Jak voní Šanta kočičí?
Šanta kočičí působí až na polovinu koček jako magnet. Obsažená látka nepalakton, která se nachází v listech má halucinogenní účinky, které způsobují divoké válení koček na podlaze, euforii, hraní, lovení či hyperaktivitu. Účinky na kočky by se daly přirovnat k mariuhaně či LSD, avšak na člověka takovéto účinky nemají.Šanta kočičí je většinou vytrvalá, může být i dvouletá rostlina. „Takže je dobré ji nechávat na zahrádce vysemenit. Je podobná meduňce a také ji pěstujeme jako meduňku, na nějakém teplejším místě. Jsou kultivary, které voní citrónově, z nich je velmi lahodný čaj,“ uvádí bylinkářka.Zatímco se jedna kočka extaticky a rozkošnicky válí po zádech a ukazuje vám radostí své bříško, jiná může libou vůni této bylinky naprosto ignorovat. Obvykle ale šanta zvíře potěší a zhruba na 15 minut ho povzbudí k aktivitě. Pokud se kočka v šantě převaluje, snaží se tím zvýšit její účinnost.

Kdy stříhat šantu kočičí : Kompaktní a udržovaný vzhled šanty dosáhnete, když ji po odkvětu mírně seříznete. Hlubší řez se však doporučuje provést až na jaře.

Kde roste Santa Kocici

Šanta zkřížená je oblíbená zahradní rostlina pro své atraktivní květy a příjemnou vůni. Je poměrně nenáročná na péči a dobře roste na slunných až polostinných stanovištích s dobře odvodněnou půdou. Stejně jako u jiných druhů šanty, i šanta zkřížená může vyvolávat stimulační účinky u koček.

Co dělá catnip : Účinky kočičí máty

Tato vůně je pro většinu koček omamná. V rostlině se válejí a působí uvolněně. Máta navíc podporuje hravost a na nějakou dobu zvyšuje aktivitu i u líných jedinců. Na koťata a staré kočky ale máta nepůsobí.

Kozlík je tzv. kočičí droga, kočky jsou po ní jako v tranzu, některé se začnou víc mazlit, některé začnou více povídat, některé po ní mají hravou náladu, … Vůně kozlíku motivuje kočky ke hře s hračkou. Nepřetrvává žádný trvalý stav extáze nebo dokonce závislost na opakovaném potěšení z vůně kozlíku lékařského.

Za nás by jednoznačně žádné kočce neměla chybět kočičí tráva. Právě ta dovede podpořit zdraví trávicího traktu, které je pro celkovou vitalitu kočky klíčové. A pokud máte pocit, že vaše kočička trpí stresem, je nervózní nebo neklidná, je vhodné vsadit na kozlík lékařský nebo na šantu kočičí.

Proč je kočka smutná

Příčiny deprese mohou být různé: stáří, bolesti spojené s úrazem nebo nemocí, příchod dítěte nebo nového partnera do domácnosti, pořízení nové kočky či psa, stěhování, nuda spojená s minimem podnětů atd. Pokud si nejste jistí příčinou, kontaktujte odborníka (veterináře, kočičího psychologa).Kočky dokážou plánovat a vytvořit si představu o tom, co přijde. Mají výbornou paměť – to, co je potřebné nebo příjemné, se rychle naučí. Mimoto mají také asociativní paměť, takže umí porovnávat některé nové úkoly s tím, co se už naučily. A hodně se toho dokážou naučit pozorováním a napodobováním.Kdy stříhat kočce drápky Kočce je určitě potřeba ostříhat drápky, když s nimi slyšitelně klape o podlahu, zatrhává se o pohovku nebo deku a je pro ni těžké je uvolnit a také když na svém těle cítíte, že do vás pronikají ostré jehličky. Obecně se doporučuje stříhat drápky každé 3 až 4 týdny.

Velmi snadno se množí výsevem, dělením řízků i trsů. S Šantou kočičí si musíme dát pozor na kočky. Rádi se v ní doslova „vyválí“. Po odkvětu musíme Šantu ostříhat cca 10cm.

Jak působí kozlík lékařský na kočky : Kozlík je tzv. kočičí droga, kočky jsou po ní jako v tranzu, některé se začnou víc mazlit, některé začnou více povídat, některé po ní mají hravou náladu, … Vůně kozlíku motivuje kočky ke hře s hračkou.

Kam zasadit šantu kočičí : Stojí za to řádně připravit půdu a zvolit umístění trvalky tak, aby mohla růst. Šanta pěstovaná ze semen vyžaduje stálou vlhkost a teplotu vzduchu kolem 20 °C. Vyplatí se také vybrat nejslunnější místo na balkoně nebo na zahradě.

Co vycítí kočka

Kočky léčitelky

Intuitivně vycítí, kde máte bolavé či nemocné místo a tam si lehne. Některé si k sobě vybírají nemocné lidi a jiné se mohou více chodit tulit k lidem, preferujíc určitý typ onemocnění. Jsou velmi dobré na nemoci hlavy, srdce či páteře. Umějí rozpouštět energetické bloky.

Rytmické, uklidňující vibrace vydávané kočkami se zavřenými ústy – to je předení. Průměrná frekvence předení je 26 Hz (20 až 45 Hz). Při vdechu je předení kratší a hlasitější než při výdechu. Předení je první způsob komunikace kočky.Po vyčistění místa, umístěte poblíž její krmící misku, protož v blízkosti místa krmení kočky neznačkují. ( Ke krmení použijte krmivo suché, protože mokré, například konzerva by se mohla zkazit. ) Pamatujte si, jestli důvod k značkování nebyl odstraněn, kočka bude značkovat dál, někde na jiném místě.

Proč kočka olizuje člověka : Olizuje vás jazykem

Pokud se vám kočka snaží „pečovat o srst“, jasně vám dává najevo, že patříte do její kočičí rodiny. Zároveň vám tím vyjadřuje lásku. Kočky jiné kočce totiž projevují náklonnost tím, že jí olizují srst. Kočičí matky posilují vzájemné pouto se svými koťaty péčí o srst.