U kulatého kartáče vybíráme podle délky vlasů a požadovaného tvaru finálního účesu. Všeobecně platí čím kratší vlasy tím menší průměr kartáče. Menším průměrem kartáče u delších vlasů docílíte intenzivnějších vln a při použití většího průměru jsou vlasy jen lehce zvlněné nebo jsou jen podtočené konce.V jedné ruce držíte kulatý kartáč, v druhé fén. Tu část vlasů, na které zrovna pracujete, vždy vezměte zespoda hned u kořínků na kulatý kartáč. Fén s úzkým nástavcem přiložíte seshora a postupně pojedete s fénem i kartáčem směrem dolů. Vlasy přitom můžete směrovat směrem ven nebo dovnitř – to závisí na vašem střihu.Kvalitní kartáč by měl odpovídat vašemu typu vlasů a příležitosti, na jakou se češete. Jiný kartáč je vhodný na běžné česání a jiný zase na extra objemnou foukanou. Větší průměr kulatého kartáče se hodí na vyfoukání do rovna, s menším se lépe dělají vlnky.
Jaký kartáč na dlouhé vlasy : Máte-li jemné a rovné vlasy, pak oceníte kartáč s měkčími štětinami. Máte-li vlasy delší, po umytí hlavy vždy použijte hřeben s řídkými a silnějšími zuby. Obvykle platí, že čím delší vlasy máte, tím větší průměr by měl kartáč mít. Na krátké vlasy použijte hřeben se slabšími zuby a s menšími rozestupy.
Jaký je nejlepší kartáč na vlasy
nejlepší kartáče na vlasy jsou vyrobeny z přírodních materiálů – dřeva a kančích štětin, které vlasy nepoškozují, ale šetrně a účinně je rozčesávají a pečují o ně. Kartáče TEK s dokonale opracovanými dřevěnými bodlinkami jsou antistatické a šetrné k vlasům, navíc stimulují vlasovou pokožku a kořínky.
Jaký kartáč na husté vlasy : Pro vlasy jemné a rovné doporučujeme husté měkké štětiny. Na styling ty s kulatou hlavicí. Husté vlasy se snadněji cuchají, potřebují proto štětiny silnější a řidší. Pro styling je opět nejlepší kartáč kulatý, ale pro občasné pročesávání postačí i ten plochý.
Vlasy fénujeme přes kulatý kartáč a zaměříme se na ty vlasové partie, které potřebují největší objem (oblast kořínků a temeno hlavy) a kde schnou nejdéle. Vlasy se fénováním nadzvednou od pokožky hlavy a budou působit větším objemem. Pokud jsou vlasy jemné a dlouhé, ideální je fénování v předklonu.
Vyšperkujte svou techniku vysoušení vlasů a fénujte vlasy vždy v předklonu. V této poloze se totiž vlasy automaticky nadzvednou od vlasové pokožky a vy je díky fénu zafixujete, takže získáte další objem. Až když jsou vlasy téměř suché, narovnejte se a dolaďte svůj účes pomocí kulatého kartáče, který vlasy vyhladí.
Jak foukat vlasy do objemu
Pokud foukáte jemné vlasy do objemu, použijte kvalitní pěnu nebo sprej pro tvoření objemu který naneste ke kořínkům. Chopte se kulatého kartáče a jako první vysušte vlasy v předklonu, s pomocí kartáče vyvracejte vlasové kořínky, aby se vám postavily a tvořily tak objem.Závěr: Správná péče o dlouhé vlasy:
- Pokud je to možné, vyhněte se vysoušení fénem a přípravkům pro úpravu účesu.
- Pravidelně zastřihujte konečky vlasů
- Používejte přípravky k ošetření podle typu vašich vlasů
- Používejte silikonové spirálové gumičky do vlasů
- Na noc a na sporty noste vlasy do drdolu.
Deset tipů, jak urychlit růst vlasů
- Obohaťte vlasovou péči o oleje.
- Provádějte masáž hlavy.
- Správná frekvence mytí vlasů
- Chraňte vlasy při foukání a podobných tepelných úpravách.
- Při sušení vlasů postupujte opatrně
- Nečešte mokré vlasy ani s nimi nechoďte spát.
- Minimalizujte používání stylingových produktů
Ano, vlasům v podstatě škodí všechno. Mytí, foukání, žehlení, česání, kartáčování apod., ale to pouze tehdy, pokud to děláme nesprávným způsobem.
Jak často měnit kartáč na vlasy : Odborníci radí mýt si kartáč alespoň jednou týdně a ne méně než dvakrát, používáte-li mnoho stylingových přípravků. Kartáč by se měl vyměnit alespoň jednou za rok, protože se na něm nahromadilo tolik bakterií, že jej už není možné ničím smýt.
Co je nejlepší na hustotu vlasů : Vhodné potraviny, které zlepší kondici a zvýší hustotu vašich vlasů, jsou například vejce, citrusové plody, hnědá rýže, ústřice, některé druhy ořechů, losos, čočka nebo jogurt. Množství potřebných živin dodá vašim vlasům také listová zelenina, jako například kapusta, špenát nebo mangold.
Jak sestříhat hodně husté vlasy
Vlasy, které jsou extra husté, si žádají pravidelné prostříhávání. Jedná se o postup, při kterém dojde k oživení vlasů a střihu. Nejčastěji se k tomu používají speciální prostříhávací (efilační) nůžky nebo žiletka. Prostříhávání konečků vlasů dodává účesu úplnost, vzdušnost a umožňuje plynulejší přechody.
Správná technika foukání může mít zásadní vliv na objem vašich vlasů. Při foukání vlasů se snažte hlavu naklonit dolů, což umožní kořínkům zvednout se a vlasy budou vypadat plněji. Používejte kulatý kartáč, abyste vlasy během sušení zvedali od kořínků a tím jim dodali dodatečný objem.Vlasy fénujeme přes kulatý kartáč a zaměříme se na ty vlasové partie, které potřebují největší objem (oblast kořínků a temeno hlavy) a kde schnou nejdéle. Vlasy se fénováním nadzvednou od pokožky hlavy a budou působit větším objemem. Pokud jsou vlasy jemné a dlouhé, ideální je fénování v předklonu.
Jak si umýt vlasy aby nebyly mastné : Omezte množství vlasové kosmetiky, nejlepší je dodržovat pravidlo dvou přípravků denně. Na mytí použijte šampon, maximálně kondicionér (neaplikujte ho na vlasovou pokožku, ale jen do délek). Místo kondicionéru lze použít i jablečný ocet. „V den mytí už nepoužívejte masku, sérum ani laky a gely.