Jak velký obojek pro štěně labradora?
Váha a výška

2 měsíce kg Poznámka
12 týdnů 10,2
4 měsíce kg Poznámka
13 týdnů 11,4 přezubování
14 týdnů 11,9

Šířka obojku

Obecně platí, že čím menší je plemeno, tím je obojek užší. Pro malá plemena tedy vybírejte užší (a lehké) obojky cca 1‒2 cm široké. Pro střední a větší psy naopak pořizujte obojky z pevného materiálu, které jsou širší, aby se jim při tahu nezařezávaly do krku, min. tedy 3 cm.Konkrétně u Labradorů bývá s krmivem problém, jelikož mají poměrně velké predispozice k obezitě. Nejlepší možností, jak tomuto plemeni zajistit zdravou stravu, která snižuje riziko obezity, je krmit ho syrovým masem. Syrové maso je zároveň i nejpřirozenější stravou pro toto plemeno.

Kolik stojí štěně labradora : Obvyklá cena labradorů v České republice:

standardní štěně: 18.000 – 30.000,- Kč nestandardní štěně – „pet“: 8.000 – 12.000,- Kč

Jak často krmit štěně labradora

Od 6 měsíců do 1 roku podávejte stravu 2krát denně. Ve věku 1 roku psa je možné krmit psa již jen 1krát denně nebo nechat porci rozdělenou na 2 – ranní a večerní.

V kolika letech může mít pes štěně : Minimální věk je 15 měsíců u malých plemen a 18 měsíců u středních a velkých plemen.

Délku obvodu obojku, resp. obvod krku vašeho pejska změříte jednoduše pomocí krejčovského metru. Dbejte na to, aby byl pejsek při měření klidný, můžete ho zlákat například oblíbeným pamlskem. Pomocí metru změřte pejska ve střední části krku, právě tam kde bude obojek nosit.

Šířka obojku 2,5 až 3,5 cm – používá se pro psy s váhou v dospělosti do 25 kg a obvodem krku do 40 cm. U psů silových plemen této váhové kategorie pak doporučujeme uvažovat o obojcích širokých až 4,5 cm. Šířka obojku 4 cm – doporučuje se u psů s váhou kolem 40 kg v dospělosti a délkou obvodu krku do 60 cm.

Jak často dávat štěněti tvaroh

Nejdůležitější fakta ve zkratce: Pro čtyřnohé kamarády je vhodná jedna až dvě polévkové lžíce tvarohu denně. Většina mléčných výrobků, jako jsou sýry nebo jogurty, není pro psy vždy vhodná.První procházku se štěnětem omezte na přibližně pět až deset minut, aby se neunavilo nebo nebylo přehlceno podněty. V následujících dnech a týdnech můžete procházky prodloužit na 15 až 20 minut.V běžné chovatelské praxi je odstav štěňat prováděn mezi 5. až 8. týdnem po porodu. V průběhu 1 až 2 týdnů pozvolna omezujeme kojení štěňat, štěňata se učí přijímat typ krmení odpovídající dospělému jedinci.

Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.

Kdy muze štěně tvaroh : V osmi týdnech (tedy v době, kdy jdou k novým majitelům) již štěňatům stačí pouze tento druh stravy. Od osmi týdnů do půl roku je vhodné krmit štěně čtyřikrát denně. Vydatná snídaně by měla obsahovat tvaroh nebo jogurt, piškoty, případně bílé pečivo, dopolední svačina vařené maso se zeleninou (např. strouhanou mrkví).

Jak změřit obojek pro psa : Obvod kruku pejska měříme v místě, kde pes obojek nosí. Vezmeme krejčovský metr, ovineme ho psovi kolem krku a odečteme jeho míru. Obvykle se uvádí, že by se pod obojek měly dát zasunout dva prsty. Všechny mé obojky jsou vybaveny posuvnou sponkou, díky které je možno obojek ještě doregulovat přímo na krku psa.

Jak se měří obleček pro psa

Použijeme nejlépe krejčovský metr. Ten přiložíme pejskovi zespoda na hrudník přesně za přední nohy, poté ho svisle obmotáme kolem celého hrudníku. Tak získáme obvod hrudníku. V případě plemen s hustou a dlouhou srstí pár cm na délce zad a především obvodu hrudníku přidáme, musíme mít pro srst rezervu.

Velikost pelíšku pro psa je klíčová

Stejně tak když zvolíte příliš malý pelech, bude mu nepohodlný. Pejska si proto změřte, když bude odpočívat ve své oblíbené poloze. Stačí vám k tomu klasický krejčovský metr. Pes musí mít v pelíšku cca 10 až 20 cm místa navíc, aby se mohl pohodlně přetáčet.Správné nastavení: Ujistěte se, že obojek není příliš utažený a psa neškrtí. Měl by být dostatečně volný, aby pes mohl pohodlně dýchat a pohybovat se. Správná šířka: Obojek by neměl být příliš tenký, aby se nezařezával do krku psa. Zároveň by neměl být příliš široký, aby pes mohl pohybovat hlavou bez omezení.

Jak dlouho krmit štěně 3x denně : Jak často a čím krmit štěně Jak často – Stejně tak, jako malé dítě, tak i štěně je krmeno mateřským mlékem, a to po dobu šesti týdnů. Když už máme štěně doma tak první 3-4 měsíce byste měli krmit 4x denně, další 2 měsíce 3x denně, od 6. měsíce věku můžete štěně krmit jen 2x denně.