Jak velkou přebalovací podložku?
Přebalovací stůl

Místo, které se musí vyčistit a vydezinfikovat po každém přebalení. Doporučujeme vám použít DEZINFEKČNÍ UNIVERZÁLNÍ ČISTIČ SANYTOL s vůní eukalyptu nebo DEZINFEKČNÍ UNIVERZÁLNÍ ČISTICÍ UTĚRKY SANYTOL S VŮNÍ EUKALYPTU.Ideální výška přebalovacích pultů

160 cm, je ideální výška přebalovacího pultu 85 cm. Při výšce 170 cm a více jsou vhodné přebalovací pulty mezi 95 a 105 cm. Důležité upozornění: Nikdy nenechávejte své miminko ležet na přebalovacím pultu bez dozoru! Základní pravidlo zní: vždy mít jednu ruku na miminku.Přebalovací podložky se nejčastěji prodávají ve velikostech 50 x 70 nebo 50 x 80 centimetrů. Povrch podložky by měl být protiskluzový a snadno omyvatelný. Ideální velikost přebalovacího pultu je 70 x 90 cm a samozřejmě zde opět platí, že čím větší přebalovací plocha, tím větší pohodlí během přebalování.

Co dát na přebalovací podložku : Povlak, potah na přebalovací podložku, je velmi praktickou pomůckou při přebalování, nebo koupání miminka. Zabraňuje efektu kožené sedačky, kdy podložka nejprve chladí a pak se dítě k ní zádičkami přilepí, nebo neustále pří péči o dítě, padají podkladové pleny a osušky.

Jak správně přebalovat

Jednou rukou uchopíme obě nohy dítěte v oblasti kotníků a přesuneme je nad bříško. Tím zvedneme pánev od podložky a plenku podsuneme pod zadeček. Dítě se musí cítit dobře a stabilně. Následně narovnáme druhou část plenky, kterou přiložíme přes přirození, kolem třísel až na bříško.

Jak často přebalovat : Na otázku „Kdy a jak často přebalovat miminko“ existuje pouze jedna odpověď – když je to potřeba. Novorozené miminko může spotřebovat i 12 plenek za den.

A: Přebalovací pulty jsou obvykle vhodné až do doby, než dítě dosáhne hmotnosti 15 kg, nebo dokud není schopné samostatně sedět.

Ideální je např. koupelna, kde lze umístit přebalovací podložku na pračku. Vhodná je i kuchyň, přebalovací podložku zde lze umístit na stůl nebo na ostrůvek. Pokud máte živější dítě, můžete přebalovací podložku umístit na pohovku, na postel, nebo i na zem a budete mít jistotu, že nedojde k nechtěnému úrazu.

Jak vybavit přebalovací pult

Jak si vybavit přebalovací pult

  1. Přebalovací podložka.
  2. Přebalovací stůl nebo pult.
  3. Přebalovací koše na pleny.
  4. Dezinfekce a čisticí prostředky.
  5. Plenky a ubrousky.
  6. Krém nebo olej na prevenci oděrek a opruzenin.
  7. Přebalovací taška.
  8. Oblečení a náhradní pleny.
  • Dostatečné množství náhradních plenek. Nezapomínejte pravidelně doplňovat, aby vám plenky nečekaně nedošly.
  • Vlhčené ubrousky. Nedoceněný pomocník pro každou příležitost.
  • Igelitové sáčky.
  • Přebalovací podložka.
  • Dudlíky.
  • Krém na zadeček.
  • Náhradní oblečení
  • Mléko.

Jak si vybavit přebalovací pult

  1. Přebalovací podložka.
  2. Přebalovací stůl nebo pult.
  3. Přebalovací koše na pleny.
  4. Dezinfekce a čisticí prostředky.
  5. Plenky a ubrousky.
  6. Krém nebo olej na prevenci oděrek a opruzenin.
  7. Přebalovací taška.
  8. Oblečení a náhradní pleny.


Některé děti od jistého věku nechtějí ležet na zádech a jako projev vzdoru při přebalování pláčou. A možná je vinníkem bolavá kostrč miminka, kterou při ležení na zádech cítí. Dalším důvodem pláče u přebalování je zima – miminku je zima, když mu maminka sundá plenku a oblečení.

Jak dlouho muze být miminko Pokakane : Novorozenci se denně (24 hod.) přebalují 8-9x (podle počtu stoliček a počůrání, to je individuální, někteří i víckrát), větší děti cca 7x. Mimo noc by obecně neměly být plenky na dítěti déle než 3 hodiny. V noci přebalujeme pokaždé, když se dítě probudí na kojení a je pokakané.

Na čem Přebalujete : měl tam měkkou podložku, plínky, vatičky atd. oblečky jsem si vždy přinesla, když jsem si koupání chystala. pak jsem měla ještě v jeho postýlky samostatnou přebalovací podložku na komodě, kde jsem ho přebalovala mimo koupání. jakmile se naučil ovládat svěrače, tak jsem začala přebalovat klasicky na posteli.

Kde Prebalovat vetsi miminko

Ještě před narozením miminka připravte prostor pro přebalování. Ideální bezpečné místo zajistí přebalovací pult, využít můžete i klasický stůl, postel nebo pohovku, pokud vám to takto vyhovuje. Přebalovací místo by mělo být na pevném povrchu s dostatečným odkládacím prostorem pro všechny potřebné věci.

Pokud máte zvoleno, kde přebalování proběhne, je optimální si připravit potřebné vybavení, jehož součástí bude: čistá plenka, vlhčené ubrousky (kupované nebo doma vyrobené, případně navlhčený perlan ustřižený do správné velikosti), toaletní papír, krém proti opruzeninám, případně ještě textilní plenka či ručník na …Taška by měla být dostatečně pevná, odolávat mechanickému poškození i povětrnostním vlivům a především se dobře čistit. Materiály, které nejvíce odpovídají těmto nárokům, jsou polyester, mikrovlákno, koženka, nylon (nepromokavý) a pravá kůže.

Jak často se přebaluje dítě : Na otázku „Kdy a jak často přebalovat miminko“ existuje pouze jedna odpověď – když je to potřeba. Novorozené miminko může spotřebovat i 12 plenek za den.