Zápach bývá jednou z nejčastějších příčin, které zkracují životnost znovu použitelných lahví. Řešení je přitom jednoduché – v poměru 1 : 1 smíchejte jedlou sodu nebo bílý ocet s teplou vodou. Nalijte do lahve i do jejího uzávěru a nechte působit celou noc. Druhý den opláchněte teplou vodou a nechte vysušit.Jedlou sodu nebo sůl (3–4 polévkové lžíce) nasypejte do prázdné lahve a zalijte teplou vodou téměř po okraj (ale ne úplně). Utěsněte víčkem a protřepejte. Nechte odstát přes noc, v případě lahví z nerezové oceli však ne déle. Potom vše vylijte a lahev ještě několikrát vypláchněte.5. Čištění jedlou sodou
- Nasypte do lahve 3 polévkové lžíce jedlé sody, zalijte horkou vodou a důkladně protřepejte.
- Při silném znečištění použijte k vnitřnímu čištění kartáč na lahve.
- Roztok nechte působit několik hodin, třeba i přes noc.
- Obsah vylijte, láhev opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.
Jak vyčistit láhev s úzkým hrdlem : Pokud potřebujete vyčistit lahev která má velice úzké hrdlo, použijte následující radu. Nasypte dovnitř pár zrnek rýže a přilijte trochu teplé octové vody. Třepáním pak láhev dokonale vyčistíte. Pak jen stačí láhev vypláchnout čistou vlažnou vodou.
Jak zbavit plast smradu
Stačí litr teplé vody a čtyři lžíce jedlé sody. Rozmíchaný roztok nalijte do krabičky a nechte působit asi půl hodiny. Zkontrolujte, zda ještě něco cítíte. Pak krabičku vymyjte čistou vodou a osušte.
Jak vyčistit zašlou plastovou láhev : Existuje několik způsobů, jak vyčistit plastovou sportovní láhev ručně. Jedním ze způsobů je naplnit láhev horkou vodou a mýdlem a poté s ní protřepat. Dalším způsobem je naplnit láhev octem a vodou a poté s ní protřepat. Nakonec můžete také použít kartáč na láhve k čištění vnitřku láhve.
Do lahve přidejte ocet a sodu. Pomocí kartáče pastu rozprostřete po celém vnitřním povrchu lahve a důkladně vydrhněte. Poté lahev do poloviny naplňte teplou vodou a protřepejte. Zbytek vodové směsi vylijte a lahev důkladně propláchněte čistou vodou.
K odstranění vodního kamene z baterie nepotřebujete oba přípravky, stačit vám bude jen jeden. Pokud se rozhodnete pro octový roztok, je nejlepší smíchat ocet s vodou v poměru 1:1. V případě odolných skvrn můžete použít i silnější směs s větším množstvím octa.
Co se čistí jedlou sodou
V kuchyni je vhodná k očištění ovoce, zeleniny, čištění spotřebičů, spáleného nádobí a k odstranění pachů z myčky na nádobí, mikrovlnné trouby a lednice. Využívá se též při úklidu okolo domu, čištění auta, garáží nebo pro odstranění pachů z pelíšků a toalet vašich psích a kočičích mazlíčků.Domácí WC čistič a údržba odpadů
Záchodovu mísu vyčistíme tak, že do ní nasypeme hrnek jedlé sody vylijeme hrnek octu. Chemická reakce způsobí bublaní a šumění. Až bublaní přestane, mísu umyjeme štětkou na WC. Jedlá soda a ocet pohlcují pachy a odstraňují vodní kámen.Do hrnce vložíme rozebrané kojenecké lahvičky a další kojenecké potřeby, které chceme sterilizovat (dudlíky, odsávačky, lžičky…). Vodu přivedeme k varu a vaříme na mírném ohni 5-10 minut. Pokud používáte plastové lahvičky, je nutné je zatížit, případně přikrýt – mají totiž tendenci vyplavat na povrch.
Do lahve přidejte ocet a sodu. Pomocí kartáče pastu rozprostřete po celém vnitřním povrchu lahve a důkladně vydrhněte. Poté lahev do poloviny naplňte teplou vodou a protřepejte. Zbytek vodové směsi vylijte a lahev důkladně propláchněte čistou vodou.
Jak vycistit láhev od zápachu : Zápach z termosky snadno odstraníte tím, že do termosky nebo láhve nasypete asi pět lžic jedlé sody. Následně ji zalijte horkou vodou a láhev důkladně protřepejte. Roztok nechejte v láhvi působit ideálně přes noc. Po vymytí bude zápach z láhve pryč.
Jak vyvětrat Spaleny plast : Pachy pohlcuje nejen jedlá soda, ale také sůl. Další z prověřených metod je rozmístění mističek se solí po místnosti, případně po bytě – buď samotnou, nebo rozmíchanou v trošce vody. Trochu soli můžete nasypat i na kuchyňský stůl nebo linku. Doporučuje se nechat působit několik hodin.
Jak vyčistit zažloutlé plasty
Pokud se tedy na plastu nově objeví zažloutnutí, jděte na něj s tekutým mýdlem, nebo mýdlem na praní. V obou případech by si měly složky s čerstvým zažloutnutím poradit. Mýdlo pak do skvrny zapracujte měkkým hadříkem, a poté opláchněte. Technický 30% peroxid vodíku je určený k čištění a bělení.
Z jedlé sody vyrobíte jednoduchou pastu. Smícháním stejného množství jedlé sody a citronové šťávy dostanete abrazivní roztíratelnou pastu, kterou nanesete na vnitřek trouby, včetně skla a necháte ji působit přes noc, ideálně alespoň dvanáct hodin. Ráno stačí navlhčeným hadříkem do čista setřít.Nalijte do toalety minimálně 1,5 l horké vody. Nasypte do toaletní mísy 250 g obyčejné soli a nechte alespoň 10–15 minut působit. Pomocí WC štětky nečistoty manuálně odstraňte. Nakonec spláchněte.
Jak odstranit vápenaté usazeniny : Vápenaté usazeniny tak zůstanou na minimu a vy tím ušetříte čas při dalším domácím úklidu.
- 1: Naneste ocet na odličovací tampon. Namočte odličovací tampon do octového roztoku, dokud nebude zcela nasáklý.
- 2: Přitiskněte odličovací tampon na baterii.
- 3: Nechte ocet působit.
- 4: Propláchněte kohoutek.