Jak vyčistit propocenou matraci Připravte si směs z jedlé sody (3 lžíce), 3% peroxidu vodíku (5 ml) a kapky tekutého mýdla nebo saponátu na nádobí. Pomocí rozprašovače nastříkejte směs na matraci, nechte aspoň 10 minut působit. Poté matraci vysajte.Jak odstranit moč z matrace Pokud se na matraci dostane moč, měli byste ji okamžitě vysát papírovou kuchyňskou utěrkou a zbytek poté opatrně ošetřit vlhkým hadříkem. Proti žlutým zaschlým skvrnám pomůže šťáva z citronu, octová voda nebo čisticí přípravek s alkoholem. Tyto prostředky odstraní i zápach.Jestliže je plíseň na potahu matrace, nastříkejte na ni desinfekční prostředek proti plísním a vyperte jej v pračce na nejvyšší teplotu, kterou doporučuje výrobce. V případě, že se plíseň v malém množství objevila i na samotné matraci, zkuste ji odstranit přípravkem proti plísni.
Jak se zbavit roztočů v matraci : Roztoče zničí praní ve vodě nad 60°C po dobu jedné hodiny. Proto povlečení a prostěradla vyperte v této teplotě, stejně tak jako lůžkoviny (pokud jsou pratelné) a potahy matrace. Vyluxování postele, matrace, vyprání potahů, lůžkovin spolehlivě roztoče zahubí. V zimě můžete roztoče zmrazit.
Jak se zbavit zápachu z matrace
Na různé pachy a skvrny dobře zabírá jedlá soda. Po důkladném vysátí posypte matraci jedlou sodou. Počkejte minimálně dvě hodiny a poté ji znovu vyluxujte. Skvrny se nejlépe čistí mokrou cestou.
Co dělat se starou matraci : Celý výrobek můžete odevzdat a to bezplatně do sběrného dvoru v místě Vašeho bydliště. Starou matraci rozhodně nelikvidujte spalováním nebo rozřezáním a uložením do tzv. žlutých kontejnerů na plasty. Při spalování unikají do ovzduší zdraví škodlivé látky.
Ocet a jedlá soda jsou produkty, které by neměly chybět v žádné domácnosti, která dbá na čistotu. Zejména pokud máte co do činění s domácími zvířaty. Směs octa a sody je nejlepším způsobem, jak se vypořádat s odolnou špínou v koupelně, ale je to také účinný neutralizátor kočičí moči.
Na různé pachy a skvrny dobře zabírá jedlá soda. Po důkladném vysátí posypte matraci jedlou sodou. Počkejte minimálně dvě hodiny a poté ji znovu vyluxujte. Skvrny se nejlépe čistí mokrou cestou.
Čím vyčistit plíseň
Odstraňování plísní musí být efektivní
Z povrchů, které jsou snadno omyvatelné, odstraňte plíseň pomocí hadříku či houbičky namočené v teplé vodě s čisticím prostředkem (postačí běžný saponát či univerzální čistič). Následně důkladně otřete povrch do sucha.Roztoče zabíjí mráz, proto alespoň na 24 hodin dejte plyšové hračky do mrazáku. Potom je vyperte, abyste je zbavili mrtvých tělíček roztočů. V zimních měsících je vhodné na mrazu nechat i matrace a lůžkoviny, také alespoň 24 hodin.Jak poznat, že jsou v posteli roztoči Roztoči se nachází v posteli každého z nás, tak to zkrátka je. Pokud se v noci často budíte, kýcháte nebo kašlete, může to být projevem alergie na roztoče. I když ne každý musí alergií na roztoče trpět, neznamená to, že byste měli přítomnost roztočů v posteli opomíjet.
Jedlou sodou posypte čalouněné plochy vaší sedačky, následně ji do sedačky vmasírujte a postříkejte vodou z rozprašovače. Takto nechte působit aspoň půl hodiny. V případě, že je zápach silný, nechejte sodu účinkovat přes celou noc. Jedlá soda skvěle pohlcuje pachy.
Co dělat s Počůranou matraci : Pokud máte matraci počůranou, namíchejte si směs jedlé sody, 3% peroxidu vodíku a saponátu. Peroxid a sodu smíchejte v poměru 5:1 a přidejte dvě kapky přípravku na mytí nádobí. Směs naneste na skvrnu a bez drhnutí nechte zaschnout. Pokud toto čištění matrace od moči nezabere.
Co udělat se starou matraci : O starou matraci mohou projevit zájem v charitě, ale také třeba v útulcích pro zvířata. Zkuste se také zeptat známých, zda by o ni neměli zájem. Hodit se může do studentských podnájmů nebo mladým párům, které si zařizují své první bydlení. Po důkladném vyčištění ji můžete pro občasné přespání využít i na chatě.
Jak vycistit Stare matrace
Nejprve rovnoměrně posypte matraci jedlou sodou a postříkejte ji trochou octa. Počkejte několik hodin a prášek důkladně oprašte. Nyní naneste několik kapek peroxidu vodíku na houbičku a krouživými pohyby skvrny vyčistěte. Výše uvedená metoda bude dokonale fungovat na staré skvrny.
Základním nepřítelem svěžího dechu je bakteriální plak (povlak), který se usazuje na povrchu zubů a v jejich okolí. Bakterie zubního plaku rozkládají zbytky jídla a při tom vzniká zápach, který nepříjemně vnímá okolí postiženého. Pokud není plak důkladně odstraňován, začíná vápenatět a mění se v zubní kámen.Bílý ocet je účinný proti plísním, protože je kyselý. Kyselost octu může proniknout buňkami plísně a zničit je. Navíc ocet může zabránit růstu plísně tím, že mění pH povrchu, na kterém roste plíseň, což ztěžuje přežití. Použití bílého octa pro úklid plísně je poměrně jednoduché.
Jak se zbavit zápachu z plísně : Jestliže jste si všimli plísně, je vhodné zbavit se jí pomocí roztoku jedlé sody či naředěným bělidlem. Po odstranění původce zápachu skříň, šuplík či botník důkladně otřete hadrem a saponátovou nebo mýdlovou vodou. Nakonec nechte nábytek pořádně vyvětrat a proschnout.