Jak ustlat postel jako v hotelu?
Začněte tím, že položíte ložní plachtu na matraci tak, aby rohy ložní plachty dobře kryly rohy matrace. Ložní plachtu pak pevně vtáhněte pod matraci a postupně ji rozprostřete tak, aby byla hladká a rovnoměrně napnutá. Důležité je dbát na to, aby plachta nebyla zvrásněná a zůstala pevně pod matrací.Obecně platí, že ložní prádlo s vyšším počtem nití – vyšší dostavou tkaniny – je hladší na dotek. Ale nemusíte nutně rozbíjet prasátko. Existuje spousta povlečení s příjemným pocitem hotelových textilií za nižší ceny. Bílé lůžkoviny jsou klasikou, kterou nikdy nic nezkazíte.Ustlání postele pomáhá udržet hygienické prostředí u vás v posteli. I když může být v pokušení ustlat postel hned po probuzení, je lepší vyčkat několik minut. Tím umožníte vlhkosti se odpařit a zabráníte tak vytvoření ideálního prostředí pro rozvoj plísní a bakterií.

Kam v pokoji umistit postel : Praví se, že nejvhodnější je umístění postele v ložnici na severu, jihovýchodě, východě či západě. Naopak se vyhněte posteli na severovýchod či jih. Můžete si přinést neklidné spaní a noční můry a moc byste se pak nevyspali. Obdobně se vyhýbejte také jihozápadu.

Jak zabranit padu z postele

Odmontujte z postýlky klasickou bočnici a namontujte místo ní zábranu. Zábrany a bariéry dokáží zabránit riziku pádu spícího dítěte, a tak si i vy dopřejete ničím nerušený spánek. Nemusíte se díky tomu bát pádu dítěte z postýlky a zároveň si z ní ráno samo vyleze.

Proč si stlát postel : Ačkoliv neustlaná postel není znakem vychovanosti a pořádkumilovnosti. Ale postel vystavena slunečnímu světlu i vzduchu rychle vyschne, roztoče to zabíjí, dochází k jejich dehydrataci. Proto neustlaná postel vede k dostatečnému vysušení ložního prádla i matrace.

Nejjednodušší je to v případě laťkového roštu na pásku, který je volně umístěný na rámu postele. V ostatních případech se spojení roštu s postelí provádí pomocí šroubů, nápomocen může být klasický šroubovák nebo imbus. Šrouby by měly být umístěny na místě označeném výrobcem.

Průměrný věk vhodný ke koupi velké postele se podle odborníků pohybuje mezi 1,5 až 3,5 lety věku dítěte.

Proč se nesmí spát nohama ke dveřím

Spánek a dveře: Je-li postel namířena s nohama proti dveřím, říká se, že jde o tzv. truhlovou pozici nebo podle našich ženských pomluv – pozice mrtvého muže.Muž vždy leží po pravé ruce ženy. Pravá strana je mužská – výkonná, levá strana je ženská – přijímající.Pro správnou hygienu a pokud je povlak matrace pratelný, je potřeba ho vyprat v pračce při vysoké teplotě. Pokud materiál povlaku neumožňuje praní při vysoké teplotě, je možné ho vyprat ve studené vodě, do níž přidáte Sanytol Dezinfekci na prádlo, která dokáže zcela odstranit bakterie, plísně a nepříjemný zápach.

Ochranu stěny vybírejte třeba z přírodních motivů vysokohorských štítů nebo rozevláté trávy, ve formě nejrůznějších geometrických obrazců, případně dodejte dětskému pokojíku moderní vzhled siluety města. Popusťte uzdu své fantazii a z řady variant zvolte tu, která doplní váš styl.

Jak změkčit postel : Jedním z nejjednodušších způsobů, jak změkčit tvrdou matraci, je přidání matracové vrstvy nebo polštáře. Matracové vrstvy se umisťují mezi matraci a ložním prádlem, přičemž přidávají dodatečnou měkkost a pohodlí.

Jak spát v posteli : Odborníci uvádí, že nejlepší poloha na spaní je napřímená na zádech, jelikož umožňuje páteři zůstat v optimální poloze. Tím zabraňuje nepříjemným bolestem zad a krční páteře. Poloha na zádech při spánku má však i další výhody. Pokud máte například problém se žaludečními kyselinami, spěte právě na zádech.

Jak si nastavit rošt

SPĚTE POHODLNĚ I V POLOZE NA BOKU

Zvolte rošt s ramenní kolébkou. Lamely v ramenní oblasti pod tlakem ramene uhnou a vaše rameno se může "zabořit". Při spánku na boku s ramenní kolébkou tak odlehčíte ramenům a páteř zůstane ve svém přirozeném tvaru.

Lamelové rošty a laťkové rošty s rámem se pokládají na boční nosné lišty po stranách postele. Připevňují se pomocí malých vrutů. Laťkové rošty bez rámu je možné na nosné lišty umístit i volně.Obvykle se dítě stěhuje do velké nebo jen větší postele bez zábran od 18 měsíců do 3 let věku. Pokud je to později, nic se neděje, všechno má svůj čas. Dítě mladší 18 měsíců by ale mělo spávat v bezpečném prostředí postýlky. Hlavním důvodem přechodu z postýlky do postele je ale velikost dítěte, ne jeho věk.

Na které straně má spát žena : Muž vždy leží po pravé ruce ženy.

Pravá strana je mužská – výkonná, levá strana je ženská – přijímající. Když takto ležíte, vzájemně se potvrzujete ve svých archetypálních rolích. Opačně leží páry, které mají prohozené role. Žena vydělává více, většinou je na nějakém manažerském postu.