Jak udělat polévku z Mrazene zeleniny?
Jak s mraženou zeleninou zacházet Pokud si chcete na zelenině pochutnat, rozmrazujte ji rychle, nejlépe ve vroucí vodě či rovnou na rozpálené pánvi. Pomalým rozmrazováním na vzduchu snižujete její jakost i obsah pozitivních látek.Postup přípravy receptu

Velkou cibuli nakrájíme najemno a na másle zpěníme. Přidáme nadrobno nakrájenou kořenovou zeleninu (dávám mraženou směs pod svíčkovou) a osmažíme. Přidáme brambory nakrájené na kostičky, zasypeme asi 2 lžičkama papriky a rozmícháme. Zalijeme vroucí vodou, osolíme, opepříme a uvaříme doměkka.Jak připravit vývar ze zeleniny

Vaříme asi 30 minut, ale lze i kratší dobu (na rychlou snídaňovou polévku stačí i 10 minut (počítáme od doby, kdy se voda začne vařit). Voda nemusí vřít, stačí, když nám probublává.

Jak udělat dobrou zeleninovou polévku : Ve větším hrnci zeleninu orestujte na lžíci másla. Přidejte hotový vývar: může být masový, zeleninový a nebo vytvořený z bujónu. V tom případě doporučuji boahtý bujon Knorr zeleninový, který je ve formě želé a dobře se rozpouští. Vařte cca 30 minut, dochuťte a máte hotovo.

Jak dlouho smažit mraženou zeleninu

Mraženou zeleninu nemusíte před přípravou nechávat povolit ani zcela rozmrazovat. Postup záleží na konkrétním typu horkovzdušné fritézy, kterou máte. Buď po vložení zeleniny do nízké pánve nastavíte program "zelenina" nebo nastavíte stupně Celsia a požadovaný časový úsek, většinou 190 °C a 20 minut.

Jak ohřát mraženou zeleninu : Pokud už si vyberete a koupíte kvalitní mrazenou zeleninu, neměli byste vitaminy z ní ihned zlikvidovat při přípravě. Nevařte ji ve vodě – pokud to není polévka, tedy pokud tu vodu nebudete konzumovat. Jestliže má být přílohou, pak je lepší ji ohřát v páře nebo krátce podusit.

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Jaké koření dát do zeleninové polévky

Složení: karotka, cibule, CELER, sůl (4,5%), česnek, zázvor, libeček, kurkuma, nové koření, cukr, bobkový list, pepř. Směs sušené zeleniny a koření je skvělá nejen do polévek, ale i do omáček, zeleninových a těstovinových salátů nebo pomazánek.Očistíme zeleninu a vše nastrouháme a pokrájíme na drobno. V hrnci rozpustíme máslo, přidáme veškerou zeleninu a sůl a podlijeme hrnekem vody a dusíme 10 minut. Ještě horkou směsí naplníme sklenice, zavíčkujeme a sterilizujeme 10-15 minut."Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Máslo rozehřejeme na pánvi, přidáme mraženou zeleninu, necháme prohřát a asi 10 minut podusíme ve vlastní šťávě (na mírném plameni).

Jak rozmrazit mraženou zeleninu : Zeleninu a ovoce rozmrazíme tak, že je přímo vhodíme do vroucí vody nebo, pokud nemají být dále tepelně upravované, necháme pozvolna rozmrznout v lednici. Tím omezíme jak ztrátu vitamínu C, tak vývoj bakterií.

Čím zahustit polévku místo mouky : Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.

Jak se dělá kapání do polévky

Celá vajíčka rozšleháme v hrnečku a osolíme. Po troškách přidáváme mouku a vodu dle potřeby, aby nám vznikla hladká hmota, ne moc řídká ne moc hustá. Do horké polévky pomalu kapeme přes hrubé struhadlo nebo cedník na halušky. Pravidelně mícháme, aby se jednotlivé noky neslepily.

Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí. Nachytají na sebe všechny nečistoty a při cezení se na nich udrží. Před sléváním hotového vývaru vždy do cedníku dejte papírovou kuchyňskou utěrku.Papírovými utěrkami také můžete vyložit cedník nebo sítko, odstátý vývar přes ně opatrně slít a zachycený tuk pak i s utěrkou vyhodit. Další z možností je vhodit do vývaru několik kostek ledu. Tuk okolo nich ztuhne, přilne k nim a vy je pak spolu s ním jen vylovíte a vyhodíte.

Čím ochutit polévku : Do vývaru může přijít také rozmačkaný česnek, červená paprika, pepř, nové koření, bobkový list, libeček, zelená petrželka, tymián, řapíkatý celer nebo pórek, záleží na vašich chutích a na co jste jak zvyklí. Zeleninu po scezení zpravidla vyhodíme, maso naopak nakrájíme a přidáme do hotové polévky před servírováním.