Jak uvázat mašličku na myrtu?
Jak připevnit myrtu k vývazku Myrtu k vývazku připevníte špendlíkem, kterým zároveň celý vývazek upevníte i na oděv svatebčanů. Špendlík propíchnete stuhou a v nejsilnějším místě propíchnete myrtu. Tu můžete předem propíchnout špičkou kuchyňského nože, aby špendlík snáze prošel.Svatební vývazky si vyrobíte snadno a rychle z atlasových stužek pomocí obyčejné vidličky. Použíjte atlasové stuhy široké maximálně 1 cm. K samotné výrobě kromě vidličky ani tady nic dalšího již nepotřebujete a vývazek je vyrobený za chvilku. Atlasovou stužku mohou ti odvážnější vyměnit za organzovou stuhu.Klasická myrta je symbolem čistoty, nevinnosti, hojnosti, dobrého zdraví, věčné lásky či manželství. Dle tradice se svobodným svatebčanům myrta připíná na levou stranu, a ženatým či vdaným na stranu pravou.

Co se dává místo myrty : Korsáž se dává do klopy a označuje tím ženicha, svědka nebo se může dát hostům do klopy místo myrty, jako poděkování za účast na obřadu. Ženich by měl mít korsáž vždy odlišnou od svatebčanů, může se lišit pouze velikostí jinou stuhou.

Kdo dává Vyvazky

Tradice, která se již týká všech svatebčanů, je velmi rozšířená a není snad nikoho, kdo by ji neznal. Jedná se o zdobení šatů takzvanými voničkami, či vývazky. Připevňují se všem svatebčanům na klopy, svědkové mají větší. Rodiče mohou mít taktéž výraznější.

Co místo Vyvazku : Svatební placky jsou odznaky, které se nosí na levé klopě obleku nebo na levé straně šatů místo myrty či dalších vývazků. Svatební placky jsou tedy moderní, zcela neokoukanou variací na ozdobení (označení) svatebčanů.

Vývazky pro svatebčany se dělají nejčastěji v kombinaci dvou stužek – saténových nebo šifonových, jejichž šíře je 6mm a 3mm.

Nevěsta sedí po pravici ženicha.

Na levé straně směrem od ženicha sedí maminka nevěsty, po její levici tatínek nevěsty a poté svědek nevěsty. Po nevěstině pravé ruce najdete otce ženicha, vedle něj maminku ženicha a ženichova svědka.

Na které straně je nevěsta

V dnešní době již také spíše chodí po pravém boku od svého otce. Otec vede dceru k oltáři, předá ji čekajícímu ženichovi a odchází se posadit. Nevěsta stojí ženichovi tedy také po pravém boku. Stát zůstávají pouze snoubenci a svědkové, případně družičky.Myrta představuje společenství, je považována za symbol míru, ráje a manželství. V křesťanství, které ztratilo řecko-římskou asociaci s ženskou sexualitou, se myrta stala emblematickým symbolem čistoty. Od dob vlády královny Viktorie spojuje Myrta většinu anglických královských svateb.Byl to i takový poznávací prvek pro jednotlivé svatební hosty, věděli tak, kdo ke s vatbě patří a s kým tedy mohou začít konverzovat. Vývazky měly také funkci ozdoby na špendlíku pro svatebčany. V dnešní době je již větvička myrty často považována za přežitek. Nahradily jí tzv.

Dřív se dělalo, že měli myrtu i snoubenci/novomanželé, ale to ještě nebyly žádné korsáže a nic podobného. Dnes už se myrta dává jen svatebčanům, jak již bylo napsáno, nevěsta má svatební kytici a ženich korsáž stejného stylu.

Kam se dávají Vývazky : Jedna z hezkých svatebních tradic, která zároveň svatebčany ozdobí, je připnutí svatebního vývazku. Připínají se na klopy svatebčanů na levou stranu.

Jak udělat Vývazky na svatbu : Jako super pomůcka pro vytvoření mašliček se osvědčil kousek polystyrénu nebo polštář s papírem, na který si fixem nakreslíme obdélník o rozměrech 4×3 cm. Samozřejmě můžeš udělat i větší, záleží, jak velké chceš mašličky. Do rohů obdélníku se zapíchnou špendlíky, kolem kterých povedeš stužku.

Proč má nevěsta závoj

Tradice nošení svatebního závoje sahá až do starověkého Říma. Tam jej nevěsta měla přehozený přes obličej proto, aby když bude kráčet uličkou, zmátla zlé duchy, kteří by chtěli zmařit její manželské štěstí. Později pak svatební závoj získává i jinou symboliku.

CO OBSAHUJE KÁPÉZETKA PRO NEVĚSTU:

  • malou svačinku.
  • bezbarvý lak na nehty (na utíkající oka na silonkách a jiné pohromy)
  • jelení lůj / lesk na rty.
  • krém na ruce.
  • kapesníčky / vlhčené ubrousky.
  • tic tac (lepší než žvýkačky, aby nevěsta nemusela před obřadem hledat koš)
  • spínací špendlíky.
  • vatové tyčinky.

Před vchodem do kostela vás přivítá váš oddávající kněz. Poté společně vstupujete dovnitř; je také možná varianta, že ženich už před oltářem čeká na nevěstu, která vchází jako poslední. Nevěsta stojí u oltáře vždy vlevo, ženich vpravo.

Jak dlouho vydrží myrta : Naše nejstarší kokedamy mají i 10 let. Pokud se o kokedamu naší výroby dobře staráte, nenecháváte bal příliš dlouho ve vodě rozmočit a doplňujete občas rostlině živiny přidáním hnojiva do zálivky, pak vám kokedama vydrží roky.