Jak usušit polštář z paměťové pěny?
Specifický čisticí proces vyžadují anatomické polštáře, čili polštáře z paměťové pěny. Rozhodně nepatří do pračky ani sušičky, proto je budete muset prát v ruce. Anatomický polštář perte ve vaně napuštěné teplou vodou se lžící tekutého pracího prostředku.Obecným pravidlem je, že polštáře je třeba vyměnit po 18 měsících. Polštář z paměťové pěny obvykle vydrží déle, až tři roky. A kvalitnější polštáře vydrží déle než ty levné.Pokud je to možné, nechte ho vyschnout venku, přímému slunci se ale vyhněte. Nikdy ho však nedávejte do sušičky! Vysoké teploty mohou paměťovou pěnu zničit, mohou způsobit, že se rozdrobí. Pamatujte si, že paměťová pěna je obzvlášť náchylná zadržovat dlouho vodu.

Jak vysušit polštář : Sušte v sušičce při běžné teplotě (max. 80 °C) tak dlouho, dokud výplň není úplně suchá. Pokud výrobek nebudete sušit v sušičce, je třeba počítat s tím, že dokonalé vyschnutí trvá až několik dní a polštář je nutné často protřepávat. Doporučujeme využít profesionální prádelnu, která Vám polštář vypere a usuší.

Jak používat polštář z paměťové pěny

Polštář je možné používat ve spánku na boku či na zádech pro dlouhodobé a pravidelné používání. Je doporučován chiropraktiky, terapeuty i lékaři jako terapeutická pomůcka pro zlepšení zdravého spánku. Díky nejkvalitnější paměťové pěně poskytuje potřebnou oporu, ale zároveň je pohodlný a příjemný na používání.

Po jaké době měnit polštář : Časový faktor: Většina odborníků doporučuje vyměnit polštář každé 1 až 2 roky. schopnost. Materiály mohou zhoustnout, ztratit svou pružnost a snížit odpružení. podporu a pohodlí.

Péřové polštáře a přikrývky perte samostatně na co nejnižší teplotu. V tomto případě 30 °C postačí. Moderní pračky disponují i speciálním programem pro praní lůžkovin, lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu v kombinaci s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu.

V tomto případě ovšem stačí výrobky prostě vložit do pračky. Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.

Čím vycpat polštáře

Možností čím vyplnit polštář je hned několik. Vatelínové náplně, peří a prachové peří, polystyrenové kuličky, kapok a pěnové materiály. Tento materiál je asi nejčastěji používán, velmi dobře se pere a dá se výborně použít do polštářků nepravidelných tvarů.Jestliže spíte na zádech, otočte jej menší stranou směrem nahoru a sklon polštáře vám uvolněným způsobem podepře krk. A pokud během noci přecházíte ze spánku na zádech na bok nebo z boku na záda, výplň uvnitř polštáře se přizpůsobí.Jill Zwarensteyn, která je certifikovanou vědeckou koučkou zabývající se spánkem, říká: „Hlavním důvodem, proč spát bez polštáře, je spánková poloha na břiše, která se tak pro spícího stane příjemnější. Při spaní na břiše bez polštáře si páteř a krk udržují svůj přirozený tvar.

Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok. Dalším důvodem, proč přikrývky prát, jsou roztoči. Polštáře a přikrývky perte alespoň dvakrát do roka na 60 °C, tím se zbavíte všech mikroorganismů a roztočů.

Jak často měnit polštáře : udržení zdravého a čistého spánku. potíže nebo jste náchylní k alergiím, může být vhodné prát či měnit polštář častěji. výměnu polštáře každé 1 až 2 roky nebo podle individuálních potřeb a předností.

Jak vyprat mastný polštář : Na mastné skvrny se nebojte použít běžný prostředek na nádobí, třeba Q-Power Na nádobí citrón (koupit v e-shopu). Naneste ho kartáčkem či houbičkou přímo na znečištěné místo, nechte působit a následně vyperte, jak jste zvyklí.

Na jaký program sušit peřiny

Sušení péřových peřin

Zvolte program pro vlnu (to doporučují přímo výrobci sušiček) a pokud běžně nepoužíváte míčky do sušičky, přidejte je.

CENY SYPKOVINA + ŠITÍ

CENY SYPKOVINA + ŠITÍ K těmto cenám připočítáváme cenu za čištění peří (1 kg/100,- Kč) Ze sypkoviny 180,- Kč / 1 bm
Polštář do vel. 50 x 70 cm 250,- Kč
Polštář do vel. 70 x 90 cm 375,- Kč
Polštář do vel. 90 x 90 cm 595,- Kč
Prošívaná deka 140 x 200 cm 1 355,- Kč

Ergonomický polštář je ideální

Na bolesti za krkem může také pomoci ergonomický zdravotnický polštář. Klasický polštář mění svůj tvar během noci. To znamená, že se poloha vaší hlavy mění a vy tak neovlivníte, zda-li má váš krk dostatečnou oporu po celou noc. Ergonomický polštář ale svůj tvar více méně zachovává.

Co dát pod matrací na zem : Na zemi je dobré matraci položit na tatami. Pokud je matrace položená přímo na zemi, musí se častěji otáčet, aby měla možnost dýchat. Doporučujeme dát pod futon třeba plážovou rohož, nebo aspon koberec.