Jak udělat knedlíčky do polévky?
Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".Podstatné je, aby se daly knedlíčky mokrými dlaněmi uhníst a držely tvar. Když přidáte moc strouhanky, knedlíčky budou po uvaření tvrdé. Vodu přiveďte k varu a poté knedlíčky vařte 5 až 10 minut podle velikosti.Celá vajíčka rozšleháme v hrnečku a osolíme. Po troškách přidáváme mouku a vodu dle potřeby, aby nám vznikla hladká hmota, ne moc řídká ne moc hustá. Do horké polévky pomalu kapeme přes hrubé struhadlo nebo cedník na halušky. Pravidelně mícháme, aby se jednotlivé noky neslepily.

Jak udělat noky do polévky bez vajec : Ze lžičky rozpuštěného másla, z 1 lžíce vody a 2 lžic polohrubé mouky umícháme středně husté těsto, které osolíme, okořeníme mletým pepřem a strouhaným muškátovým oříškem, promícháme, nakonec přidáme špetku kypřicího prášku do pečiva a nasekanou zelenou petrželku.

Z jaké mouky se dělá drobení do polévky

Do misky nebo na vál vsypte hrubou mouku, udělejte důlek, vyklepněte do něj vejce a přidejte skořápku studené vody. Lehce osolte špetkou soli a začněte zpracovávat vidličkou.

Čím zahustit polévku místo mouky : Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.

Játra na knedlíčky můžete také namlít na masovém mlýnku, ale ne moc najemno, těsto na játrové knedlíčky nesmí být kašovité, měly by v něm být kousky jater. K zahuštění knedlíčků nepoužívejte mouku, ta do knedlíčků nepatří, nýbrž strouhanku.

Z čeho se dělají játrové knedlíčky do polívky

Další důležitou součástí játrových knedlíčků je vajíčko, které je po uvaření drží pohromadě, a taky ochucení: mezi základní minimum patří hlavně česnek a majoránka. Klidně si k tomu ale přidejte muškátový oříšek a pepř, případně i zelenou petrželku.

Jak udělat Krupicove noky do polévky

**Noky:** v hrníčku rozšleháme vejce s troškou soli a po lžičkách přidáváme krupici(nebo hrubou mouku). Řádně promícháme a vytvoříme středněhustou kaši, kterou nabíráme mokrou lžičkou a házíme do vroucího vývaru. Po vyplavání necháme noky ještě 2-3 minuty povařit.Příprava

  1. Chléb nakrájejte na pravidelné kostky o hraně asi 1 cm.
  2. Ve větší pánvi rozpusťte máslo a vsypte chléb. Pozvolna opékejte 5 minut dozlatova.
  3. Přidejte rozmělněný česnek a ještě 1 minutu opékejte. Odstavte z ohně a vmíchejte nasekané bylinky.
  4. Podávejte ke krémovým polévkám, česnečce nebo cibulačce.

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

A pro „lenochy“ se hodí vaječné kapání – stačí tenkým pramínkem vlévat rozšehané vajíčko přímo do vroucí polévky. Pokud chcete hustou, výživnou polévku, která zastoupí hlavní chod, můžete do polévky přidat uvařenou rýži, pohanku, kroupy, quinou nebo jiné obilniny.

Co když nemám polohrubou mouku : Dala bych normálně hladkou, mám několik receptu kde je jen hladká, třeba na vánočku, je to potom jen jemnější. Dala bych hladkou..

Z jaké mouky se dělá drobenka : Základní recept na drobenku

  1. 200 g hrubé mouky.
  2. 100 g cukru krupice.
  3. 100 g změklého másla.

Čím zahustit když nemám hladkou mouku

Brambory, vločky i ovoce

Zelňačku, fazolačku a jiné vydatné polévky můžete zahustit místo obvyklé jíšky například najemno či nahrubo nastrouhanými bramborami. Stejně fungují brambory i při zahušťování sekané, které dodají hutnost i šťavnatost zároveň. Ostatně, i klasické bramboráky se dají připravit zcela bez mouky.

Bramborový nebo kukuřičný škrob je velmi často používán v asijské kuchyni. Pár lžiček škrobu se rozmíchá ve skleničce s malým množstvím vody a na závěr vaření se přilije do omáčky. Důležité je omáčku již dále dlouho nevařit. Mohlo by se vám stát, že docílíte opačného efektu a omáčka vám zřídne.Játra naškrábeme nožem a odstraníme z nich blány. Přidáme ostatní přísady a vypracujeme hustší těstíčko – můžeme dle potřeby přisypat strouhanku. Lžičkou vykrajujeme porce, ze kterých vytvarujeme kuličky (knedlíčky). Játrové knedlíčky dáme zavařit na 5-7 minut do vařící polévky.

Jak se dělá strouhání do polévky : Vejce rozklepneme do misky elektrického mini drtiče, sekáčku – chopperu. Přidáme cca 80 gramů mouky, zavřeme a krátce mixujeme/sekáme. Otevřeme, zkontrolujeme zda těsto není nalepené na dně, pokud ano, odloupneme ho vidličkou, pokud je třeba, přisypeme trochu mouky, uzavřeme a opět, teď již v kratších pulsech sekáme.