Vypletení na méně kg nabídne více zesílení a v takovém případě se jedná o měkčí výplet. Naopak, pokud si necháte vyplést raketu na více kg, mluvíme o tvrdším výpletu, který dodává více herní kontroly. Začátečníkům doporučujeme měkčí vypletení, které zároveň chrání před zdravotními problémy.výplet je viditelně poškozený, třepí se. výplet je povolený, měkčí, než byl původně, struny se po odehrání míče nepřiměřeně posunují novou raketu, pokud Vám výplet nevyhovuje. raketu, se kterou se chystáte hrát po několika měsících, kdy ležela ve skříni.Jestliže se řadíte mezi nadšené hobíky, měli byste tenisový výplet vyměnit tolikrát za rok, kolik odehrajete v průměru hodin týdně. Takže pokud na kurtu strávíte 5 hodin týdně, výplet byste měli vyměnit alespoň 5krát za rok. Pokud vám výplet praskne nebo jen povolí, tak se není o čem bavit a vyměňte ho okamžitě.
Jak casto menit výplet : Výplety měňte pravidelně
Aby si tenisový výplet udržel svou pružnost a ostatní vlastnosti, které zaručují skvělý pocit ze hry, správně byste jej měli měnit jednou za dva měsíce, pokud tenis hrajete dvakrát až třikrát týdně.
Jak vybrat výplet
Velkou roli určitě hraje průměr tenisového výpletu a síla napětí strun. Průměry výpletů se pohybují od 0,8mm až do 1,6mm. Nejvíce hráčů používá výplet s průměrem 1,20 – 1,30mm. Platí, že čím silnější průměr výpletu, tím déle vydrží, ale ztrací na vlastnostech výpletu (pružnost, síla, cit).
Jak dlouho vydrží tenisová raketa : Říká se, že tenisové rakety vydrží bez značných změn ve vlastnostech cca 2 roky. Samozřejmě záleží, jak často a jakým stylem hrajete, kolik máte raket atd.
Pokud při jízdě pociťujete vibrace, zejména ve vyšších rychlostech, může to být známka ohnutého ráfku.
v setech tzv. kusovkách délka výpletu je ca 11,5-13 m, vhodné na jedno vypletení. v rolích – délka 200-220m. Většinou je to cenově výhodné balení.
Jak si nechat vyplést raketu
Zde se doporučuje zvolit menší napětí výpletu, a tím aplikovat větší rychlost a délku míčů do hry. Pokud má hráč problémy s paží nebo s ramenem, regulujeme tvrdost výpletu. Pokud to dovoluje rozpočet hráče, doporučujeme přírodní střeva, neboť nabízí největší komfort a největší úderovou sílu.Hráč nesmí na soupeřovu stranu (nesmí ani tenisovou raketou přes síť na soupeřovu polovinu). Při servisu tenista nesmí přešlápnout čáru a musí trefit křížem na první pole. Na podání má dva pokusy. Hráč musí při hře umístit míč do kurtu.Nevyvážená kola poznáte podle 4 znaků. Poznáváte se v nich
- Při jízdě cítíte, že podvozek vibruje a volant se chvěje.
- Snížená životnost pneumatik a jejich nerovnoměrné opotřebení
- Nezvykle vysoká spotřeba paliva (nevyvážená kola mají horší valivý odpor)
- Špatné reakce při řízení a prodloužená brzdná dráha.
Kola byste měli s ohledem na nerovnováhu kontrolovat alespoň jednou ročně. Pro vyvažování kol není žádná ideální doba. Je však zcela nezbytné ho provést, když se na ráfky nasazují nové pneumatiky. Vyvážení zajistí hladké a bezchybné fungování kol.
Kolik stojí výplet rakety : Cena vypletení rakety je 300 Kč.
Cena je stejná pro tenisovou, badmintonovou i squashovou raketu.
Jak vybrat tenisovou raketu pro začátečníka : Začátečníkům doporučujeme lehké tenisové rakety o hmotnosti 270-285 g pro muže a 250-270 g pro ženy. Za zmínku stojí zejména tenisové rakety YONEX VCORE PRO a BABOLAT Pure Drive Super Lite. Tenisové rakety s nízkou hmotností umožňují ovládat techniku a mít dokonalý cit pro každý úder.
Proč je v tenise 15 30 40
století jsou zmiňovány v Anglii první zápasy profesionálů, na jejichž výsledky se sázely značné částky. Z hazardní hry pochází také dosud používané bodování tenisu: za vyhraný míč se vyplácelo patnáct sou a cílem hry bylo získat jich šedesát, tedy kopu. Počítalo se tedy 15:0, 30:0, 45:0 a celá hra.
V profesionálním tenise jsou tenisové míče měněny zpravidla po odehraných devíti hrách, poprvé po zahájení utkání po sedmi hrách, kdy je zohledněno rozehrání. Tiebreak je brán jako jedna hra. Pokud míč během výměny praskne, pak je výměna opakována (nový míč).Jedním z prvních příznaků nevyváženosti Vašich nových kol je, že se vůz velmi silně otřásá, zejména při jízdě vysokou rychlostí. Pokud nejsou tato nevyvážená kola včas seřízena, mohou Vás ovlivnit a dokonce způsobit nehodu. Druhým příznakem nevyvážení je rychlé vyčerpání paliva.
Jak poznat špatné vyvážení kol : Nevyvážená kola poznáte podle 4 znaků. Poznáváte se v nich
- Při jízdě cítíte, že podvozek vibruje a volant se chvěje.
- Snížená životnost pneumatik a jejich nerovnoměrné opotřebení
- Nezvykle vysoká spotřeba paliva (nevyvážená kola mají horší valivý odpor)
- Špatné reakce při řízení a prodloužená brzdná dráha.