Jak umýt dřevěnou podlahu?
Mop na dřevěné a plovoucí podlahy

Nejlepší jsou ploché mopy s návlekem z mikrovlákna, které skvěle saje a jde lehce vyždímat. Mop by při vytírání měl být jen lehce vlhký a v žádném případě nesmí nechávat kaluže vody. Proto se zaměřte na mopy, které mají dobrý ždímač.Péče o dřevěnou podlahu

Dřevo obecně nesnáší namáčení, a tak se při čištění vyhněte nadměrné či dlouhodobější vlhkosti. Pokud už je potřeba dřevěné podlahy umýt mokrou cestou, měli bychom to dělat vždy měkkým a dobře vyždímaným mopem. Mokrou a čistou podlahu následně ihned vytíráme do sucha.Doporučit můžeme i koupi speciálního stříkacího mopu, který oceníte především v rámci rychlého úklidu. Pravidelně byste měli dřevo ošetřovat i pomocí voskových lazur či olejových laků. Jsou to právě profesionální přípravky určené přímo na dřevěné podlahy, které je pomohou šetrně oživit.

Jak umývat dřevěné : V případě mytí je vhodné použít prostředek určený přímo na dřevo. Takový přípravek dřevo šetrně omeje a krásně naleští. Dbejte na to, abyste při mytí dřevěné podlahy měli pořádně vyždímaný mop. Pokud by byl příliš mokrý, dřevo by se mohlo začít kroutit a hnít.

Jak vycistit dřevěné podlahy

Vysavačem a mokrým mopem ideálně odstraníte nečistoty z problémových oblastí, jako jsou rohy a mezery (spáry) na dřevěné podlaze. Dávejte však při vysávání nebo stírání pozor, abyste podlahu nepoškodili. Pokud je v hubici vysavače váleček, buďte opatrní, abyste jím neudeřili do vaší podlahy.

Co na dřevěnou podlahu : Jednou z možností je použít lak na dřevěnou podlahu. Nanáší se na její povrch tenká vrstva lazurovacího nebo disperzního laku. Lak je odolný vůči oděru, má protiskluzové vlastnosti a není náročný na údržbu. Obvykle se nanáší ve třech vrstvách a dokáže tak podlahu ochránit před nečistotami a tekutinami.

Vždy používejte pouze dobře vyždímaný hadr nebo navlhčený mop. Podlaha by měla být přibližně do minuty suchá, tak poznáte, že vytíráte správně. Přímý kontakt s větším množstvím vody by mohl vést k jejímu poškození. K mytí vám postačí teplá mýdlová voda nebo speciální prostředek na dřevěné podlahy.

Pomocí vodováhy a pravítka určíte u podlahy nejvyšší bod. Na vyrovnání podlahy pak budete potřebovat klíny nebo tmel, který smícháte s vodou a poté nanesete na problémová místa. Kromě tmelu nebo klínů lze ještě k vyrovnání použít tzv. asfaltové střešní šindele, pomocí kterých se vyplní prohlubeniny.

Jak odstranit skvrny z dřevěné podlahy

Pro odstraňování skvrn použijte vlhký hadr namočený v teplé vodě, případně mýdlový roztok. Jsou-li skvrny silnější (např. od asfaltu, bot či oleje), opatrně můžete použít líh či zředěný mycí benzín. Pro odstranění skvrn od vosku ze svíček či zaschlé žvýkačky použijte ledový sprej nebo ledové kostky v sáčku.Úklid starých dřevěných podlah bez poškození

  1. Začněte zametením nebo vysátím prachu, špíny a nečistot.
  2. Ošetřete znečištěná místa koncentrovaným čističem a odstraňte volné nečistoty suchým mopem.
  3. Na odolné skvrny použijte dobře vyždímaný navlhčený hadřík.
  4. Na olejované podlahy použijte olejovou úpravu, aby se nevysušovala.

Celý proces by měl být třífázový, nejdříve hrubé obroušení, poté broušení nástrojem střední hrubosti a nakonec přeleštění jemným brusným nástrojem. Mezi jednotlivými kroky podlahu vždy důkladně vysajte. Po broušení je potřeba obnovit povrchovou úpravu. Buď podlahu nalakujte nebo napusťte olejem či voskem.

Pokud je skvrna nějak zabarvená, nejprve ji vyčistěte pomocí octa, kyseliny citrnové či zubní pasty. Následně na čisté a suché místo se skvrnou naneste vrstvu oleje, vosku či majonézy a nechte působit. Nakonec jen setřete přebytek činidla a povrch nábytku vyleštěte.

Jak odstranit mastné skvrny z dřevěné podlahy : Na olejovaných dřevěných podlahách

Nastříkejte povrch Čističem na olejované podlahy, použijte utěrku z mikrovlákna Cleaning Pad a ponechte důkladně zaschnout. Pokud na dřevě vidíte zatmavení nebo skvrnu, voda prosákla do dřeva. Abyste skvrnu odstranili, přebruste povrch velmi jemným brusným papírem.

Jak dostat flek z drevene podlahy : Na olejovaných dřevěných podlahách

Nastříkejte povrch Čističem na olejované podlahy, použijte utěrku z mikrovlákna Cleaning Pad a ponechte důkladně zaschnout. Pokud na dřevě vidíte zatmavení nebo skvrnu, voda prosákla do dřeva. Abyste skvrnu odstranili, přebruste povrch velmi jemným brusným papírem.

Jak vyčistit starý dřevěný nábytek

Pokud se vám na světlém dřevěném nábytku udělají rýhy, hravě je odstraníte bílou vazelínou nebo směsí ze lžičky octa a lžičky oleje. Pokud už váš dřevěný nábytek něco pamatuje a tolik se neleskne, přetřete ho hadříkem namočeným v troše olivového oleje. Jako bonus navíc se z něj bude lépe utírat prach.

K omytí můžete použít speciální přípravky na čištění nebo různé roztoky jako třeba lžíci octa na litr vody. Poté celý kus nábytku přetřete mýdlovou nebo saponátovou vodou, pořádně otřete a nechte vyvětrat. Máte-li po ruce levandulový olej, smíchejte ho s vodou a umístěte dovnitř. Nábytek se krásně provoní.Máme 3 možnosti jak se zbavit starého nábytku:

  1. Vyhození do veřejného velkoobjemového kontejneru. Každá městská část a obec pravidelně přistavuje tyto kontejnery na velkoobjemový odpad.
  2. Objednání soukromého velkoobjemového kontejneru. Varianta vhodná pro větší množství věcí z různých materiálů.
  3. Odvoz nábytku na sběrný dvůr.

Jak na zatuchlé ručníky : Babská rada, která pomáhá: ocet a soda

Nastavte pračce co nejvyšší teplotu vody a zapněte. A to je vše. Ocet odstraní chemické usazeniny z pracích prostředků. Po uschnutí budou vaše ručníky jako nové – savé a voňavé.