Jak vyžehlit tylovou sukní?
Šaty prát ručně a naruby ve vlažné vodě, nepoužívat aviváž. Neždímat, nechat volně uschnout. Při praní zejména tylových částí šatů doporučujeme zacházet opatrně, jemně, aby se tyl zbytečně nepokrčil. Tyl často stačí v místech znečištění otřít houbičkou.Žehličku musíte nastavit na správnou teplotu podle materiálu šatů. Tyl snese maximálně 150 °C, satén 200 °C, taft 150 °C a krajka 120 °C. Kdo napařovací žehličku nevlastní, nemusí zoufat. Se suchou žehličkou budete potřebovat ještě vlhký ručník nebo hadřík, přes který budete šaty žehlit.Pokud nevěříte pračce ani čistírně, nic nezkazíte ručním praním v teplé vodě. Ideálním prostředkem jsou v tomto případě mýdlové vločky nebo tekutý prostředek na choulostivé materiály. Tyl ve vodě přílišně netřete a v žádném případě ho neždímejte silou. Nesušte ho na přímém slunci ani v sušičce.

Jak se pere Tylova sukně : Údržba Tylových a TUTU sukní

Praní v pračce je možné pouze na menší otáčky a v každém případě bez ŽDÍMÁNÍ – ideální je program máchání. Nejšetrnější je sukni přeprat ručně nebo pouze osprchovat vlažnou vodou. Vyprané sukně sušíme zavěšené na ramínku a necháme volně okapat a oschnout. Nikdy nepoužívejte sušičku.

Jak vyprat hedvábný šátek

Ve vlažné vodě (25–30 °C) rozmíchejte menší množství pracího prostředku, oděv nebo látku ponořte a nechte asi 15–30 minut namočené. Potom jemně pomáchejte rukama – nemačkejte, nedrhněte. Vyměňte vodu za čistou (ale stejné teploty) a opatrně vymáchejte.

Jak často prát : Po každém nošení byste měli prát i trička, topy a tílka. Šaty noste maximálně třikrát a pak je vyperte. Vlněné kabáty je nutné vyčistit alespoň 2x až 3x za sezónu.

Jak správně satén žehlit

  1. Zkontroluj, že na povrchu žehlící plochy žehličky není vůbec žádná nečistota.
  2. Žehličku nastav na střední teplotu (označení Silk)
  3. Satén můžeš před žehlením pokropit, nebo klidně používat žehličku s napařováním.
  4. Satén při žehlení před žehličkou mírně uhlazuj a natahuj.


Sušička pomůže i se zmačkanými šaty

Do sušičky dejte vaše pomačkané oblečení a kousek mokré látky. To může být čistý navlhčený textilní kapesník, ponožka nebo třeba spodní prádlo, ale také můžete k oblečení hodit kostku ledu. Jde jen o to, aby se v sušičce vytvořila troška páry, která pomůže narovnat pomačkané látky.

Jak na zatuchlé prádlo

S práškem do pečiva se pracuje stejně jako vždy, naplňte pračku a přidejte prášek na praní do přihrádky, jak jste zvyklí. Poté přisypte kypřící prášek do bubnu pračky – na jednu várku jeden sáček. Kypřící prášek odstraní zatuchlý zápach z prádla a navíc ho osvěží a rozjasní.K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány.Vlněné sako můžete vyprat na šetrný program či na program na ruční praní a teplota vody by neměla přesáhnout 40 °C, u ovčí vlny dokonce 30 °C. Syntetické materiály perte podle štítku a pokud si nevíte rady, odneste do čistírny i je. To platí i pro blejzry nebo dámská sáčka od kostýmků.

Skládané černé sukně jsou zpět. Hodí se k nim tričko a tenisky, stejně tak elegantní lodičky nebo baleríny. Úžasný a nadčasový princeznovský styl, je jako splněný dětský sen, který se dá nosit na každou příležitost a přitom je tak pohodlný a šik.

Jak prát hedvábnou halenku : Jednoduše namočte do vody vatový tampon s trochou jemného pracího prostředku. Poté opatrně navlhčený vatový tampon přiložte na skrytý šev. Pokud se na vatě drží barva, je lepší vzít oděv do čistírny než jej prát doma.

Jak vybělit hedvábí : Bezpečné bělidlo na živočišná vlákna je peroxid vodíku. Vanish, jestli se nemýlím, obsahuje právě peroxid, takže by taky neměl uškodit (ale pořádně si přečti cedulku na obalu – bohužel zrovna Vanish na bílé prádlo doma nemám, tak se nemůžu kouknout). Na zažloutlé skvrny na hedvábí se taky doporučuje bílý vinný ocet.

Kdy by se nemělo prát prádlo

Prádlo v Kristově krvi

Podle další ze zvyklostí ženy nesmějí prát prádlo. Jenže této práci by se o Velkém pátku neměli věnovat ani muži. Voda má v ten den totiž duchovní očistné poslání. Lidé dříve vstávali už před východem slunce a dokonce i s dobytkem se chodívali mýt do potoka, aby byli uchráněni před nemocemi.

Jak často měnit pyžama

Teď přijde možná šokující informace, ale podle všech studií bychom pyžamo měli měnit každé 3 dny.Satén využijete na šití večerních šatů, podšívkoviny, spodního a nočního prádla. Látka se používá velmi často i na šití svatebních šatů, smokingů, kravat, elegantních košil nebo ozdobných aplikací. Luxusní lesk saténu je možné použít k dekorování interiéru, např.

Jak správně žehlit : Vždy pamatujte, že je nutné žehlit pohybem nahoru a dolů, neboť kruhové pohyby mohou vést k poškození materiálu. Snažte se žehlit průběžně, alespoň jednou týdně. Jinak se prádlo nakupí a za jedno odpoledne se ho pak nezbavíte. Žehlení si můžete zpříjemnit třeba tím, že si pustíte oblíbenou hudbu.