Jak by měl název firmy vypadat
- Dobře se pamatuje. Dobře zapamatovatelný název by měl být pokud možno krátký.
- Dobře se skloňuje.
- Dobře se vyslovuje.
- Snadno se píše.
- Je unikátní a specifický
- Je k němu volná doména.
- Můžete získat ochrannou známku.
- Metafora.
Název společnosti by mělo jít snadno vyslovit i zapsat. Je lepší zvolit jednoduchý, krátký a snadno zapamatovatelný název. Ideálně jedno až dvě slova. Velkou výhodou je, pokud má váš název volnou doménu.Název by měl splňovat následující:
- odlišné alespoň o 3 znaky od již zapsaných společností
- nezaměnitelné v telefonu, příklad: kokakola je to samé jako cocacola.
- místní přislušnost není odlišující znak, příklad Cocacola Praha s.r.o. působí jako pražská pobočka společnosti Cocacola s.r.o.
Jak vybrat název značky : Dejte lidem možnost, aby si vás zapamatovali
Jednoduché je zpravidla lehce zapamatovatelné a naopak lehce zapamatovatelné je většinou jednoduché. Ideální název má být jednoslovný o délce 5 až 10 písmen. Většina značek bude toto pravidlo opravdu splňovat. Například: Google, Škoda, Mountfield, Kaufland a další.
Co musí mít firma
Zakládající jednání „eseróčka“ musí obsahovat sídlo, název společnosti (takzvanou obchodní firmu), předmět podnikání, informace o společnících (jejich jména a bydliště), výši vkladů na jednotlivé podíly a celkový základní kapitál.
Jak zjistit jestli firma existuje : Nejjednodušším způsobem, jak zjistit, jestli firma je nebo není v konkurzu, je nahlédnout do obchodního rejstříku. Je veřejně přístupný na webových stránkách ministerstva spravedlnosti www.justice.cz, kde je mimo jiné i evidence úpadců.
Asi nejznámějším nástrojem na ochranu značky obecně je registrovaná ochranná známka. Tou můžete chránit jak samotný slovní název, tak také například logo, znělku nebo dokonce i chuť.
V obchodním rejstříku naleznete informace o každé firmě či živnostníkovi, který má přiděleno identifikační číslo (IČ). Informace v obchodním rejstříku zahrnují například název společnosti, sídlo firmy, seznam společníků a jednatelů a mnohé další.
Kolik stojí Prejmenovani firmy
Změna názvu společnosti v obchodním rejstříku
Počítejte však, že taková změna vás bude něco stát – samozřejmě kromě vašeho času, který využijete ke zkoumání možností, jak svou firmu přejmenovat. Cena za notářský zápis se pohybuje kolem 3 500 Kč bez DPH a je to opravdu velmi individuální.Můžete to udělat třeba takto:
- vyhledejte svůj produkt nebo službu na internetu a analyzujte přímou i nepřímou konkurenci,
- promluvte si s lidmi, kteří jsou součástí vašeho cílového trhu, a zeptejte se, jaké značky kupují,
- podívejte se na weby nebo stránky sociálních médií, které vaše cílové publikum sleduje.
Přehled nákladů na založení s.r.o.
Položka | Náklady na jednoduché s.r.o. (bez DPH) | Náklady v ostatních případech (bez DPH) |
---|---|---|
Odměna notáře za zápis do obchodního rejstříku | 300 korun | 300 korun |
Soudní poplatek za zápis do obchodního rejstříku | – | 2700 korun |
Minimální náklady založení s.r.o. | 5960 korun | 10 660 korun |
Jak si založit firmu v 5 krocích
- krok – Sepsání Společenské smlouvy. Zakladatelským dokumentem je v případě více zakladatelů Společenská smlouva.
- krok – Složení vkladů neboli základního kapitálu.
- krok – Získání živnostenského oprávnění
- krok – Zápis do Obchodního rejstříku.
- krok – Registrace u finančního úřadu.
Jak zjistit sídlo firmy : V obchodním rejstříku naleznete informace o každé firmě či živnostníkovi, který má přiděleno identifikační číslo (IČ). Informace v obchodním rejstříku zahrnují například název společnosti, sídlo firmy, seznam společníků a jednatelů a mnohé další.
Jak zjistit kdo je majitelem firmy : Identitu vlastníků takových obchodních společností je proto nutno hledat v dokumentech uložených ve sbírce listin obchodního rejstříku. Z přílohy k účetní závěrce, která je součástí účetní závěrky, lze zjistit vlastníky (akcionáře), kteří vlastní alespoň 20 % podíl v dané obchodní společnosti.
Kolik stojí registrace ochranné známky
Kalkulátor poplatků
Při podání žádosti o mezinárodní zápis ochranné známky se platí správní poplatek ve výši 2 500 Kč na účet Úřadu průmyslového vlastnictví.
Její základní funkcí je rozlišit výrobky a služby jejího vlastníka od výrobků a služeb jiných osob. Registrací ochranné známky získává její vlastník ochranu před tím, aby shodné nebo i podobné označení mohl pro tytéž nebo podobné výrobky či služby používat někdo jiný.Prestiž a klid od finančního úřadu. Nejčastějším důvodem toho, proč si podnikatelé zřizují sídlo firmy v Praze je prestiž. Sídlo v centru velkoměsta totiž – ať se nám to líbí nebo ne – dodává prestiž při jednání s obchodními partnery.
Kam hlásit změnu názvu společnosti : Změnu je také nutné nahlásit na příslušném katastrálním úřadu a Úřadu průmyslového vlastnictví. Při změně názvu je také nutné označit provozovnu novou obchodní firmou, provést změny ve všech obchodních dokumentech a oznámit změnu poskytovatelům služeb, bankám a obchodním partnerům.