Jak vybrat kytaru pro děti?
Klasické kytary existují ve velikostech 1/4, 1/2, 3/4, 7/8 a 4/4. 1/4 kytary jsou určené pro úplně nejmenší muzikanty, zhruba 4-6 letým dětem vysokým 100 – 110 cm. 1/2 kytarou bychom vybavily dítě, kterému je zhruba 6-8 let, nebo je vysoké 110-130 cm. 3/4 kytary společně s velikostí 4/4 patří k nejvíce vyráběným.Velikosti kytar – běžné celkové velikosti

Velikost kytary klasická elektrická
4/4 kytara 96 -102 cm 96 – 102 cm
3/4 kytara 91 cm 86 – 91 cm
1/2 kytara 84 cm 84 cm
1/4 kytara 78 cm 78 cm

Nylonové struny se hodé pro klasickou a dětskou kytaru, zatímco ocelové pro westernové a elektrické kytary.

Jak spravne vybrat kytaru : Volba by měla záležet především na tom, jakou muziku budete chtít hrát. Akustické kytary mají mnoho tvarů a velikostí. I tyto parametry se podílí na zvuku a hratelnosti kytary. Zjednodušeně lze říct, že čím větší tělo, kvalitnější dřevo a zpracování bude kytara mít, tím bude její zvuk plnější a hlasitější.

Jak poznat klasickou a akustickou kytaru

Zopakujme si základní rozdíly: klasická kytara má široký hmatník, měkčí nylonové struny, slabší zvuk a všechny modely jsou v pěti velikostech tvarově stejné. Akustická kytara má úzký hmatník, tvrdší kovové struny, silnější zvuk a lze vybrat z několika velikostech i tvarech.

Jaké jsou druhy kytar : Jaké druhy kytar máme Klasická kytara, akustická kytara neboli jumbo či dreadnought, elektrická kytara, basová kytara … Zde se budu zabývat hlavně "Klasickou kytarou".

Akustická kytara je taková kytara, která k produkci zvuku využívá pouze akustických schopností svých strun a ozvučné skříňky. Jde o novotvar, protože před objevením elektrické kytary byly všechny kytary vlastně akustické.

Elektrická kytara se od té akustické liší především tím, že se bezpodmínečně spoléhá na snímače a následné zesílení pomocí zesilovače. Elektrická kytara bez zesilovače hraje jenom velice potichu. Zesilovač se u těchto kytar přímo podílí na charakteru výsledného zvuku, tzn.

Kdy dát dítě na kytaru

Ideálním věkem pro začátek výuky hry na kytaru je cca třetí třída základní školy. Ovšem začít hrát na kytaru můžete v podstatě v jakémkoliv věku. Na začátek se asi nejlépe hodí akustická kytara. Pokročilejší hráči pak mohou přejít k elektrické kytaře nebo baskytaře.Zkontrolujte, zda máte zapnuté ladění pro kytaru. Ověřte frekvenci, na kterou chcete ladit. Standardní ladění je na 440Hz. Pokud se rozhodnete pro jinou frekvenci, vezměte v potaz, že váš nástroj nemusí v této frekvenci dobře rezonovat.Obecně lze říci, že začít se dá už v předškolním věku, cca okolo 5. roku věku. V tomto věku je totiž dítě již schopno přesně chápat, co se po něm chce a navíc udrží pozornost. Jak již bylo zmíněno, velkou roli hraje i výběr hudebního nástroje.

Klasická kytara je díky nylonovým strunám vhodná pro všechny začátečníky i pro děti. Nylonové struny je oproti kovovým snazší zmáčknout a hraní klasiky, kterou vyučují třeba ZUŠky, je pro každého začínajícího hudebníka vhodnou průpravou do budoucna.

Jakou kytaru k táboráku : Akustická kytara, která je často označovaná také jako „westernová“, je ideální volbou, pokud se chystáte hrát u táboráku, nebo vás baví folk, country, blues, rock a podobně. Kytara je vybavena kovovými strunami, které jsou pevnější a hůře se stlačují. Hmatník je u akustických kytar užší a zaoblenější.

Proč mi bzučí kytara : Přepnutý krk. Aby se mohl krk kytary nastavit do optimální geometrie, je v něm u většiny kytar umístěna nastavitelná výztuha, kterou lze snadno upravit jeho průhyb. Pokud je krk přepnutý, tvoří mírnou bouli a struny drnčí v prvních polohách hmatníku. Jednou z častých příčin bývá výměna strun za tenčí sadu.

Jak funguje elektroakustická kytara

Elektroakustické kytary využívají tyto typy snímačů: Piezoelektrický (UST, undersaddle transducer) – tenký plátek plnící roli snímače se nachází pod kobylkou a snímá vibrace, které vydává zvuk do těla nástroje. Ty následně přenáší do dalších částí nástroje. Výhodou je konzistentní zvuk a absence brumu ze sítě.

Se studiem hry na klarinet se většinou začíná v 8-9 letech (3. třída Základní školy) dle fyzických dispozic žáka a pouze tehdy splní- li žák základní hudební předpoklady. Před samotným studiem klarinetu žák zpravidla absolvuje přípravné studium hry na zobcovou flétnu.Se studiem Hry na bicí nástroje se začíná (dle fyzických dispozic žáka a splněním základních hudebních předpokladů – rytmus, intonace) většinou v 7 – 8 letech věku. Na začátku studia je možné zapůjčit si nástroj od školy. V prvním ročníku se jedná pouze o hru na malý bubínek.

Jak si naladit kytaru bez ladičky : Ladění kytary zvládnete i bez ladičky

Sousední struny jsou od sebe vzdálené o pět půltónů – pět pražců na kytaře. Po stisknutí struny „E“ na pátém pražci zahrajete tón „A“. Podle tohoto tónu tak naladíme sousední strunu „A“. Takto pokračujete na všech šesti strunách.