Jak upravit vařenou červenou řepu?
Červenou řepu lze připravit i formou salátů, ve kterých se skvěle doplňuje s chutí sýrů. Řepu uvaříme doměkka, nastrouháme a promícháme s jogurtem, česnekem a solí. Na talíři posypeme nakrájenými vlašskými ořechy, Nivou a bylinkami. Podáváme s čerstvým pečivem.Rozhodně nešlápnete vedle, když k ní přidáte vařenou, nakládanou nebo čerstvou hrušku, jablka nebo křen. Pečená červená řepa se pak hodí k další pečené zelenině, jako je brambor, dýně, mrkev, petržel, celer nebo batáty. Dochutit ji můžete koprem, česnekem, anýzem, pomerančovou kůrou nebo olivovým olejem.Základní příprava. Červená řepa je v syrové podobě velmi tvrdá, vařením či pečením změkne. Potřebuje k tomu však notnou dávku času – malé řepy zpravidla kolem jedné hodiny, ty velké až hodiny tři. Když už řepu do kuchyně pustíte, vyplatí se vám tudíž připravit naráz více než jeden kousek.

Jak zpracovat sýrovou červenou řepu : Červená řepa se dá jíst i syrová a v tomto stavu je převelice chutná. Stačí ji třeba jen nakrájet na velmi jemné plátky, posypat trochou soli a kmínu, zakápnout citronovou šťávou a můžete se do ní pustit. Stejně tak můžeme použít spiralizér a nakrouhat si z bulev krásně červené zeleninové špagety.

Jak dlouho vydrží vařená červená řepa

Po uvaření řepu sceďte, nechte lehce zchladout a ještě vlažnou oloupejte. Jak vidíte, na vařenou řepu si doma počkáte a není to zrovna večerní rychlovka. Z úsporných důvodů doporučuju vždy vařit víc než jen jeden kousek na pomazánku, ale rovnou víc kusů do zásoby. V lednici vařená řepa vydrží skoro týden.

Jak udělat salát z červené řepy : Červenou řepu omyjeme, oloupeme a nastrouháme na hrubé nudličky (doporučujeme vzít si rukavice). Řepu dáme do misky a přidáme k ní nastrouhané jablko, drobně pokrájenou cibulku a jemně nastrouhaný křen. Osolíme, ocukrujeme a přidáme trochu kmínu. Olej s citronovou šťávou promícháme a nalijeme přes salát.

Červenou řepu lze okořenit kmínem, anýzem, fenyklem, skořicí, badyánem nebo hřebíčkem. S řepou můžete také nakládat kombinace se zelím nebo křenem. Ať už je recept jakýkoli, platí vždy pravidlo, že samotnou řepu je nutné před sterilizací uvařit, nejlépe ve slupce.

Červenou řepu můžete v kuchyni využít mnoha způsoby: obvykle se podává vařená (např. v salátu) nebo nakládaná (jako zavařenina). Můžete ji však jíst i syrovou nebo si z ní udělat šťávu. Jako teplá zeleninová příloha se hodí k masu a rybám, můžete ji použít i do polévek.

Jak dlouho zavařovat červenou řepu

Řepu zalijeme nálevem, sklenice dobře uzavřeme a sterilujeme buď 20 minut při 85 stupních nebo 8-10 minut od bodu varu v hrnci s vodou vyloženým utěrkou nebo ručníkem. RADA: Domácí zavařování je zase in – a ještě nikdy nebylo tak snadné!Červená řepa se dá různými způsoby péct či gratinovat. Neváhejte ji ani dát na gril spolu s masem a dalšími druhy zeleniny. Výborně se k ní hodí různé sýry a čerstvé bylinky. Tato lehká jídla se hodí jak k obědu, tak k večeři, či jako pohoštění pro návštěvu.Řepu zalijeme nálevem, sklenice dobře uzavřeme a sterilujeme buď 20 minut při 85 stupních nebo 8-10 minut od bodu varu v hrnci s vodou vyloženým utěrkou nebo ručníkem. RADA: Domácí zavařování je zase in – a ještě nikdy nebylo tak snadné!

Nejlepší je sklep, ovšem i lednice je vhodným místem pro uskladnění červené řepy. V lednici však vydrží výrazně kratší dobu – cca 4 týdny. V lednici řepa rychleji měkne a vysychá. Zachování dostatečné vlhkosti zajistí perforovaný sáček.

Na co je zdravá červená řepa : Barvivo červené řepy rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic. Z jejích přímo léčivých účinků jmenujme též účinky močopudné, vylučuje sůl z těla, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, pomáhá po rekonvalescenci při borelioze a klíšťové encefalitidě a má pozitivní vliv na zrak.

Co léčí červená řepa : Barvivo červené řepy rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic. Z jejích přímo léčivých účinků jmenujme též účinky močopudné, vylučuje sůl z těla, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, pomáhá po rekonvalescenci při borelioze a klíšťové encefalitidě a má pozitivní vliv na zrak.

Kdo by neměl jíst červenou řepu

Kdo by neměl jíst červenou řepu

I když má spoustu pozitivních účinků, měli by ji kvůli vyššímu obsahu sacharidů konzumovat s mírou diabetici. Pozor by si na ni měli dát i lidé s nízkým tlakem. A její projímavé účinky zase rozhodně neocení ti, kteří trpí na průjmy.

POSTUP: Den předem řádně umytou a uvařenou řepu oloupeme a nakrájíme do sklenic. Nálev vaříme 15 minut a přecedíme. Do každé sklenice (0,7 litru) přidáme 5-6 semínek fenyklu a zalijeme uvařeným přeceděným nálevem. Sterilujeme 20 minut při 80°C.Nálev připravíme svařením 8 dcl vody, 2 dcl octu, 1 lžíce soli a cukru podle chuti. Kdo chce, přidá fenykl. Na koš řepy budeme potřebovat asi 4 litry nálevu. Sklenice uzavřeme a zavaříme klasickým způsobem po dobu 20 minut.

Jak často se může jíst červená řepa : A:Doporučuje se konzumovat červenou řepu minimálně jednou týdně, aby získali všechny její zdravotní výhody. Řepa KJ může být jedním z nejzdravějších a nejoblíbenějších druhů červené řepy, kterou si můžete připravit.