Jak ukotvit Trezor do zdi?
Trezor do zdi se ukládá na betonové lůžko minimálně 10 cm silné. Vysekejte otvor minimálně o 20 cm širší a vyšší a 10 cm hlubší, než je samotná skříňka, aby trezor splnil požadavky své bezpečnostní třídy. Na pomoc si vemte bourací nebo sekací kladivo. Přední část trezoru překryjte fólií, aby se nepoškodila.Menší trezory na cennosti, dokumenty nebo hotovost jsou vhodné k umístění do uzamykatelné skříně, zazdění do stěny či instalovat do podlahy. Větší a rozměrnější trezory můžete umístit například do rohu místnosti, ale vždy doporučujeme ukotvení ke zdi nebo do podlahy, čímž zvýšíte bezpečnost trezoru.Beton by měl být vlhký přibližně jako hlína, aby příliš rychle nevysychal. Před zabetonováním trezoru důkladně navlhčete zdivo, aby z betonu neodvádělo vodu. Úzkou kelňou naneste beton do dutin. Nejdříve pod trezorem zezadu dopředu a poté v jednotlivých vrstvách za trezorem a po obou jeho stranách.

Jak zazdít trezor : Trezor musí být zazděn v linii se zdí, nesmí přesahovat. Použijte kvalitní beton o minimální pevnosti 30 MPa. 5. Pokud budete instalovat výrobek s dveřmi, po zabetonováni nechejte 2 dny trezor uzavřen, aby nedošlo k jeho vychýlení.

Jak ukrýt trezor

Umístění trezoru podle ukládaného obsahu

Zvažte také výšku jeho umístění – nejlépe se vám bude otevírat, když bude zámek umístěn na úrovni někde mezi vaším loktem a ramenem. Pokud do trezoru chcete uložit střelné zbraně, bude jeho místo nejlépe v garáži nebo např. pod schodištěm.

Jak zabudovat trezor do podlahy : Trezor lze ukotvit standardním způsobem pomocí vysokopevnostních šroubů nebo lze použít ke zvýšení bezpečnosti chemickou kotvu, zaručující maximální bezpečnost. Většina bezpečnostních trezorů a sejfů má kotvící otvory jak do podlahy, tak i do zadní stěny trezoru.

Trezor lze ukotvit standardním způsobem pomocí vysokopevnostních šroubů nebo lze použít ke zvýšení bezpečnosti chemickou kotvu, zaručující maximální bezpečnost. Většina bezpečnostních trezorů a sejfů má kotvící otvory jak do podlahy, tak i do zadní stěny trezoru.

Hloubka založení betonové patky je v nezámrzné hloubce, tedy v 800 mm pod úrovní přilehlého terénu, v některých půdách to může být až 1200 mm. Bednění betonové patky lze však zhotovit i jednodušeji.

Jak stěhovat trezor

Rozmontujeme jej na menší části a ty zabalíme do vhodných obalů. Další postup závisí na váze trezoru. Lehčí trezory (cca do 150 kg) stěhujeme pomocí stěhovacích popruhů. Pro stěhování středně těžkých trezorů (cca od 150 kg do 1 000 kg) využíváme stěhovací pásový tank, který usnadní zejména přesun po schodech.V případě, že se u podlahy sklepů neřeší akustika je nejvhodnější použít polystyrenové typy izolací. U standardních sklepů se používají výrobky Isover EPS Grey 100 či Isover EPS 100, nad které se následně aplikuje betonová či anhydritová vrstva. Standardní tloušťky se pohybují na úrovni 100 – 140 mm.Do obývacího pokoje dopořučujeme podlahy s větší zátěžovou třídou (RAL 32 a víc). Mezi vhodné podlahy patří například vinylová podlaha s korkem, PVC podlaha s textilem, rigidní podlaha, dřevěná podlaha, kompozitní či dokonce laminátová podlaha. Všechny tyto podlahy se perfektně hodí do obývací místnosti.

Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.

Kolik betonu na jeden sloupek : Spotřeba pytlovaného betonu je cca 25 kg na jeden sloupek. Od zákazníka potřebujeme pouze elektřinu a vodu. Na 100 metrů plotu potřebujeme asi 40 pytlů suchého betonu = 1000kg. pytlovaný rychlobeton používáme u zakázek, které musí být hotové ještě ten den.

Kdy se stěhovat : Lidé se stěhují celoročně – obecně ale nejvíce v obdobích, kdy končí nejrůznější lhůty – nejčastěji nájemní smlouvy. Ze zkušeností se tedy lidé nejvíce stěhují v pátek, poslední týden v měsíci a poslední dva měsíce v roce – v listopadu a prosinci.

Co stěhovat jako první

Jde hlavně o hygienické potřeby, pár kousků čistého oblečení do práce (pokud se nestihnete přestěhovat za víkend) nebo věci, které budete v následujících několika dnech s jistotou potřebovat.

Vnitřní zateplení

Tam nic nevyschne. Také v suchých sklepech byste pro jistotu měli obvodové zdi na jejich vnitřní straně nejdříve izolovat proti vlhkosti, například izolační stěrkou, kterou jednoduše natřete. Jako izolace se hodí vlhkovzdorné desky z tvrdé pěny, například z extrudovaného polystyrénu.Sklep můžeme izolovat před nepříznivým působením vody:

  1. elektroosmózou.
  2. injektáže.
  3. speciální izolační vrstvou – hydroizolační soustavou (nejčastější a nejúčinnější způsob)
  4. ochranou vně objektu systémem drenáží po obvodu domu.
  5. izolace podřezáním zdiva nebo vrážením ocelových plechů

Co na zeď v obýváku : 10 způsobů: jak vyzdobit zeď v obývacím pokoji

  1. Police. Jsou vhodné tam, kde je mnoho drobností k vystavení.
  2. Obrazy. Zde vybírejte srdcem.
  3. Zrcadlo.
  4. Doplňky na zdi obývacího pokoje.
  5. Tapeta.
  6. Malba na zeď
  7. Zelená zeď v obývacím pokoji.
  8. Nástěnné osvětlení jako dekorace na zeď