Jak upéct z divočáka?
Maso osolíme, opepříme a posypeme kořením na zvěřinu a na oleji zprudka zatáhneme. Maso dáme stranou a na výpeku si zesklovatíme červenou cibuli. Na zesklovatělou cibuli dáme zatáhnuté maso, podlijeme trochou vody. Zakrytý pekáč s masem pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů cca 1 hodinu 30 minut.Recepty z divočáka

  • Svíčková s fazolkami.
  • Plec z divokého prasete s hořčicovou omáčkou.
  • Koleno pečené na černém pivě
  • Svíčková se špenátem.
  • Kýta z divokého prasete s kořenovou zeleninou.
  • Svíčková na rozmarýnu.
  • Svíčková z divokého prasete s Chilli marinádou.
  • Kýta z divokého prasete s paprikou a rajčaty.

Odleželou kýtu v pekáčku zprudka ze všech stran osmahneme na rozpáleném oleji, podlijeme vínem a vývarem, zakryjeme a v troubě předehřáté na 200 ºC pečeme asi 1,5 hodiny doměkka. Během pečení přeléváme výpekem a podle potřeby mírně podlijeme. Ke konci pečení snížíme teplotu na 180 ºC.

Jak připravit kotletu z divočáka : Kotlety osolíme a posypeme zvěřinovým kořením. Jablka rozčtvrtíme, zbavíme jádřinců a i se slupkou je nakrájíme na středně silné plátky. Ve velkém litinovém kastrolu rozehřejeme olivový olej a lžíci másla. Jakmile je máslo rozpuštěné, vložíme kotlety a opečeme je z obou stran dozlatova (asi 3–4 minuty z každé strany).

Jak zpracovat maso z Divocaka

Maso můžete nakrájet na nudličky nebo medailonky a zprudka zatáhnout na rozpálené pánvi. Potom už jen stačí okořenit dle fantazie a přidat svou oblíbenou přísadu – lesní houby, červené víno, slaninu, brusinky. Z pečeně můžete připravit efektní roládu, naplnit ji bylinkami a anglickou slaninou nebo tradičnější nádivkou.

Kolik stojí maso z divočáka : Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.

Maso očistíme od blan a přes noc naložíme do marinády smíchané z marmelády, pomerančové šťavy, octa, sójové omáčky, rozdrceného česneku, jalovce a rozmarýnu. Druhý den maso vyjmeme z marinády a zprudka jej opečeme ze všech stran na rozpáleném oleji.

70 min. 70 min (40 min příprava + 30 min tepelná úprava, Doba tepelné přípravy v tlakovém hrnci.)

Jak zpracovat maso z divočáka

Maso můžete nakrájet na nudličky nebo medailonky a zprudka zatáhnout na rozpálené pánvi. Potom už jen stačí okořenit dle fantazie a přidat svou oblíbenou přísadu – lesní houby, červené víno, slaninu, brusinky. Z pečeně můžete připravit efektní roládu, naplnit ji bylinkami a anglickou slaninou nebo tradičnější nádivkou.Z divokého prasete můžeme škvařit sádlo obdobně jako u domácího. Nejvhodnější jsou zasádlené kusy černé ulovené na podzim. Škvarky z divokého prasete jsou vynikající. Pozor ale na staré kusy černé a řijné kňoury.Ke zvěřině neodmyslitelně patří "divoké" koření jako je bobkový list, jalovec a nové koření. Dodá to tu správnou lesní vůni i chuť. Do omáčky přidáme také pivo a rajčatový protlak. Jakmile se maso rozpadá, servírujeme s houskovým knedlíkem nebo čerstvým chlebem.

Syrové sádlo nakrájíme na malé kostky a dáme do kastrolu vyškvařit. Škvaření není náročné, probíhá poměrně rychle. Průběžně sbíráme vyškvařené sádlo do skleniček, které po zatuhnutí dobře uzavřeme. Nakonec nabíráme do sklenic lahodné škvarky.

Co dělat se sádlem : Dobré a jemné domácí sádlo se hodí na sladké pečení: do kynutého těsta, do křehkého těsta na koláč, do cukroví. Dobré domácí sádlo se parádně hodí na smažení – od řízků po koblihy. Domácí sádlo je ten nejlepší tuk, na kterém se dají připravit bramboráky, lívance nebo palačinky.

Jak naložit maso na guláš z divočáka : Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.

Čím zahustit guláš z divočáka

Záleží na velikosti kousků masa. Ve finále zahustíme jíškou. Podáváme nejlépe s houskovým knedlíkem nebo s chlebem.

Škvarky se budou na dne lehce přichytávat, proto je vždy občas zamíchejte. 3 Sídlo takto pomalu škvařte, dokud uvidíte, že tuk bublá. Škvarky budou postupně nabírat pěknou zlatavou barvu. Nespěchejte a hlavně hlídejte plamen.Sádlo pokrájíme na menší kostky cca 1,5×1,5 cm a dáme do většího hrnce. Podlijeme cca 1 dl vody, promícháme a necháme dusit. Jednou za 20 minut promícháme. Po cca 1 hodině už jsou kostky vyškvařené na polovinu.

Jaké koření do guláše z divočáka : Ke zvěřině neodmyslitelně patří "divoké" koření jako je bobkový list, jalovec a nové koření. Dodá to tu správnou lesní vůni i chuť. Do omáčky přidáme také pivo a rajčatový protlak.