Jak ukoncit prezentace?
Pokud prezentaci zasíláte, uveďte na posledním slajdu kontakty na sebe, případně také s dovětkem v tom smyslu, že jste k dispozici pro doplňující dotazy. Využívejte závěrečný slajd smysluplně. A když děkujete za pozornost, děkujte upřímně a ústně.Pokud chcete nahrávání prezentace ukončit, klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a potom klikněte na Konec prezentace.Co patří do závěru Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali.

Jak by měla vypadat správná prezentace : Tvorba prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

Jak vtipné ukončit prezentaci

Ke zdůraznění hlavních bodů zkuste použít například příběh nebo metaforu. Kreativita na konci je velmi důležitá. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy. Při oslovení posluchačů buďte osobní – používejte „vy“ místo obecného „my“.

Jak pojmenovat prezentaci : Snímek můžete pojmenovat nebo přejmenovat pomocí rozložení snímku se zástupným symbolem nadpisu. Vyberte snímek, jehož rozložení změníte tak, aby měl název.

  1. Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
  2. Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
  3. Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.


Na začátku nesmí chybět představení tématu, nastínění osnovy vystoupení, na konci pak rekapitulace nejdůležitějších informací a závěr. Každá část prezentace by měla být od ostatních oddělena nějakým odlehčením, humornou vsuvkou atd.

Co dát na poslední Slide

Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy. Ke zdůraznění hlavních bodů zkuste použít například příběh nebo metaforu. Kreativita na konci je velmi důležitá.Navrhněte schůzku, během které podrobněji proberete možnosti spolupráce. Nezapomeňte uvést kontakt na sebe. Znásobte svou šanci, že si publikum zapamatuje to nejpodstatnější — řekněte jim ještě jednou to nejdůležitější. Najděte citát, který zdůrazní pointu prezentace a podpoří vaše sdělení.Někdy se pracuje s pravidlem 5×5 – maximálně pět odrážek na slide po pěti slovech. Pro zdůraznění je možné užít tučné písmo.

Radí nervózním řečníkům, aby těsně před prezentací vyhledali soukromí, posadili se a úmyslně napnuli všechny větší svaly: ruce zatněte v pěsti, dále zatněte paže, ramena, břicho, nohy, prsty, čelisti, obličejové svaly, jazyk opřete do patra a hlavu do opěradla. Napočítejte do pěti a uvolněte se.

Jak spravne prezentovat prezentace : Deset pravidel pro správné prezentování

  1. Natočte se nebo alespoň před zrcadlem zhodnoťte svá gesta a mluvený projev.
  2. Dorazte na místo prezentace včas a sžijte se s technikou.
  3. Zapomeňte na panáka na kuráž!
  4. Před prezentací se rozmluvte a rozdýchejte.
  5. Pohybujte se.

Co říct na začátku prezentace : Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Co nedělat při prezentování

Vyhněte se stylům pěst do dlaně či modlící se mnich. Ruce nikdy nespojujte za zády jako žáčci první třídy. Obě ruce spuštěné volně podél těla také nepovažuji pro prezentaci za zcela ideální, i když to někteří lektoři doporučují.

Kathryn Dill

  1. Zaměřte se na své publikum a říkejte mu pravdu.
  2. Poloviční délka je dvakrát tak dobrá
  3. Proměňte svou úzkost ve výhodu.
  4. Přeneste PowerPoint do současnosti.
  5. Řekněte to obrázky.
  6. Nevyužívejte posledních 10 minut na „otázky a odpovědi“

Téměř ve všech jazycích je odpověď na díky podobná: není zač. Pokud od někoho dostanu dárek, poděkuji mu a on mi najednou začne odpovídat nebo se tak alespoň tvářit: ale to nic, ani to nezmiňuj, to je taková kravina, není za co, rádo se stalo atd.

Kolik slidů má mít prezentace : Jedna myšlenka, jeden slide. Jestli chcete, aby si lidé něco odnesli, nezavalte je informacemi. Držte se jednoduchého pravidla: co myšlenka, to jeden slide. A také platí, že prezentace není tahák pro vás.