Jak vydezinfikovat šperk?
Nekovovou misku vyloženou alobalem naplňte vodou ohřátou na zhruba 80 °C, již smíchejte s polévkovou lžící prášku na pečení nebo jedlé sody. Do roztoku vložte zašlý šperk, který pravidelně obracejte. Po 1–3 minutách jej opět vyjměte, opláchněte pod studenou vodou a do sucha vysušte měkkým hadříkem.Úplně nejlepší je šperk čistým, měkkým hadříkem očistit po každém sundání (tedy klidně každý den). Odstraníte tak kosmetické přípravky, mastnotu, pot a organické zbytky, které se mohly na povrchu během celého dne nashromáždit. Jako další způsob mechanického čištění vám poslouží měkký zubní kartáček.Nejlepší metodou čištění pozlacených šperků je nechat je namočit v teplé mýdlové vodě. Nejprve naplňte misku vlažnou vodou (ujistěte se, že voda není příliš horká) a poté do misky přidejte pár kapek saponátu. Smíchejte a vytvořte mýdlovou lázeň nechte své pozlacené řetízky nasáknout po dobu 10 až 15 minut.

Jak vyčistit měděné šperky : Pro chemické čištění : Vytvořte čistící roztok pomocí octa, citrónové šťávy nebo sody bikarbony. Namočte drát nebo naneste roztok měkkým hadříkem a jemně jej vydrhněte, dokud nebude čistý. Před použitím nebo uskladněním drát opláchněte a řádně vysušte.

Jak vydezinfikovat šperky

Alobal + jedlá soda. Plastovou misku vyložte alobalem, například Q-Clean Alobalem (koupit v e-shopu), nalijte do ní vodu o teplotě asi 80 °C a přisypte lžíci Tip Line Jedlé sody (koupit v e-shopu). Ponořený šperk pravidelně otáčejte a po třech minutách ho vyjměte, opláchněte studenou vodou a osušte savým hadříkem.

Jak sterilizovat šperk : Dávejte pozor, aby vám kamenné šperky neupadly na tvrdý povrch. Mohly by se poškodit nebo roztříštit. Kamenné šperky NELZE sterilizovat.

Jarová voda

Prstýnek, náušnice nebo náhrdelník stačí nechat v jarové vodě odstát zhruba minutu. Poté ho vyčistěte měkkým kartáčkem nebo houbičkou. Pokud jsou ve šperku zasazené kameny, zkuste je vyčistit zespoda a jakoby zevnitř šperku. Po vyčištění opět opláchněte v čisté vodě.

Čištění stříbra jedlou sodou

Připravte si doma malou chemickou laboratoř. Plastovou misku vyložte alobalem, naplňte ji horkou vodou a promíchejte se lžičkou jedlé sody. Šperky vložte do lázně a nechte je namočené asi 10 minut. Opláchněte a vyleštěte hadříkem.

Jak se starat o pozlacené šperky

Jak pečovat o pozlacené šperky

Pozlacené šperky jsou tedy stejně odolné jako zlato, je však důležité, aby se jejich povrchová vrstva nepoškodila. Pozlacený šperk tedy pravidelně kontrolujte a sundávejte si jej na noc, při koupání i plavání, úklidu, sportu a dalších fyzických činnostech.Měď při používání na povrchu oxiduje a dostává tmavě červenou barvu. Alespoň jednou za měsíc otřete povrch pánví hadříkem namočeným v octě nebo v roztoku soli v citronové šťávě, případně použijte speciální čistící pastu na měděné nádobí. Čistící prostředek pak odstraňte suchým hadříkem a povrch vyleštěte.Já doporučuju používat nejlépe pouze solný roztok. Je to opravdu jemná a plně dostačující dezinfekce. Připravíte si jej doma tak, že ve 2 dcl převařené vody rozmícháte kávovou lžičku kvalitní mořské soli. Takový roztok je spolehlivým a šetrným prostředkem pro péči o čerstvé dírky v uších.

Ideální je při sprchování piercing namočit, vzít mýdlo a v mokré ruce vytvořit trochu mýdlové pěny a tu nanést na piercing a jeho okolí. Doporučujeme antibakteriální mýdlo. Nechte pár vteřin působit a opláchněte pořádně vodou zbytky mýdla.

Jak dezinfikovat prvni náušnice : První náušnice se kupují spolu s jejich aplikací. Většinou se jedná o speciální náušnice z lékařského plastu, které nealergizují a nehnisají. Zhruba po měsíci nošení je lze vyměnit za Vaše náušnice, které je nutno předem vydezinfikovat (např. namočením do lékárenského líhu).

Co se čistí jedlou sodou : V kuchyni je vhodná k očištění ovoce, zeleniny, čištění spotřebičů, spáleného nádobí a k odstranění pachů z myčky na nádobí, mikrovlnné trouby a lednice. Využívá se též při úklidu okolo domu, čištění auta, garáží nebo pro odstranění pachů z pelíšků a toalet vašich psích a kočičích mazlíčků.

Jak vyčistit myčku jedlou sodou a octem

Stačí do prázdné myčky nasypat hrnek jedlé sody a tu zalít hrnkem octa. Směs spustí reakci a začne šumět – nechte ji aspoň 10 minut působit a vybublat maximum nečistot. Pak myčku spusťte bez jakýchkoliv dalších čisticích či mycích prostředků na standardní mycí program.

Smíchejte běžnou prací sodu s vodou a vytvořte pastu. Tu naneste na usazeniny, nechte krátce působit, setřete hadříkem a opláchněte čistou vodou. Pastu můžete použít také k čištění gumových těsnění. V neposlední řadě je prací soda vhodná i na vnitřní část myčky.Stačí použít tradiční postup: do připáleného nádobí nalijte trochu vody, dále přisypte jedlou sodu a podle potřeby vařte. Připáleninu z hrnce odstraňte plastovým či dřevěným náčiním. Na ostatní skvrny lze použít ocet, citron, jedlou sodu nebo podobné přípravky a speciální čistič z naší nabídky.

Co mohu pouzit jako dezinfekci : kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.