o stabilizátory pH.

Prevencí, jak snížit obsah chloraminů ve vodě, je vyměnit každý měsíc alespoň 30 % objemu vody. Po uplynutí 3 měsíců vířivku pořádně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodu. Upravte pH vody i její alkalitu.

Pravděpodobně nejlepším způsobem, jak ošetříte zakalenou vodu, je použití bezchlórové bazénové chemie pro vířivky. Voda zoxiduje a chemie jakoukoli organickou hmotu, která je obvykle nejběžnější formou kontaminace vody ve vířivce, přemění na plyn, čímž ji odstraní z vody.

Proč je pěna ve vířivce

Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.Čas od času je potřeba vyčistit povrch vířivky. Při této činnosti dbejte na to, aby použitý čisticí prostředek byl jemný, neabrazivní a neobsahoval mýdlo. K tomuto účelu můžete použít speciální čisticí prostředek nebo běžnou kuchyňskou sodu. K odstranění nahromaděných nečistot použijte měkký hadřík.Použití vířivek a vyhřívaného bazénu se obecně moc nedoporučuje, a to z několika důvodů. Příliš horká voda může mít za následek pokles krevního tlaku. Dojde k rozšíření velkých cév a tím vám krevní tlak může ještě více klesnout. Velmi vysoká teplota vody může způsobit krvácení, ale také předčasný porod.

Teplota vody ve vířivce se při ohřevu zvyšuje zhruba o 1-1,5ºC za hodinu. Při prvním napuštění vodou, může ohřátí trvat až 20 hodin. Doba ohřevu závisí na počáteční teplotě vody a vnějších podmínkách. Pokud se vám i po několika hodinách zdá, že se teplota vody nezvyšuje, nemusí to nutně znamenat poruchu ohřevu.

Kolik má být pH ve vířivce : Hodnota pH by se měla pohybovat mezi 7,2–7,8.

Vyšší hodnoty zase způsobují usazování vodního kamene, snižují účinnost chlorové dezinfekce a poškozují filtry. Alkalita by se měla pohybovat v rozmezí 80–120 ppm a doporučená tvrdost vody ve vířivce je 100–300 ppm.

Jak často se dává sůl do vířivky : Na nutnost doplnění soli vás upozorní signalizace solinátoru. Koncentraci soli je rovněž možné měřit za pomocí testerů. Je těžké přesně říct, jak často je třeba změnit vodu. Je nutné měnit vodu ve vířivce podle znečištění, minimálně jeden krát za čtvrt roku.

Jak dlouho filtrovat vodu ve vířivce

Některé zdroje doporučují, aby filtrace byla spuštěná minimálně dvakrát denně po dobu 4 hodin. Pozornost věnujte i pravidelnému čištění filtru a jeho výměně. Některé filtrační systémy jsou navíc vybaveny i ozonizátorem, který vám může ještě více usnadnit údržbu vody ve vířivce.

Prevencí, jak snížit obsah chloraminů ve vodě, je vyměnit každý měsíc alespoň 30 % objemu vody. Po uplynutí 3 měsíců vířivku pořádně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodu. Upravte pH vody i její alkalitu.Při každé návštěvě těhotenské poradny je ženě vyšetřen krevní tlak, puls, tělesná hmotnost a moč papírovým proužkem. Kromě toho je několikrát ženě odebírána krev a je vyšetřována ultrazvukem. Prochází i porodnickým vyšetřováním či testem na těhotenskou cukrovku.

Kolik stojí ohřev vody ve vířivce : Většina běžných vířivek má příkon ohřevu 2000 W, ty větší mohou mít až 5000 W. To znamená, že za každou hodinu ohřevu, spotřebuje 2 – 5 kW elektrické energie. Za 8 hodin ohřevu, který je běžně potřebný pro zahřátí vody z 20°C na teplotu 37 – 39 °C, zaplatíte při běžném tarifu 5 Kč za kW, to je 80 – 200 Kč denně!