Jak uspořádat zahradni domek?
Kotvení se provádí tak, že se základový podkladní rám přivrtá do betonu a k základovému rámu se připevní stěny domku. Kotvení je vhodné objednat zejména k menším a tím i lehčím domkům. Zemní vruty lze objednat pouze s montáží domku. Součástí dodávky jsou jak samotné zemní vruty vč.Betonová deska je nejvhodnější řešení pod zahradní domky.

V terénu vytvořte jámu o hloubce 250 mm, kterou vyplňte štěrkem (výška 100 – 200 mm), frakce 16 – 32 mm. Štěrk zhutněte vibračním válcem nebo deskou, aby podloží bylo stabilní.Zahradní domek musí stát na rovné a pevné ploše.

Ideální na tento účel je betonová deska s ocelovou výstuhou o průměru 6 mm (Kari síť). Může být použita i zámková dlažba , případně betonová dlažba (50x50x6cm). Další varianta je stavba na zemní vruty.

Jak velký může být zahradní domek bez stavebního povolení : Jak postavit zahradní domek bez stavebního povolení Je všeobecně známo, že zahradní stavby do 25m² nepotřebují stavební povolení.

Jak zateplit dřevěný zahradní domek

Důležité je, aby se využívaly materiály, které dobře propouštějí vodní páru. Tak se vyhnete hromadění vlhkosti ve vaší zahradní chatě a spolu s tím i výskytu plísní či jiných poškození dřeva. Z materiálů se nejčastěji využívají polystyren či skleněná vata, ale ekologičtější volbou je právě minerální vata.

Čím a jak se dá natřít zahradní domek : Vhodný nátěr dřevo ochrání

Olejová lazura či syntetická lazura poskytne patřičnou ochranu a prodlouží životnost materiálu. Je vhodné vybrat takovou, která obsahuje i látky ochraňující před houbami a dřevokazným hmyzem, ušetříte si speciální nátěr navíc.

Ideální je použít štěrkové materiály, frakce 8-16, 16-32 atd. Jsou to materiály, které jdou hodně zhutnit a nemají tendenci tolik sedat. V místě výstavby je podkladním terénem písek kombinovaný se štěrkem, takže relativně vhodný podklad.

Postavit domek na dobrých základech je velmi důležité. Plocha by měla být pevná a rovná a vyvýšená na okolním terénem o 10 až 20 cm. Nejvhodnějším podkladem je betonová deska, zámková dlažba nebo samonosný rošt. Betonová deska – „Ideální tloušťka by měla být 10–15 cm, navíc s vnitřní ocelovou výztuží.

Co je povoleno postavit na pozemku zahrada

Stavby na zahradě

Na tomto pozemku bez problému postavíte především drobné zahradní stavby jako je například pergola, skleník, bazén, přístřešek na auto nebo stavba zahradního domku. Ne všechny stavby ovšem můžete postavit bez souhlasu stavebního úřadu.5 vyhl. 501/2006, kde se píše, že “Vzdálenost stavby garáže a dalších staveb souvisejících a podmiňujících bydlení umístěných na pozemku rodinného domu nesmí být od společných hranic pozemků menší než 2 m.” Znamená to tedy, že stavba zahradního domku blíže než 2 metry od plotu sousedů není povolena.Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Zateplení pomocí izolační vaty

Obvykle má mírně horší tepelně-izolační vlastnosti a je přitom naopak cenově o něco dražší. Náklady na zateplení domu pomocí vaty mohou vyjít na 800 až 1 500 Kč za metr čtvereční. Cena samotného materiálu se pohybuje od 100 do 600 Kč za metr čtvereční.

Čím natřít dřevo v exteriéru : Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva. Krycí barvy naopak povrch dřeva kompletně překryjí.

Jakou barvu na zahradní domek : Sáhněte po lazurách, pokud hledáte barvu, která dřevo chrání i vyživuje. Dalším ochranným prostředkem na dřevo jsou impregnace. Pro oživení barvy si vyberte z našich krycích barev. Nátěry na vodní bázi jsou novou ekologičtější variantou barev na dřevo.

Co se dává pod základovou desku

Základovou desku spojující základové pasy zpravidla podsypáváme štěrkopískem, štěrkem či takzvaným kačírkem.

Tloušťka základové desky se dle statického návrhu pohybuje ve stejných hodnotách jako pasy tedy 500 až 1200 mm. Mezi zásadní nevýhody patří především velká spotřeba materiálu a to nejen betonu ale i armatur pro zajištění alespoň minimálního vyztužení.Postavit domek na dobrých základech je velmi důležité. Plocha by měla být pevná a rovná a nad okolním terénem vyčnívat o 10 až 20 cm. Nejvhodnějším podkladem je betonová deska, zámková dlažba nebo samonosný rošt. „Ideální tloušťka by měla být 10-15 cm, navíc s vnitřní ocelovou výztuží.

Jak zateplit podlahu zahradního domku : Na zateplení zahradních dřevěných staveb se mohou využívat i desky z polyuretanové pěny. Právě tento materiál se vyznačuje nejvyšším tepelným odporem z běžně využívaných termoizolačních materiálů. Takto zateplenou chatku či zahradní domek je možné využívat od jara až do pozdního podzimu.