Jak Vybelit Zazloutle lozni prádlo?
Velmi účinná je také kyselina citronová, která dokáže prádlo viditelně vybělit. Pro praní v pračce stačí vymačkat cca 100 ml citronové šťávy a nalít ji přímo do bubnu pračky. Při ručním praní můžete prádlo máchat v teplé vodě, do které naložíte dva citrony nařezané na plátky a necháte působit několik hodin.Zaprané bílé prádlo rozzáříte díky citronu. Prádlo nechte odmočit ve vodě s několika plátky nakrájeného citronu, případně vytvořte lázeň z vody a citronové šťávy. Budete překvapeni výsledkem. Proti zašednutí skvěle fungují i obyčejné vaječné skořápky.Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky. Pozor ovšem na běliče na chlorové bázi, po nich při sušení na slunci prádlo žloutne. Na bílé prádlo se nedoporučuje používat aviváž, pokud není speciálně na ně určená, protože po ní má prádlo opět tendenci žloutnout nebo šednout.

V čem vyprat záclony aby byly bílé : Teplota vody postačí 30 stupňů. Zvolte speciální prací prostředek na bílé záclony, ideálně tekutý. Nepřidávejte aviváž, záclony by mohly chytit žlutý nádech. (Výjimkou jsou speciální aviváže pro bílé záclony.)

Jak Prirodne vybělit prádlo

Prášek do pečiva pomůže s vybělením prádla, jedlá soda pak s udržení zářivé bělosti. Oba prášky můžete používat stejným způsobem – můžete je přidat rovnou do bubnu pračky, nebo v roztoku prášku a vody nechat prádlo par hodin před praním namočené. Jedlá soda, která změkčuje vodu, má ale při úklidu mnohem více využití.

Jak zachránit Zaprané prádlo : Tedy vodu a jedlou sodu nebo běžnou sůl. Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem.

Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.

Soda bikarbona funguje taktéž jako bělidlo, ale nečekejte, že zcela vybělí zašedlé prádlo. Je vhodnější ji používat pro udržení již vyběleného prádla. Jednoduše přidejte asi lžíci jedlé sody k pracímu prášku nebo nasypte rovnou do bubnu. Soda především změkčí vodu, která obvykle zešednutí prádla způsobuje.

Proč žloutne bílé prádlo

V této situaci také hodně záleží na typu tkaniny, ale to není jediná záležitost, která ovlivňuje barvu bílé. Ke žloutnutí bílých oděvů přispívá několik faktorů. Jednak vlhkost vzduchu, kontakt látky s vaším tělem a kontakt s potem. Částice potu se bohužel vsáknou do materiálu a po určité době změní barvu oděvu.Tipy, jak vybělit záclony:

Namočte záclony do vody s citrónovou šťávou a nechte působit několik hodin, poté je opláchněte. Ocet je dalším účinným prostředkem k bělení záclon. Smíchejte jej s vodou ve stejných poměrech a nechte záclony namočené alespoň hodinu před praním.To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Stačí naplnit látkový sáček vonnými bylinkami, jako je levandule, rozmarýn nebo tymián, a umístit jej do skříně mezi oblečení. Vonné sáčky je vhodné čas od času protřepat, aby uvolnily více vůně. Esenciální oleje jsou další možností, jak provonět skříň s oblečením.

Jak se zbavit obarveného prádla : Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem. Pak to stačí nasypat do dávkovače pračky a nastavte praní na 40 ºC.

Čím vybělit prádlo : Prášek do pečiva pomůže s vybělením prádla, jedlá soda pak s udržení zářivé bělosti. Oba prášky můžete používat stejným způsobem – můžete je přidat rovnou do bubnu pračky, nebo v roztoku prášku a vody nechat prádlo par hodin před praním namočené. Jedlá soda, která změkčuje vodu, má ale při úklidu mnohem více využití.

Jak vrátit prádlu bílou barvu

Do bělící směsi namočte prádlo a nechte sodu takto působit klidně i šest hodin. Poté hoďte prádlo do pračky a klasicky vyperte. Je li vaše prádlo zašedlé, zažloutlé, bílá barva je zašlá a vybledlá, revitalizujete ji pomocí citronové šťávy. Prádlo vhoďte do pračky a přímo k prádlu přidejte 2 hrnky citronové šťávy.

Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Pokud se vám nechce čekat, až se prádlo odmočí, přidejte asi 100 ml citronové šťávy rovnou do bubnu k prádlu a nechte prát.Záclony namočte na několik hodin do roztoku kuchyňské soli. Poměr by měl být asi 3 lžíce soli na 10 litrů vody. Následně záclony vymáchejte ve vodě a vyperte. Tip: Můžete také zkusit smíchat sůl s práškem do pečiva a tím vyzkoušet 2 postupy najednou.

Co dělat když prádlo z pračky nevoní : Po praní pračku nenecháváte otevřenou

Pokud prádlo z pračky nevoní, na vině může být také nedostatečné odvětrávání. Po vyprání prádla byste měli nechat zásobník i dvířka bubnu vždy otevřené a to minimálně celou noc. Jen tak se vyhnete plísním, které se mohou v pračce tvořit.