Jak upevnit sluneční plachtu?
Pro kotvení fasádních prvků je vhodné použít chemickou kotvu, v případě zateplení domu i závitovou tyč. Na zimu pak lze celý systém snadno demontovat. Plachta se sundá a následně je možné ji vyprat v automatické pračce a uschovat pro další sezonu.Napnutí plachty

Dva kotevní body umístíme na zahradní domek. Pro tento účel přišroubujeme na oba rohy lešenářský šroub s podložkou. Při výběru dalších kotevních bodů se vždy ujistěte o dostatečné stabilitě. Alternativně můžete místo toho postavit další sloupky, na které můžete ochranu proti slunci připevnit.JAK UKOTVIT STÍNOVOU PLACHTU

V závislosti na prostoru můžete k ukotvení stínicí plachty využít jakékoliv stěny nebo příčky pomocí speciálních desek v našich sadách na stěny. Případně můžete použít naše podpěrné tyče, které jsou speciálně navrženy pro robustní a profesionální upevnění plachtových stanů.

Jak napnout plachtu : Doporučujeme napnout každý roh plachty silou nejméně 45 kg. Upevňovací a napínací sada Muscle x3 byla vyvinuta speciálně společností Maanta pro profesionální napnutí každé plachty odstínu. Základní součásti tohoto kabelového systému jsou: 2 třmeny pro ukotvení plachty, 2 kladky a 4 metry plachetního lana.

Jak vybrat stínící plachtu

Minimální velikost napínacího prostředku je 35 cm; toto je stopa doporučená námi v Maantě: čím blíže bude plachta ke sloupu nebo stěně, tím bude stabilnější. Maximální zatížení mezi plachtou a kotvou na druhé straně nesmí přesáhnout 1 m. Minimální vzdálenost mezi rohem plachty a jejím kotvícím bodem: 35 cm.

Jak Prichytit plachtu na pergolu : Stínící plachty se uchycují pomocí silných nerezových ok, kterými jednoduše plachtu připevníte ke sloupku, k podbití domu, do dřevěného trámku atp. K uchycení doporučujeme použít nerezový montážní materiál, jako jsou karabiny, řetězy, napínací háky, vruty atd.

Stínící plachty se uchycují pomocí silných nerezových ok, kterými jednoduše plachtu připevníte ke sloupku, k podbití domu, do dřevěného trámku atp. K uchycení doporučujeme použít nerezový montážní materiál, jako jsou karabiny, řetězy, napínací háky, vruty atd.

Jeden člověk by měl plachtu držet na konci a druhý obcházet bazén a plachtu přetahovat přes nafukovací prstenec (bazény Tampa) nebo přes stěnu (bazény s rámem). Občas můžete plachtu instalovat na bazén za slunečného dne. Docílíte tak jejího většího roztažení.

Jak vybrat plachtu

Především je potřeba vybírat podle hmotnosti, tzn. podle gramáže na 1 m2. Každý solidní klient uvede hmotnost, jelikož podle ní může výrobce posoudit, jakému účelu bude zakrývací plachta sloužit. Například plachty od 50 do 80 g/m2 jsou vhodné maximálně na zakrývání nábytku proti prachu, nebo při malování.Vybírejte dle g/m². Pokud budete mít dvě stínící tkaniny, obě 90 % a za přibližně stejnou cenu, ale jedna z nich bude mít značně vyšší číslo uváděné gramáže, zvolte právě tu. Námi doporučovaný e-shop má v nabídce 90% tkaninu o gramáži 180 g/m². Za nás bychom nekupovali tkaninu s nižší gramáží než 160, 170 g/m².Nejčastějším způsobem, jak pergolu připevnit k domu, je instalace příčného ráhna, které k fasádě připevníte pomocí chemických vrutů a závitových tyčí. Konkrétně proces vypadá tak, že do fasády vyvrtáte dostatečně dlouhé vrty, které vyplníte chemickou maltou.

Popínavé rostliny k pergole

Na slunném místě se bude dařit vinné révě, pnoucím růžím, vistárii, povíjnici nebo trubači. Ve stínu využijete podražec či břečťan, do polostínu se hodí popínavá hortenzie, klematis, hlohyně, zimolezy, přísavníky nebo brslen.

Jaký šrouby použít na pergolu : Montáž pergoly aneb Jak postavit zahradní pergolu

Nejčastěji se používají pozinkované vruty, oblíbené jsou také tesařské úhelníky. Pokud si chcete s pergolou opravdu vyhrát, můžete se pustit do tesařských spojů (např. čepy a dlaby), které patří k tradičním způsobům spojování dřeva.

Proč sůl do bazénu : Úprava bazénové vody pomocí soli patří mezi moderní způsoby údržby optimální kvality vody v domácích bazénech a umělých koupalištích. Koupání ve slané vodě, i když je koncentrace soli násobně nižší než u vody mořské, blahodárně působí na pokožku a prohlubuje příjemný prožitek z relaxace v bazénu.

Proč zakrývat bazén

Proč vůbec zakrýt Zakrytí bazénu slouží nejen k tomu, abyste neměli bazén plný listí nebo jiných nečistot, ale při teplém počasí výrazně omezí i ztráty vody způsobené odpařováním. Krom toho si voda v bazénu déle uchová svou teplotu. V zimě potom chrání před sněhem a mrazem.

Standardní plachty mají 80g/m2, tato gramáž bohatě stačí na běžnou ochranu před deštěm, větrem, sněhem a nečistotami. Slabší je však výdrž takové plachty a po čase se její schopnosti oslabují nebo se dokonce může i proděravět.Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.

Jak uchytit plachtu na pergolu : Jak se napínací plachty uchycují Stínící plachty se uchycují pomocí silných nerezových ok, kterými jednoduše plachtu připevníte ke sloupku, k podbití domu, do dřevěného trámku atp. K uchycení doporučujeme použít nerezový montážní materiál, jako jsou karabiny, řetězy, napínací háky, vruty atd.