Jak vychovat Bostonskeho teriera?
Bostonský teriér není na péči náročný. Má krátkou srst, která nevyžaduje časté kartáčování, nejlepší je použít gumové hřbílko nebo rukavici s gumovou plochou, ta promasíruje kůži a zachytí uvolněné chloupky. Za deštivého počasí obvykle postačí chlupáče pořádně utřít ručníkem.Základem je vybrat kvalitní a vyvážené krmivo pro malé psy, které podpoří jeho zdravý životní styl. Tyhle torpéda mají rychlý metabolismus, proto je potřeba dodat hodně energie v malém balení, aby zbytečně moc nenabíral. Syrové maso je nejpřirozenější stravou pro každé plemeno.Bostonský Teriér

Kohoutková výška: 38-43 centimetrů
Hmotnost v dospělosti: 7-11 kg
Délka života: 13-14 let
Typ srsti: Krátká, hladká
Země původu: USA

Kolik vazi Bostonsky teriér : 4,5 – 11 kgBostonský teriér / Hmotnost

Kolik má jíst štěně

V prvních 3 měsících je vhodné rozdělit krmnou dávku na minimálně 4 porce denně. Od 3 měsíců do půl roku věku štěněte můžete počet krmení snížit na 3krát denně. Od 6 měsíců věku je štěně zvyklé na krmení 2krát denně.

Kdy naposledy krmit štěně : Štěňátka mini plemen přechází na dospělé granule cca v 8 měsících, malá plemena v 10 měsících a střední plemena okolo 12. měsíce věku. Obří plemena potřebují štěněcí stravu někdy i do 2 let věku, pro správný vývoj kostí a kloubů.

Nejkratší délku života mají plemena Velký modrý gaskoňský honič (4,54 let), Bordeauxská doga (5,5 let), Pyrenejský ovčák (5,79 let). Průměrná délka života je spočítána jako medián u statisticky významné skupiny psů.

Za typické nemoci starých psů považujeme zhoršení zraku a sluchu, artrózu, problémy s chrupem, onemocnění vnitřních orgánů i další zdravotní komplikace. Projevy stáří bývají u psů individuální, a zatímco některý pes prožije poklidné stáří, jiný se bude potýkat s následujícími zdravotními problémy.

Proč štěně smrdí

Zdrojem zápachu nemusí být jen srst, někdy jsou to přeplněné anální žlázky, jindy zase zubní kámen, možná je to kombinace víc faktorů. V každém případě je nutné najít zdroj zápachu a sjednat nápravu. Psi často páchnou zkrátka proto, že se vyváleli v něčem smradlavém. Jednoduchým opatřením je důkladná koupel.V osmi týdnech (tedy v době, kdy jdou k novým majitelům) již štěňatům stačí pouze tento druh stravy. Od osmi týdnů do půl roku je vhodné krmit štěně čtyřikrát denně. Vydatná snídaně by měla obsahovat tvaroh nebo jogurt, piškoty, případně bílé pečivo, dopolední svačina vařené maso se zeleninou (např. strouhanou mrkví).V prvních 3 měsících je vhodné rozdělit krmnou dávku na minimálně 4 porce denně. Od 3 měsíců do půl roku věku štěněte můžete počet krmení snížit na 3krát denně. Od 6 měsíců věku je štěně zvyklé na krmení 2krát denně.

Mezi pokročilé příznaky procesu umírání řadím: sníženou tělesnou teplotu, dehydrataci, inkontinenci, neklid, namáhavé dýchání, možnou vokalizaci, změny barvy sliznic, případné projevy bolestivosti.

Jak dlouho by měl pes vydrží bez venčení : Zdravý dospělý pes naproti tomu vydrží 6 – 8 hodin. Dlouhodobě ale musíme dbát na to, že nechávat psa 8 hodin bez možnosti venčení a vylučování není dobré pro jeho měchýř a situace může vést k infekci močových cest nebo k močovým kamenům. Pokud máte možnost dát psovi přístup na zahradu, problém je v podstatě vyřešen.

Jak poznam že mě můj pes má rád : Šťastný pes se pozná na první pohled, je veselý, má chuť hrát si a mazlit se. Může se dokonce „usmívat“, což se projevuje uvolněným čenichem a lehce otevřenou tlamou, oči jsou přitom pozorné a doširoka rozevřené. Když má radost, celý sebou vrtí a ohýbá tělo do písmena C.

Co to znamená když se pes schovává

Hlavním důvodem samotného hrabání, je většinou prostý pud schování kořisti před predátory. Pes si takto může schovávat například zbytky potravy, které už není v jeho silách zkonzumovat. Z vrozeného instinktu ovšem tuší, že může být problém ulovit novou kořist, a proto zbylé části kořisti schová.

Jakmile vaše štěně začne přezubovat, zespodu mléčného chrupu začnou tlačit nové, dospělé zuby. Špičáky rostou psovi jako poslední, a proto podle nich poznáme blížící se konec přezubování. Během přezubování štěňatům může zapáchat z tlamy. Je to přirozený jev, který se brzy zcela vytratí.Nejvíce zapáchající „prdy“ bývají ty ze špatné potravy. A pokud ta obsahuje obiloviny, některé druhy zeleniny a především mnoho aminokyselin s obsahem síry, máte problém. Obzvlášť nebezpečné může být z dlouhodobého hlediska přemnožení a výskyt Enterococcus Faecalis ve střevech.

Co nesmí jíst štěně : Co je pro psa jedovaté

  • Čokoláda. Čokoláda v sobě má metylxantin, který může narušit metabolismus.
  • Káva a kofein. Tady platí to samé jako u čokolády.
  • Alkohol.
  • Cibule a česnek.
  • Hrozny a rozinky.
  • Mléko a další mléčné výrobky.
  • Makadamové ořechy.
  • Sladké potraviny a nápoje.