Doporučuji kombinaci mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella náš organismus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco ječmen organismus sytí, tedy přináší do těla látky, které mu chybí. Chlorella a mladý ječmen vzájemně spolupracují. Dohromady se jejich účinek zvyšuje.Nedoporučuje se užívat těsně před spaním. Dávkování chlorelly je velice individuální a závisí na pohlaví, hmotnosti a důvodu užívání. Nejčastěji se dávkování chlorelly nastaví tak, že se denní množství rozdělí na tři části (ráno, v poledne, večer). Pro stabilní dlouhodobé užívání postačí příjem 2–3 g chlorelly denně.Zelený nápoj hned po ránu skvěle nastartuje očistné procesy těla a pomůže v těžké práci. Mladý ječmen je báječný pomocník, i když nás při hubnutí odpoledne “honí mlsná”.
Kdo nesmí chlorellu : Vyhnout chlorelle by se měli lidé:
- s onemocněním žilního systému,
- pacienti po transplantaci orgánů,
- všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
- lidé s autoimunitními onemocněními,
- pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.
Jak dlouho se může užívat chlorella
Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.
Kdo nesmi uzivat ječmen : Pro koho se ječmen nehodí
V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.
detoxikuje organismus. zvyšuje imunitu. čistí trávicí ústrojí, podporuje vylučování a funkci střev. podporuje činnost a stabilitu nervového systému.
Studie prokázaly, že chlorella prospívá celému tělu tím, že podporuje zdravé hormonální funkce, podporuje kardiovaskulární zdraví, snižuje krevní tlak a cholesterol a je účinná při detoxikaci našeho těla. Nejvíce se hovoří o účincích odvádět z těla těžké kovy jako je rtuť nebo kadmium.
Co léčí zelený ječmen
Reguluje trávení a léčí zácpu. Má příznivý vliv také na činnost štítné žlázy, která hormony ovlivňuje metabolismus. Pomáhá v boji s nadváhou. Mladý ječmen však není lék na hubnutí, samotné užívání hubnutí nezaručuje.Kdy je vhodné používat zelený ječmen
Beta karoten | – podpora zdravého zraku |
---|---|
Vitamín E | – silný antioxidant – podpora reprodukční funkce, zdraví srdce |
Vitamín H | – podpora vstřebávání v itamínů skupiny B |
Vitamín K | – důležitý pro proces srážlivosti krve – prevence vnitřního krvácení a nadměrného krvácení během menstruace |
Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.
Při takovýchto dávkách působí chlorella jako přírodní antibiotikum. Buďte v konzumaci poctiví a vytrvejte. Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletky, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci konzumace zelených potravin.
Kdy se bere chlorella : Nejlépe rozložte denní dávku do 3 dávek za den: ráno, odpoledne a večer. Nemocní lidé, rekonvalescenti, sportovci a senioři mohou konzumovat až dvojnásobnou dávku. U dětí jsou doporučené poloviční dávky, chlorella se dávkuje v množství 3-10 tablet denně. U ječmene taktéž půl lžičky rozpustit ve vodě 2 – 3x denně.
Jak často se může pít zelený čaj : Jak často se tedy zelený čaj má pít Doporučené množství je dvakrát až čtyřikrát denně, maximálně litr, což představuje zhruba pět šálků denně.
Jak užívat zelený ječmen v tabletách
Užívání zeleného ječmene v tabletách:
pro zdravého dospělého člověka je doporučená denní dávka 15-30 tablet/ 5-10 g. Tablety se konzumují na lačno i během jídla. Je možné je polykat celé nebo rozkousat a poté zapít. Rozkousaná tableta působí pozitivně i v ústní dutině, kde pomáhá hojení zánětů.
Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.Takto se nejlépe vstřebají všechny látky. Nemocní a starší lidé mohou dávkování zdvojnásobit. Konzumace chlorelly: Chlorellu konzumujte od 3 tablet denně, s postupným zvyšováním během zhruba 2 týdnů do té doby, dokud není stolice zelená.
Proč nepít zelený čaj večer : Doba, kdy nepít zelený čaj, je určitě večer. Pití zeleného čaje na noc by mohlo způsobit problémy s usínáním a nespavost. Kofein je také důvodem, proč zelený čaj nesmí děti. Dále je nevhodný například pro osoby se srdečními a ledvinovými potížemi a lidi s alergií na kofein.