Jak udělat Divocinu?
Maso můžete nakrájet na nudličky nebo medailonky a zprudka zatáhnout na rozpálené pánvi. Potom už jen stačí okořenit dle fantazie a přidat svou oblíbenou přísadu – lesní houby, červené víno, slaninu, brusinky. Z pečeně můžete připravit efektní roládu, naplnit ji bylinkami a anglickou slaninou nebo tradičnější nádivkou.Maso osolíme, opepříme a posypeme kořením na zvěřinu a na oleji zprudka zatáhneme. Maso dáme stranou a na výpeku si zesklovatíme červenou cibuli. Na zesklovatělou cibuli dáme zatáhnuté maso, podlijeme trochou vody. Zakrytý pekáč s masem pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů cca 1 hodinu 30 minut.Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.

Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.

Jak dlouho nechat odležet zvěřinu : Při teplotě mezi +5 °C až +7 °C postačí u srnčí zvěře 36 až 48 hodin, u ostatní spárkaté zvěře je to u mladších kusů 48 až 72 hodin a starších kusů 72 až 96 hodin. Při teplotách v rozmezí od 0 °C do +5 °C je potřebná doba pro zrání zvěřiny poněkud delší.

Co se dá udělat z divočáka

Recepty z divočáka

  • Svíčková s fazolkami.
  • Plec z divokého prasete s hořčicovou omáčkou.
  • Koleno pečené na černém pivě
  • Svíčková se špenátem.
  • Kýta z divokého prasete s kořenovou zeleninou.
  • Svíčková na rozmarýnu.
  • Svíčková z divokého prasete s Chilli marinádou.
  • Kýta z divokého prasete s paprikou a rajčaty.

Jaké koření na divočáka : Směs koření obsahuje estragon, rozmarýn, bobkový list mletý, papriku sladkou, tymián, nové koření mleté, česnek jemný granulát, bazalku, mletou červenou řepu, mletý černý pepř, jalovec mletý, mletá pískavice – řecké seno.

Směs koření obsahuje estragon, rozmarýn, bobkový list mletý, papriku sladkou, tymián, nové koření mleté, česnek jemný granulát, bazalku, mletou červenou řepu, mletý černý pepř, jalovec mletý, mletá pískavice – řecké seno.

Maso nakrájíme na větší kousky i s kostmi, osolíme a vložíme na sádlem vymazaný plech. Přidáme nahrubo nakrájenou cibuli, drcený česnek, nakrájenou mrkev, bobkový list, celý pepř a vložíme do rozehřáté trouby. Pečeme při teplotě 180°C, až je maso měkké a má zlatou barvu. Občas podlijeme zvěřinovým vývarem.

Z jaké zvěřiny je nejlepší guláš

Nejlepší zvěřinový guláš je složen z několika druhů zvěřiny. Jedná se části krku, plecí, kližek, hrudí ale i kýty či hřbetu.Maso lidskému tělu dodává živočišné bílkoviny, železo, zinek, selen, vitamíny skupiny B a vitamín D. Podstatný je také tuk, na jehož hodnoty bychom měli dbát, když vybíráme druh masa. Mezi nejtučnější patří hovězí a vepřové maso, méně tučné je drůbeží. Záleží ale také na tom, z jaké části zvířete daný kus pochází.Maso z prasete divokého je velice lahodné, šťavnaté, výrazné chuti a vůně. Příprava je velice jednoduchá a lze použít klasické zvěřinové recepty, popřípadě i recepty používané na maso vepřové.

Uležené maso osolíme, opepříme a osmažíme na oleji. Po chvilce podlijeme směsí vína a koření. Dusíme pod poklicí do měkka, asi 1 hodinu a 10 minut, podle potřeby podléváme. Hotové maso nakrájíme na plátky a podáváme.

Jak připravit kotletu z divočáka : Kotlety osolíme a posypeme zvěřinovým kořením. Jablka rozčtvrtíme, zbavíme jádřinců a i se slupkou je nakrájíme na středně silné plátky. Ve velkém litinovém kastrolu rozehřejeme olivový olej a lžíci másla. Jakmile je máslo rozpuštěné, vložíme kotlety a opečeme je z obou stran dozlatova (asi 3–4 minuty z každé strany).

Jak zpracovat divoke prase : Plec z divočáka se nejčastěji používá na přípravu guláše. Lze ji ale také péct a jestli se šípkovou nebo se zelím, to už je čistě na vás. Hřbet z divočáka je to samé jako kotleta z prasete domácího. Jedná se o nejšťavnatější maso vhodné na minutkovou přípravu, na grilování nebo steaky.

Co patří do divokého koření

složení: jalovec, mořská sůl (max. 15 %), bobkový list, tymián, pepř černý, nové koření, muškátový ořech, zázvor, rozmarýn.

Do mixovací nádoby vložte kardamom, koriandr, kmín a hřebíček a pražte 3 min/100°C/rychlost . Přidejte jalovec, nové koření, pepř, hořčičné semínko, tymián, šalvěj, skořici a bobkové listy a melte 30 sek/rychlost 10. Divoké koření přendejte do skleniček se šroubovacím uzávěrem a nechte vychladnout.Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.

Jak naložit zvěřinu na guláš : Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.