Jak vyfouknout vířivku?
Dobrý den, voda z vířivky se vypouští přes odtokový ventil napojením na zahradní hadici.Dobrý den, v důsledku změn teploty prostředí se vzduch ve vířivce přirozeně rozpíná a smršťuje, což má vliv na tlak uvnitř vířivky. Během horkých dnů se vzduch ve vířivce rozpíná a tlak se zvyšuje, zatímco během studených dnů se vzduch smršťuje a tlak ve vířivce klesá.Ze všeho nejdříve se musí vířivka odpojit od přívodu elektřiny. Je nutné, aby byl vypnutý i jistič! Poté se vířivka důkladně vypustí a voda se vyfouká také z potrubí, čerpadel, vytápění. Je dobré potrubí vyčistit, ideálně pomocí přípravku SpaBalancer k tomu určenému, který zvládne odstranit i odolný biofilm.

Jak vycistit dno vířivky : Použijte jemný mýdlový roztok (1 čajová lžička přípravku na nádobí do 7,5 litru vody) nebo kuchyňskou sodu, drhněte vinyl jemným krouživým pohybem velkou houbou. Pak okamžitě opláchněte zahradní hadicí. Opláchněte i vnitřní část krytu (nepoužívejte mýdlo) a otřete ji suchým hadrem.

Proč se dělá ve vířivce pěna

Pěna na povrchu vodní hladiny vzniká pohybem vody, pokud voda ve vířivce obsahuje látky, které mění její povrchové napětí.

Jak Odcerpat vodu z vířivky : 💡 Vodu z vířivky je potřeba vypustit při zazimování, zhoršení kvality vody a její výměně. Je možné buď pomocí zahradní hadice nebo vypouštěcího čerpadla. Profesionální kontrola je vhodná u dražších (pevných) vířivek jednou ročně.

Do vířivky by neměli chodit lidé s křečovými žilami, kožními problémy, mokvavými skvrnami, vážným onemocněním srdce a s horečkou a dále ti, kterým hrozí možný kolaps, tedy například epileptici. Příliš se nedoporučuje ani během těhotenství, především pak v prvním trimestru, kdy by se těhotné měly vyhnout horké vodě.

Teplota vody ve vířivce se při ohřevu zvyšuje zhruba o 1-1,5ºC za hodinu. Při prvním napuštění vodou, může ohřátí trvat až 20 hodin. Doba ohřevu závisí na počáteční teplotě vody a vnějších podmínkách. Pokud se vám i po několika hodinách zdá, že se teplota vody nezvyšuje, nemusí to nutně znamenat poruchu ohřevu.

Co s vířivkou v zimě

Jakmile je vířivka zcela vypuštěná a suchá, složte ji a zabalte do krabice. Tu pak následně uložte na suchém a nemrznoucím místě. Pokud máte tu možnost, lze nafukovací vířivku přemístit do interiéru a přes zimu ji dále používat.Kdo nechce v zimě vířivku provozovat, vypustí vodu z celého prostoru vany vypouštěcím ventilem. Zbylou vodu v potrubním systému vypustí povolením matice na vstupu do hydromasážního čerpadla a cirkulačního čerpadla (spodní maticové spoje), tak aby voda nezůstala v čerpadlech a ohřevu.Do kbelíku s filtrem nalijte 10 litrů vody a přidejte přípravek Filtr Cleaner. Filtr nechte ve směsi namočený 24 hodin. Filtr do vířivky by měl ve vodě být zcela ponořený. Po 24 hodinách vyndejte filtr z čisticího roztoku a důkladně ho pod tekoucí vodou opláchněte, dokud nebude opět čistá a průzračná voda.

S pH souvisí také alkalita vody, která je v našich končinách většinou poměrně vysoká. Alkalitu nelze snižovat běžnými prostředky pro úpravu vody ve vířivce, lze ji pouze zvyšovat. Snižování se provádí odfiltrováním minerálních látek a dalších složek z vody, jejichž obsah se liší místo od místa.

Co s vodou z vířivky : Vodu z vířivky můžete použít k zalévání (nejedlých) rostlin, splachování toalet a k mytí auta, terasy nebo domu. Pokud plánujete takto použít vodu z vířivé vany, musíte ji nechat zakrytou tři dny bez přidání chemikálií.

Proč pění voda ve vířivce : Typickou příčinou zákalu je příliš krátký cyklus filtrace nebo ucpané filtry. Pokud totiž voda neproudí, ani dezinfekce vás neochrání před nadměrným výskytem bakterií. Nedostane se totiž do všech rozvodů.

Co si vzít s sebou do vířivky

Menu

  • Vysavače do vířivky.
  • Zastřešení a zakrytí vířivek.
  • Filtry a filtrační vložky.
  • Vůně do vířivky.
  • Solární plachty pro vířivky.


Použití vířivek a vyhřívaného bazénu se obecně moc nedoporučuje, a to z několika důvodů. Příliš horká voda může mít za následek pokles krevního tlaku. Dojde k rozšíření velkých cév a tím vám krevní tlak může ještě více klesnout. Velmi vysoká teplota vody může způsobit krvácení, ale také předčasný porod.Pro pohodlné koupání nastaví většina majitelů svou vířivku mezi 37,5° – 39° Celsia. Zdravá dospělá osoba bez zdravotních problémů se může při těchto teplotách bezpečně máčet po dobu dvaceti minut.

Jak často dávat sůl do vířivky : Nejlepší je zapínání solinátoru po každém použití vířivky nebo nastavení automatického spuštění každý druhý den. 💡 Sůl do vířivky se solinátorem byste měli vybírat co nejčistší, určenou pro použití v bazénech a vířivkách. Koncentrace se pohybuje mezi 2 – 3 g/l.