Jak udělat odlitek ruky?
K výrobě budete potřebovat pytlík sádry, vodu a silikonové formičky. Postup výroby je naprosto jednoduchý. Stačí smíchat sádru s vodou (poměr najdete na pytlíku se sádrou), hmotu nalít do formiček a nechat ztvrdnout. A pak odlitky vyklopit z formiček.Klientovi nejprve odlije jeho řitní otvor, případně protějšku klienta. Do odlitku ze sádry vyrobí přesnou formu zadku, do které následně nalije čokoládu, dle zadání a chuti zákazníka. V případě zájmu může do čokolády nasypat drcené oříšky či cokoliv, co má kdo rád.Odlévat můžete do forem běžnou sádru nebo doporučujeme použít "odlehčenou sádru", tzv. Reliefco. Jedná se o obdobu sádry, hotový odlitek ale není tak těžký jako odlitek sádrový.

Jak vyrobit formu na sádrové odlitky : Postup:

  1. Z plastelíny si vytvarujeme placku, do které otiskneme různé vzorované předměty.
  2. K placce s otisky připevníme okraj z dalšího kousku plastelíny a vytvoříme “mističku”.
  3. Sádru smícháme s vodou dle návodu na sáčku, nalijeme ji do připravené formy z plastelíny a necháme ztuhnout.

Co použít místo sádry

Kromě sádry můžete na vyrovnání nerovností a vyhlazení zdí použít speciální tmely. Jedná se o práškové vnitřní vyrovnávací hmoty s rychlým tuhnutím. Aplikace je pomocí pistole ještě jednodušší než v případě rozmíchávání sádry. Povrch vyrovnáte špachtlí stejným způsobem jako se sádrou.

Kolik stojí Odlehčená sádra : V průměru se tedy cena odlehčené sádry pohybuje mezi 100 Kč a 1.000 Kč. Záleží však na místě poranění a tedy i na množství použitého materiálu.

Připravíme si starý míč nebo gumovou misku (lze po skončení pěkně vyklepnout zbytek sádry do koše), naplníme vodou a sypeme do vody sádru, nemícháme, sypeme sádru tak dlouho, dokud ji voda pohlcuje, pak promícháme tak, aby sádra neměla hrudky, a naléváme do forem nebo tvoříme to, co jsme si předem přichystali.

Vezmeme obyčejnou plastelínu. Rozválíme ji a předmět, jehož repliku chceme zhotovit, do ní vmáčkneme. Jde o to, aby pod něj Lukopren nemohl zatékat. Kolem předmětu vtlačíme do plastelíny ohrádku.

Jak udělat odlitek ze sádry

Připravíme si starý míč nebo gumovou misku (lze po skončení pěkně vyklepnout zbytek sádry do koše), naplníme vodou a sypeme do vody sádru, nemícháme, sypeme sádru tak dlouho, dokud ji voda pohlcuje, pak promícháme tak, aby sádra neměla hrudky, a naléváme do forem nebo tvoříme to, co jsme si předem přichystali.Vezmeme obyčejnou plastelínu. Rozválíme ji a předmět, jehož repliku chceme zhotovit, do ní vmáčkneme. Jde o to, aby pod něj Lukopren nemohl zatékat. Kolem předmětu vtlačíme do plastelíny ohrádku.Jak opravit velké díry

  1. Prostor otvoru vyčistěte od sutin, prachu a jiných nečistot. Povrch navlhčete.
  2. Pomocí suchých cihel vyplňte oblast poškozeného zdiva. K zajištění jednotlivých kusů se používá speciální lepidlo na obklady.
  3. Zbytek díry nahoďte maltou, nechte 2-3 dny zaschnout a nakonec zaštukujte.


Po úrazech jako jsou zlomeniny, jsou časté otoky. Proto se také v první fázi přikládá spíš sádrová dlaha než plná sádra. Po přiložení sádry vás bude lékař nabádat, že nesmíte cítit bolest, chlad v konečcích prstů, cítit zde mravenčení a podobně.

Jak ledovat ruku v sadre : Máte-li sádrový obvaz na horní končetině, noste ruku na závěsu a nenoste na poraněné ruce prsteny. Nelakujte si nehty na poraněné končetině, aby bylo možné kontrolovat prokrvení nehtového lůžka. Často a pravidelně cvičte všemi volnými klouby, včetně prstů.

Jak si udělat doma sádru na ruku : Fotonávod na praktický návlek/přetah na sádru na ruce

  1. Budeme potřebovat obdelník bavlněné pružné látky (můžete použít starší tričko), nit, případně nažehlovačku na dozdobení.
  2. Okraje na horním a dolním konci obdelníku (kratší strany obdelníku) založíme do rubu 1.5 cm a prošijeme strečovým cik-cak stehem.

Jak vyrobit formu na odlévání olova

Rozmíchal jsem sádru do dvou stejně velkých plastových krabiček, které byly vytřené olejem. Sádra se v nich nechala mírně zavadnout a poté se z krabiček vyndala. Do měkké, ale mírně zavadlé sádry se potom otisknulo namaštěné olůvko (splávek) potřebného tvaru a velikosti, které se z tvrdé sádry vyloupnul.

Silikonovou formu stačí vymazat pouze před prvním pečením, kdy do sebe natáhne tuk. Upečený koláč z formy vždy pohodlně vyklopíte, a navíc bude pokrm bez vymazávání dietnější. Pokud byste formu myli v myčce, je třeba ji vymazávat před každým pečením.Doba schnutí cca. 1 h. Celkové vytvrzení po cca. 3-4 dní, v závislosti na objemu.

Jak zasít díru aby nebyla vidět : skrytý steh – hidden stitch

  1. Nit provlékneme nejprve tak aby uzlík zůstal uvnitř polštářku.
  2. Poté začneme šít, tak že látku propichujeme v místě ohybu (tam kde by se měli látky z jednotlivých stran dotýkat.
  3. Když potom steh utáhneme můžete vidět jak steh není vidět.
  4. Takto zašijeme celý otvor.