Jak velkou plachtu na windsurfing?
Nejdůležitějším kritériem pro výběr plováku není jeho délka, jak bylo dříve uváděno, ale VÝTLAK, tedy jestli nás prkno unese a jak bude stabilní. Dále potom rozložení výtlaku, tzn. šířka a délka. Kvalitu a cenu prkna určují především tři vlastnosti: TVAR, TECHNOLOGIE VÝROBY a z toho plynoucí HMOTNOST.Co se týče výběru velikosti plachty, dospělým začátečníkům doporučujeme plochu plachty od 4,0 do 5,0 m2 dle jejich váhy, výšky postavy a pokročilosti. Menším, lehčím (do cca 80 kg), začínajícím jezdcům doporučujeme spíše 4,0 m2. Menší plachta se jednoduše vytahuje z vody a lépe se s ní manipuluje.Při obratu proti větru vyostříme kurs přímo proti větru, přejdeme před stěžněm na druhou stranu plováku, oplachtění nakloníme vpřed, odpadneme a pokračujeme dál. Při halse odpadáme po větru až na zadní kurs, kdy plachtu převrátíme koncovkou ráhna přes příd a přes záď přejdeme na druhou stranu plováku.

Co je to windsurfing : Windsurfing je sport, při kterém jezdec na dva až čtyři metry dlouhém prkně využívá pomocí plachty sílu větru k pohybu po vodní hladině. Jedná se v podstatě o spojovací článek surfingu a jachtingu.

Kam jet na windsurfing

V Evropě si užijete windsurfing třeba na Kanárských ostrovech – milovníci větru a vody nedají dopustit na pláže Flab Beach a El Cotillo na ostrově Fuerteventura. Také v Portugalsku je spousta skvělých míst, třeba mezi městy Sagres a Albufeira.

Jak nafouknout Paddleboard Mistral : Připojte hadici k plováku a otočte ve směru hodinových ručiček. Do tlaku 10 PSI foukejte obousměrně, při překročení tohoto tlaku přepněte pumpu do jednosměrného chodu. K tomu slouží červená zátka v horní části pumpy. Doporučený tlak nafouknutí plováku je uveden na ventilu a pohybuje se mezi 12-18 PSI (1,25 bar).

Pružná guma a ocelové háčky povolí tak akorát

Vítr dostává větší šanci se do záhybů plachty opřít a poškodit ji nebo alespoň uvolnit z její pozice. Variabilitu použití takové plachty pak nejlépe zajistí její elastické kotvení. Pružná guma v podobě gumového lana v kombinaci s ocelovými háčky je ideální volbou.

JAK UKOTVIT STÍNOVOU PLACHTU

V závislosti na prostoru můžete k ukotvení stínicí plachty využít jakékoliv stěny nebo příčky pomocí speciálních desek v našich sadách na stěny. Případně můžete použít naše podpěrné tyče, které jsou speciálně navrženy pro robustní a profesionální upevnění plachtových stanů.

Jak jezdit ve větru

Nebojte se plynu a udržujte konstantní rychlost. Nedržte ale křečovitě volant a nechte si pohybem auta napovědět, odkud fouká. Pak jemně a plynule korigujte proti větru, stejně jako při předjíždění.Skvělý prostor pro windsurfing nabízí i „jihočeské moře“ – vodní nádrž Lipno. Na Lipně jsou skvělé povětrnostní podmínky, navíc jako největší české umělé jezero nabízí opravdu velkorysý prostor i pro začátečníky. Tím nejlepším místem je okolí Černé, kde je Lipno široké a na vítr je spolehnutí.Na Kanárských ostrovech si můžete zajezdit na dokonalých vlnách v pohádkovém prostředí. Nejoblíbenější destinací souostroví je Fuerteventura, kde si každý najde to pravé místo pro sebe. Největší vlny omývají zdejší břehy od října do dubna, ale díky teplému počasí po celý rok ani to není žádný problém.

Většina paddleboardů se fouká v rozmezí 13-25PSI, to záleží na kvalitě a zpracování. U každého paddleboardu se to vždy píše na ventilku kam strkáte hadici od pumpy.

Jak moc nafouknout paddleboard : Do tlaku 10 PSI foukejte obousměrně, při překročení tohoto tlaku přepněte pumpu do jednosměrného chodu. K tomu slouží červená zátka v horní části pumpy. Doporučený tlak nafouknutí plováku je uveden na ventilu a pohybuje se mezi 12-18 PSI (1,25 bar). Nikdy nepřekračujte maximální tlak uvedený na ventilu.

Jak Prichytit plachtu s oky : Střídavě provlékáte lanko oky plachty a oky kotevních prvků. Tedy mezi každými dvěma oky na plachtě je umístěn jeden kotevní prvek. K celé plachtě jich potřebujete právě tolik, kolik má plachta ok. Pomocí gumového lanka s hákem – jedno lanko přivážete k jednomu oku plachty a zaháknete za jeden kotevní prvek.

Jak ukotvit slunecni plachtu

Na vyznačených místech vykopejte jamky pro kotevní patky (cca 40 cm hluboké), do každé jamky zasuňte trubku a lehce ji zatlačte do země. Jamku vyplňte střídavě rychlobetonem a vodou. Použijte tolik betonu, aby sahal až do cca 8 centimetrů pod úroveň země.

Teplý vzduch stoupá vzhůru a tím snižuje atmosférický tlak (tedy to, jak moc vzduch tlačí na povrch Země). Na uvolněné místo po teplém vzduchu proudí těžší studený vzduch, který má tlak zase vyšší. A tím vzniká vítr. Čím je rozdíl tlaků větší, tím silnější vítr vzniká.Vichřice

  1. Bezpečný úkryt před silným větrem poskytují budovy s nenarušenou statikou.
  2. Omezte pohyb venku a jízdy autem.
  3. Neschovávejte se pod stromy, rozhodně nechoďte do lesa.
  4. Nezdržujte se u vyšších a starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy)
  5. Neparkujte auta pod stromy.

Kam se jezdí surfovat : Mezi nejoblíbenější destinace českých surfařů patří Francie, Španělsko, Portugalsko, Kanárské ostrovy, Maroko, Indonésie a Srí Lanka. Od roku 2008 se pak pravidelně pořádá mistrovství ČR ve Francii, kde je dobře vidět stoupající úroveň jezdců, zejména těch, kteří dlouhodobě žijí u oceánu.