Jak užívat zelené potraviny?
Nedoporučuje se užívat těsně před spaním. Dávkování chlorelly je velice individuální a závisí na pohlaví, hmotnosti a důvodu užívání. Nejčastěji se dávkování chlorelly nastaví tak, že se denní množství rozdělí na tři části (ráno, v poledne, večer). Pro stabilní dlouhodobé užívání postačí příjem 2–3 g chlorelly denně.Pokud spolknu zelený ječmen nalačno, může trávicí trakt pohodlně vstřebat všechny přínosné látky. Když se ale smíchá s dalšími potravinami, živé enzymy se spotřebují na strávení ostatních živin. Proto platí jednoduché pravidlo: Užívám nalačno – vstřebá se maximální množství vitamínů, minerálů, antioxidantů i enzymů.Lžičku ječmene rozpusťte ve 2-3dcl studené vody (nejlépe v šejkru) a válejte malé doušky zeleného zdraví tak, jako by to bylo výběrové víno. Pijte 2x až 3x denně, nejlépe nalačno a 20 min. počkat, potom teprve jíst. Takto se nejlépe vstřebají všechny látky.

Jak dlouho jíst chlorellu : Při užívání řas je nutné dodržovat pravidelný pitný režim. Pro ten platí jednoduchá poučka: na každých 15 kg své tělesné hmotnosti vypijte 0,5 litru vody. Není vhodné chlorellu užívat déle než tři měsíce. Po tříměsíční proceduře je dobré minimálně na měsíc řasu vysadit.

Kdo nesmí chlorellu

Lidé s těmito zdravotními potížemi a léky by se měli chlorelle vyhnout:

  • onemocnění žilního systému, léky na ředění krve.
  • po transplantaci orgánů, léky na potlačení imunity.
  • autoimunitní onemocnění
  • hyperfunkce štítné žlázy.
  • chronické záněty trávicího traktu.

Jak uzivat zelene potraviny : Užívejte 2x až 3x denně, nejlépe nalačno a 20 min. před jídlem. Takto se nejlépe vstřebají všechny látky. Nemocní a staří lidé mohou dávku zdvojnásobit.

Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.

Doporučuji kombinaci mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella náš organismus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco ječmen organismus sytí, tedy přináší do těla látky, které mu chybí. Chlorella a mladý ječmen vzájemně spolupracují. Dohromady se jejich účinek zvyšuje.

Co je lepsi ječmen nebo chlorella

Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.Dobrý den, Spirulinu lze užívat dlouhodobě – pro preventivní užívání jsou však dávky do 8 gramů dostačující. Často se doporučuje kombinace Spiruliny a Chlorelly, případně ještě mladého ječmene.Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.

Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Na co je chlorella : detoxikuje organismus. zvyšuje imunitu. čistí trávicí ústrojí, podporuje vylučování a funkci střev. podporuje činnost a stabilitu nervového systému.

Kdo nesmi Spirulinu : Spirulina dále není vhodná pro pacienty s fenylketonutrií a s autoimunitními onemocněními, jako je například roztroušená skleróza nebo revma.

Na co pomáhá spirulina

Z nich nejdůležitější jsou to, že je silný antioxidant (protirakovinné účinky), stimulant metabolismu, pomáhá při diabetes, chrání před srdečně-cévními onemocněními, podporuje imunitní systém, zlepšuje trávení, chrání mozek či zlepšuje paměť.

Kdy je vhodné používat zelený ječmen

Beta karoten – podpora zdravého zraku
Vitamín E – silný antioxidant – podpora reprodukční funkce, zdraví srdce
Vitamín H – podpora vstřebávání v itamínů skupiny B
Vitamín K – důležitý pro proces srážlivosti krve – prevence vnitřního krvácení a nadměrného krvácení během menstruace

Pro koho se ječmen nehodí

V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.

Kdo nesmi uzivat Spirulinu : Neměly by ji užívat osoby, které se léčí imunosupresivními léky a léky na ředění krve. V obou případech by mohlo dojít ke snížení nebo zintenzivnění jejich účinků. Alergická reakce se může objevit u osob alergických na mořské plody.