Jak udělat domácí jablečné pyré?
Jablka oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na malé kostičky. Nasypte je do hrnce a podlijte asi 2 cm vody. Přiklopte a na mírném stupni duste, dokud jablka nezměknou. Hotová jablka rozmixujte mixérem a podle vlastní chuti můžete přidat cukr a špetku skořice.Nejhrubší formu pyré získáme prostým rozmačkáním – v misce vidličkou nebo v hmoždíři. Hrubé i jemné pyré získáme i prolisovaním v pasírce nebo v lisu na brambory. Nejjemnější pyré pak získáme rozmixováním v robotu nebo ve stolním mixéru s vysokým výkonem.Jablka zbavíme slupky, jádřince a pokrájíme na kostky. Dáme do hrnce, přidáme skořici, cukr, citronovou šťávu, vodu a pozvolna asi 10 minut prováříme. Uvařená jablíčka dáme do mističek, přidáme kopeček zmrzliny a posypeme čokoládou.

Jak udělat ovocné pyré : Do horké vody na cca jednu minutu vložíme misku s ovocem, cukr a sůl. Dobře mícháme, aby se cukr rozpustil. Poté ovoce rozmixujeme. Takto připravené ovoce propasírujeme do misky a zakapeme citronovou šťávou.

Jak udělat Prikrm z jablek

Jablka omyjte, zbavte jádřinců (pro menší děti je lepší jablka i oloupat) a nakrájejte na kostičky. Do hrnce nalijte trochu vody, vložte jablka a duste přibližně 20 minut. K lehce vychladlé hmotě přidejte banán a rozmixujte tyčovým mixérem. Přesnídávku nalijte do skleniček a zavařte.

Jak dlouho vydrží domácí přesnídávka : Druhou možností je připravit vždy větší várku přesnídávek. To, co stihnete spotřebovat do dvou dnů, uložte bez obav do lednice. Zbytek nadávkujte a skladujte v mrazáku, vydrží vám tam až 3 měsíce. S příkrmy se zpravidla začíná od šestého měsíce, ale je to možné i dříve.

Jablka zbavte jádřinců a nakrájejte. Dejte je do hrnce spolu s citronovou šťávou, cukrem a 250 ml vody. Přiveďte k varu, ztlumte a vařte cca 30 minut, až se jablka začnou rozpadat. Rozmačkejte je šťouchadlem na brambory (chcete-li v něm nechat pevnější kousky), nebo rozmixujte mixérem dohladka.

*Malinové pyré připravíte jednoduše z mražených malin, které krátce povařte s malým množstvím vody a cukru. Ještě teplé propasírujte přes sítko, vraťte zpátky do kastrůlku a nechte chvilku povařit, aby pyré zhoustlo a odpařila se nadbytečná voda. Před použitím dejte vychladit.

Jak zpracovat hodně jablek

Vyzkoušejte tradiční vejmrdu, domácí jablečný ocet, jablečný čaj, křížaly nebo povidla z jablíček a udělejte si zásobu na zimu!

  1. Křížaly.
  2. Jablečný mošt.
  3. Jablečná přesnídávka (pyré)
  4. Jablečný kompot.
  5. Jablečné dezerty, koláče a další dobroty.
  6. Jablečný ocet.
  7. Jablečný čaj.
  8. Jablečná nádivka do moučníků

Jahody pokrájíme, smícháme s brusinkami a vanilkou a rovněž podusíme do změknutí (oproti jablíčkům potřebují podlít menším množstvím vody). Nakonec rozmixujeme nebo jen rozňahňáme vidličkou. 3. Pyré přelijeme do zavařovačky, kde by mělo teoreticky vydržet celý týden (ale nemám ozkoušeno, týden to nevydržím).Vyzkoušejte tradiční vejmrdu, domácí jablečný ocet, jablečný čaj, křížaly nebo povidla z jablíček a udělejte si zásobu na zimu!

  1. Křížaly.
  2. Jablečný mošt.
  3. Jablečná přesnídávka (pyré)
  4. Jablečný kompot.
  5. Jablečné dezerty, koláče a další dobroty.
  6. Jablečný ocet.
  7. Jablečný čaj.
  8. Jablečná nádivka do moučníků


Náš tip: skleničky naplněné přesnídávkou klademe na utěrku namočenou ve studené vodě – rychleji vychladnou. Můžeme také sterilovat, postačí krátce, asi 15 min asi při 90 °C. Také je možné dát směs jenom v kastrůlku do lednice. Vydrží nám tam 3 dny a můžeme dětem podle chuti odebírat.

Jak uchovat domácí přesnídávku : Nejvhodnější způsob, jak uchovat ovocné přesnídávky je zavaření. Jako konzervant se používá jablko, není potřeba přidávat žádný cukr ani nic jiného. Když tedy zavařujeme jakoukoliv přesnídávku (hruška, švestka, meruňka, jahoda atd.), vždy k ní přidáváme přibližně dvojnásobek jablek.

Jak udělat jablečný džem : Jablka zbavená jádřinců a slupek rozmixujte tyčovým mixérem dohladka a přidejte k propasírované jablečné kaši. Ke směsi přidejte koření, cukr, ovocný pektin a vařte do husté hmoty. Hotový džem plňte do sklenic, zavíčkujte, obraťte dnem vzhůru a při pokojové teplotě nechte zchladnout.

Jak dlouho péct jablečný závin

Závin pečte v troubě vyhřáté na 200 °C, u horkovzdušné na 180 °C, zhruba padesát minut až hodinu.

Maliny rozmačkáme, zalijeme studenou vodou, přidáme kyselinu citronovou, zakryjeme a necháme 48 hodin odstát. Pak překapeme šťávu přes plátýnko a promícháme ji s cukrem. Jakmile se cukr rozpustí, rozlijeme šťávu do čistých, suchých sklenic a sterilizujeme, kvůli nižšímu obsahu cukru. Lze ji i mírně zahřát.Jablka – Před zmrazením je oloupejte a nakrájejte na plátky. Pokud mrazíte větší množství a chcete zabránit zhnědnutí jablek, udržujte jablka při přípravě na mrazení namočená v osolené vodě. Banány, kiwi, mango – Nejprve oloupejte, poté nakrájejte na plátky/plátky a zmrazte.

Co vše udělat z jablek : Padavky můžete obecně:

  1. zavařit na kompot nebo nastrouhat a zavařit do sklenic na vánoční štrůdl,
  2. uvařit jako lehká jablečná povidla a uchovat je stejně jako domácí marmelády.
  3. pokrájené nebo nastrouhané snídat s jogurtem nebo vločkami.
  4. přidat do těsta na muffiny nebo bábovku.