Jak vybrat velikost Stahovaciho obojku?
Zároveň musí být obojek ve staženém stavu trochu menší než obvod krku v nejužší části (2), takže při stažení obojku na těsno se stahovací část nestáhne celá a kovové části se nedotýkají. Pokud má pejsek např. obvod krku (2) 30 cm a obvod přes uši (1) 36 cm, bude pro něj vhodná velikost S.Stahovací obojek pro psa slouží pouze k opravě chování a nikoli ke škrcení psa. Při používání stahovacího obojku probíhá oprava lehkým a velmi krátkým zatáhnutím a opětovném povolení stahovacího obojku. Pro efektivní použití stahovacího obojku je nutné udržet obojek v horní části krku psa, za ušima.Obojek pro psa by vždy měl být utažený tak akorát:

V ideálním případě by mělo být možné mezi obojek a krk vašeho psa volně vložit dva prsty. Toto jednoduché pravidlo patří mezi nejpoužívanější způsoby zjištění míry utažení obojku. Obecně lze říci, že obojek by neměl být příliš utažený, ani příliš volný.

Jakou šířku obojku vybrat : Šířka obojku

Obecně platí, že čím menší je plemeno, tím je obojek užší. Pro malá plemena tedy vybírejte užší (a lehké) obojky cca 1‒2 cm široké. Pro střední a větší psy naopak pořizujte obojky z pevného materiálu, které jsou širší, aby se jim při tahu nezařezávaly do krku, min. tedy 3 cm.

Jak se měří délka obojku

Délku obvodu obojku, resp. obvod krku vašeho pejska změříte jednoduše pomocí krejčovského metru. Dbejte na to, aby byl pejsek při měření klidný, můžete ho zlákat například oblíbeným pamlskem. Pomocí metru změřte pejska ve střední části krku, právě tam kde bude obojek nosit.

Jak spravne nasadit Protistekaci obojek : Obojek je nasazen správně, když elektrody jednotky dosedají na kůži psa, ale netlačí se mu do krku. Pokud vlastníte chlupáče s bohatou srstí, vyberte si k obojku delší elektrody, aby srst nebránila kontaktu elektrod s kůží.

Měří se jeden z kroužku a délka řetězu, druhý kroužek se již neměří. Varianta 2 – nylonový nastavovací obojek – pro měření nejvhodnější. Nastaví se tak, jak ho pes běžně nosí na krku, následně se sundá a změří se jeho délka, včetně spony na jedné straně, ale bez tří zubů na straně druhé.

Stahovací a polostahovací obojky se používají nejčastěji k výcviku psa. Lze na nich vodit psa stále, rázněji ho tak upozorníme, že se zabývá nežádoucí činností.

Jak zvyknout na obojek

Obojek mu připneme při nějaké příjemné chvíli – u jídla či při hraní, ale nesmí ho škrtit. Je lepší, aby mu trochu plandal. Pejskovi ze začátku bude obojek vadit, a tak je dobré ho v době nasazeného obojku zabavit, aby neměl čas na drbání. Při hraní na to zapomene a ani mu nedojde, že obojek má.Elektronický obojek, který má pes na krku, musí být dostatečně utažený. Na krku by se neměl posouvat, ale zároveň ho nesmí škrtit. Správně utažený přijímač poznáte tak, že mezi obojek a krk psa můžete vložit dva prsty.Jak změřit délku chodidla

Připravte si metr nebo dostatečně dlouhé pravítko. Stoupněte si zády ke zdi a paty přitiskněte ke stěně. Označte si místo, kde vám končí palec. Nyní změřte délku od stěny až po značku palce.

Jak změřit psa pro výběr správné velikosti oblečku

U psa je proto třeba změřit délku zad, a to od kohoutku (místo, kde krk přechází v záda) až po kořen ocasu (místo, kde začíná ocas). Naměříte-li délku, která se blíží hranici 2 velikostí, objednejte vždy raději větší velikost, aby obleček psa neomezoval v pohybu.

Jak začít s elektronickým obojkem : Začátky s elektronickým obojkem

Ještě před tím, než psu nasadíte obojek, je nutné si uvědomit, že zvíře je citlivější než člověk. Proto je důležité obojek vybrat podle váhy pejska a impulsy nastavit tak, aby na ně pes reagoval, ale nebyly pro něho příliš bolestivé (kňučení). Psa na obojek postupně zvykejte.

Jak funguje Protistekaci obojek : Jakmile pes začne štěkat nebo výt, protištěkací obojek se aktivuje a vysílá upozornění. Poprvé je pes většinou upozorněn zvukovým signálem, následuje vibrace a poté elektrostatický impuls, po kterém pes už většinou přestane štěkat.

Kdy pouzit elektronický obojek

Elektronické obojky je vhodné začít používat od 6 měsíců štěněte, které již prošlo základním výcvikem.

Způsobuje to právě permanentní tah šňůry na pružině – pejsci jsou velmi citliví na tlak obojku a pokud chodí na Flexi vodítku, jsou vlastně pořád na napnutém vodítku. Může to způsobovat potíže v tréninku chůze na prověšeném pevném vodítku čistě proto, že pejsek prověšené vodítko prostě nezná.Velkým pomocníkem jsou také záchody pro psy nebo výchovné spreje, které naučí pejska čůrat na jedno místo. Při učení pejska čůrat venku a nikoli doma, bychom měli zvolit pozitivní přístup. To znamená, že ho netrestáme za to, když se vyčůrá doma, ale chválíme ho, když loužičku udělá venku.

Jak prát obojek : Postup je velmi snadný.

  1. V misce smíchejte několik dávek psího šamponu s horkou vodou.
  2. Obojek nechte v této lázni asi 15 minut. Následně třete o sebe (stejně jako když perete prádlo v ruce), tím se i uvolní i ta největší špína.
  3. Umytý obojek ještě propláchněte studenou vodou a nechte sušit.