Jak vycistit terasu od mechu?
Nejjednodušším a nejúčinnějším způsobem je přípravek proti mechu na střeše, terase či oplocení – HG odstraňovač zelených povlaků a mechů koncentrát. Tento výrobek odstraňuje šedozelené povlaky a mechy nejen z teras a oplocení, ale také z cest, stěn, střech, obrubníků, květináčů a podobně.Jako druhý krok proto nastupuje použití chemických prostředků, které kořínky mechu zničí. Velice oblíbené je použití směsi modré skalice (síran měďnatý) s vodou. Na střechu se nanáší pomocí stříkací pistole, postřikovače či zahradní konve.Stačí si vzít špachtli nebo drátěný kartáč, dobrým pomocníkem v tomto případě může být i tlakový čistič. Na závěr je vhodné ošetřit povrch betonu vhodným fungicidním prostředkem. Mech lze z betonu odstranit mechanicky, příp. s pomocí dřevěného popele, soli, vápna či roztoku modré skalice.

Jak zabranit mechu na střeše : Roztok modré skalice a vody je silným spojencem proti mechu. Připravte směs z 500 g modré skalice a 10 litrů vody a postříkejte střechu. Tento postup pomáhá zabránit budoucímu růstu mechu. Pokud máte k dispozici vysokotlaký čistič, neváhejte.

Čím zničit mech v dlažbě

Mechu v zámkové dlažbě se můžete zbavit i dřevěným popelem. Obsahuje totiž směs fosforu, draslíku a hořčíku. Jednoduše dlažbu posypte a počkejte, než se mech udusí. Pokud se vydáte touto cestou, nezapomeňte, že stačí málo a popel zašpiní co může.

Jak zlikvidovat mech v dlažbě : Ocet, například, je známý svými antiseptickými a fungicidními vlastnostmi. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a postříkejte postižené oblasti. Ocet zničí mech a zároveň pomůže zabránit jeho budoucímu růstu.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit mechu, je jeho mechanické odstranění. To může zahrnovat vertikutaci, která pomáhá odstranit mech a provzdušnit půdu. Použijte vertikutátor nebo hrábě na mech, abyste fyzicky odstranili mech z trávníku.

Mechu v zámkové dlažbě se můžete zbavit i dřevěným popelem. Obsahuje totiž směs fosforu, draslíku a hořčíku. Jednoduše dlažbu posypte a počkejte, než se mech udusí. Pokud se vydáte touto cestou, nezapomeňte, že stačí málo a popel zašpiní co může.

Co nemá rád mech

Mechům svědčí také kyselé pH půdy, trávník však snese i mírně zásaditý substrát. Velmi jednoduchým způsobem, jak zabránit růstu mechu, je tedy aplikace vápna či vápenných hnojiv přímo na trávník.Snadno a bezpečně zámkovou dlažbu vyčistíte mýdlovou vodou a obyčejným kartáčem. Jen dejte pozor na saponát, který do vody přidáte – mělo by se jednat o čisticí prostředek na bázi mýdla. Další variantou je použití vysokotlakého čističe (wapky).Máte dvě možnosti. Jednoduše vytrháte mech ručně, nebo jej můžete z trávníku vyhrabat hráběmi. Hodně také pomůže opět vertikutátor, ať už ruční, nebo motorový. Odstraní z trávníku nejen mech, ale také plevele a zbytky odumřelých rostlin.

Pokud chceme zalévat trávník o rozloze 12 m2 s 12 litry 2% vodného roztoku, budeme potřebovat 12 l vody a 240 g síranu železnatého (20 g x 12 litrů vody). Odměřenou substanci dodáme do vody a rozpouštíme za neustálého míchání. Síran železnatý se dobře rozpouští ve vodě a neměli byste mít problémy s jeho rozpuštěním.

Kdy aplikovat proti mechu : na jaře a po seči, v případě potřeby, ale i v létě a na podzim rovnoměrně rozhodíme Mech-stop na suchý travní porost. Po této aplikaci na trávník nevstupujeme a následně 48 hodin po aplikaci trávník dobře zalijeme. Aplikaci AGRO Mech-stopu je dobré spojit s vyhrabáním mechů, listí apod.

Jak vyčistit zašlou venkovní dlažbu : V závislosti na druhu dlaždic a stupni jejich znečištění lze dlažbu vyčistit i jednoduchými domácími prostředky, jako je soda a ocet. Tyto metody jsou vhodné zejména pro betonové dlažby. Tvrdou dlažbu je také vhodné čistit strojem, například tlakovou myčkou.

Jaký je rozdíl mezi modrou a zelenou Skalici

Rozdíl mezi modrou a zelenou skalicí

Modrou skalici od zelené skalice neodlišuje jen název. Chemicky jde totiž o jinou sloučeninu, síran železnatý. Zelená skalice funguje také jako hnojivo a prostředek na hubení mechů, ale aplikuje se jinak a nemá tak všestranné využití.

Mechu v zámkové dlažbě se můžete zbavit i dřevěným popelem. Obsahuje totiž směs fosforu, draslíku a hořčíku. Jednoduše dlažbu posypte a počkejte, než se mech udusí. Pokud se vydáte touto cestou, nezapomeňte, že stačí málo a popel zašpiní co může.Ocet, například, je známý svými antiseptickými a fungicidními vlastnostmi. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a postříkejte postižené oblasti. Ocet zničí mech a zároveň pomůže zabránit jeho budoucímu růstu.

Jak vyčistit dlažbu od mechu : Pro odstranění mechu a plevele jsou nejvhodnější mechanické prostředky. Ideálně použijte odstraňovač plevele. Odstraňovače plevele s rychle rotující kartáčovou hlavou usnadní mechanickou práci a měkké štětiny jsou šetrné k povrchu dlažby. Takto vyčištěný povrch zbavte veškerých zbytkových nečistot pomocí oplachu vodou.